Pratik Annelik Budur

Aug 30, 2010 - 6 Yorum

Pratik Annelik:

ters psikoloji uygulamayı bilmektir

Saat 9:00 pm. 5 haftadır (tatil, ziyaret, iftar daveti vs derken) ilk defa çocukları erken yatırabilmiş olmanın zaferi ile odaya çekilip kitabımı bitirmeye çalışıyorum.

Saat 10:30 pm.Terledim, üşüdüm, susadım, çişim geldi, babam mı geldi, tacım nerede, hayır mor tacımı istiyorum” gibi beni yerimden 30 defa kaldıran bahanelerle bana buhar kaçırtmaya başlayan iki bacaksıza sert ama sakince :

“Hadi kalkın madem. Uyumak istemiyorsanız salona. Yürüyün. Bu akşam uyumanıza gerek yok.” diye eşimle annelerinin olduğu salona bırakıp odaya geri dönüyorum.

Saat 10:41 pm Eşim yanıma gelip “Çocuklar nerede?” diye soruyor. “Ben salona bırakmıştım ya” deyince, “geldikleri gibi geri gittiler” diyor. Odalarına giriyorum. Kapı açık. Işık kapalı. İki yemelik yavruyu, birbirlerine sarılmış ve uyumuş vaziyette buluyorum.

🙂

Fotoğraf: Kağıthane’de bir düğün mekanı sahibi ters psikoloji uygulamış.

Etiketler: ,
Kategoriler: Annelik, Uyku

«       |       »
"Pratik Annelik Budur" için 6 Yorum yapılmış.

 1. ycurl says:

  Ters psikolojimi bilmem ama ben cinsiyet ayrimciligi sezinledim bu dugun mekani sahibinden. Mavi-erkek o zaman saray. Pembe-kadin o zaman salon. Nasil yani? 🙂

 2. prophetic says:

  bizim evin orası 🙂 ve emin olun ki burdaki tipler böyle birşey yaptıklarının farkına bile varabilecek tipler değiller :))

 3. Pratik Anne says:

  Prophetic,
  Gördüğümde koptum. Ortada Saray yok, salon yok, mavi ve pembe hiç yok. Bina sapsarı. Fotoğrafını çekmesem olmazdı.

 4. prophetic says:

  O kadar haklısın ki 🙂 Ve biz de her gün görüyo olmamıza rağmen yine de gülüyoruz önünden geçerken, buralar da böyle bi yerler işte :))

  bu arada geçmiş olsun, biz de aile boyu hastayız çok iyi anlıyorum.

 5. Nihan SARI says:

  bunu ben de uyguluyorum ve sonuç hep istediğim gibi oluyor.:))
  ayrıca pipetle çorba içirmeyi de 2 kez denedim.önce canım sıkıldı acaba yanlış mı yaptım diye ama burada da okuyunca rahatladım:)

 6. Cocukla Cocuk says:

  Pratik annem, yazı ayrı fotoğraf ayrı güzel olmuş, fotoğrafa gelince epey güldüm.
  Uyku konusunda ben de buhran geçirip duruyorum , eşim ise sakin , bunalınca ters psikoloji metodları ile başarılı oluyor 🙂

Bir Yorum Yazın