Bonbon Magazin ile çocuklardan havuçlu kek

Sep 06, 2012 - 1 Yorum


Her türlü elişine, nakış işine, hobiye bulaşırım. Yemek yapmayı çok severim, çok özenerek yemek yaparım. Tek sevmediğim ve uğraşmadığım şey var ise o da kek, çörek, börek ve pasta pişirmektir. Hem içinden gelmez, hem de yemiyorum. Benim canım istemiyor ve fakat çocukların canı çok fena çekmiş demek ki, Kıpırcan abonesi olduğumuz Bonbon Magazin dergisindeki Havuçlu Kek tarifini kendi yapmaya karar verdi ve bu kararını bana beyan etti.


Kımılnaz eksik kalır mı? Zaten artık sabahları pankek veya waffle istediklerinde kendi başlarına karışımı hazırlayabiliyorlar. Malzemelerin yerlerini de öğrendiler. Ben sadece pişirme kısmına (sıcaklarla muhatap olunan) gelince dahil oluyorum. Bir de arada “Ben koyacağım”, “Hayır, ben koyacağım” tartışması çıkarsa, hasara yol açmasın diye müdahil oluyorum.


Kıpırcan tariften dikkatle okudu ve malzemeleri koydular.

Mikserle karıştırdılar ve yağladığım kek kabına doktüler.

Fırına verdikten 45 dakika sonra kürdan testi yaptılar.
Ve sonuç mükemmel. Tam manası ile, “kendin pişir, kendin ye.”

Dergideki havuçlu kekin tarifini kaynağından alabilirsiniz. Hem ingilizce, hem Türkçesi mevcut. Türkçesi için sayfayı aşağı kaydırın.

Bonbon Magazin ile ilgili daha önceki yazımı burada bulabilirsiniz. Türkiye’de ingilizce öğrenen çocuklar için de ideal olan bu dergiye Amerika ve Kanada dışında yaşayanlar elektronik olarak abone olabilirler. Amerika ve Kanada’da yaşayan anne ve babalar dergi ve dergiye abonelik ile ilgili bilgileri Bonbon Kids websitesinden edinebilirler.


Etiketler:
Kategoriler: Mutfak

«       |       »
"Bonbon Magazin ile çocuklardan havuçlu kek" için 1 Yorum yapılmış.

  1. yeliz says:

    ben de yemediğim yemekleri hiç yapamam. Dolayısı ile kek, börek, pasta, kurabiye elim elimden fiyasko! Annem çok güzel yapar ve her akşam üzeri okul dönüşü mis kokulu kek ve çay kokusu ile eve girmek muhteşemdi. Bu duyguyu tadamayacak olduğu için, Arca adına üzülüyorum:( Çocukların keki süper görünüyor ellerine sağlık:)

Bir Yorum Yazın