Atık malzemelerle elişi yaparken dikkat

Dec 27, 2011 - 1 Yorum

Atık malzemelerle elişi ve sanat yapmak hem ekonomik, hem de çok popüler. Fakat işin bir de farklı bir yönü var ki, bu da kullanışmış atık malzemelerin, kendi evinizden çıkıyor olmasına rağmen ne kadar sağlıklı ve temiz olduğu.

Yumurta ve yumurta kabukları: Yumurta, marketten aldığınız zaman üzerinde inanılmaz çok mikrop ve bakteri barındırır. Yumurtaları yemek yapmak için elleyecekseniz, elledikten sonra ellerinizi yıkamanızı tavsiye ederim. Elişi yapmadan evvel yumurtaları kaynatacaksanız tamam ama kaynatmadan içini boşaltıp kullanacaksanız çocuklara elletmeden evvel güzelce sabunlu suyla yıkayın.

Yumurta kartonları: Yumurta kartonları elişi için kullanılan en popüler malzemelerden. Yukarıda yazdığım yumurtaların bakteri ve mikropları kutularına da geçtiği için kullanırken dikkat edilmesi gereken bir malzeme.

Tuvalet kağıdı ruloları: Yine evden en sık çıkan ve elişlerinde çokça kullanılan bir malzeme. Kendi evimizden çıksa bile tuvalette ne kadar temiz olabileceği şaibeli bir malzeme. Bu malzemeleri çocuklara vermeden evvel siz önceden renksiz bir kağıtla kaplayabilirsiniz.

Bu yazı için, bu tarz şeylere benden çok dikkat eden kocama teşekkür ederim.

 

 


Etiketler: , ,
Kategoriler: Sağlık, Sanat

«       |       »
"Atık malzemelerle elişi yaparken dikkat" için 1 Yorum yapılmış.

  1. ElfAna says:

    Ikisi de okulda pek bulasmadigi mlzemelerdir:) Iyi yapmissin hatirlatarak. Ben de paylasayim.

Bir Yorum Yazın