Kısa kısa

Apr 10, 2008 - 9 Yorum

Bugünlerde bloga yazmaya elim gitmiyor pek. Bir meşguliyet var ama lüzumsuz bir meşguliyet. Gereksiz işlerle günlerimi geçiriyormuşum gibi geliyor. Bunun sebeplerinden ikisi daha evvel üniversite yaptığımız bir proje fikrinin şu anda İstanbul’da hayata geçiriliyor olması ve bir ürün fikrimin başka biri tarafından gerçekleştirilip bu sene Amazon.com da en popüler ebeveyn çocuk bakımı ürünlerinden biri olması. Ben de büyle gündelik işlerle vakit öldürüyorum. Fikir çok, hareket yok. Kendi suçum, başkasının değil.

Bu halet-i ruhiyede hormonlarımın da etkisi olsa gerek. Yine deli gibi bir saç dökme dönemine girdim. Bu Kıpırcan ın doğumundan 3-3.5 ay sonra da olmuştu. Kımılnaz da da kurulu saat gibi 3. ayda başladı. Allahtan öngörerek saçlarımı kısa kestirmiştim ama yine de her gün de ve özellikle banyoda dökülen saçlarımın haddi hesabı yok. Hamilellikten kaynaklanan hormonların çoğalttığı fazla saçlarımı kaybediyorum. Yine de sinir bozucu.

Pratik Anne blogu yemek blogu olmadığı için bu tarz etkinliklerde çemberin dışında kalıyorum ama konu ile alakalı olduğumdan bu ayın etkinliğini buraya eklemek istedim.


Etiketler: ,

«       |       »
"Kısa kısa" için 9 Yorum yapılmış.

 1. sabahnur says:

  bu “fikir cok ,icraat yok” durumu bende de vardı. Cok sukur bir ucundan basladım. Sana da o gucu kendinde bulanı dilerim canım..

 2. Pratik Anne says:

  Ah Sabahnur,
  Valla senin oyuncaklardan bir tane alayim, gozumun onune asayim. Belki ugur, belki feyz olur.
  Ellerine saglik bu arada.

 3. Açalya says:

  Hangi urun bu? Fikrinin patenti icin ugrasmak lazim bir de degil mi, ohooo.

 4. KEO says:

  Fikir ve emek hırsızlığı hakkında bugün okuduğum ikinci yazı oldu, demek ki giderek artıyor ama önlemek gerçekten zor.Patenti alınan ürünler bile taklit ediliyor sonra uğraş dur…

 5. Pratik Anne says:

  Acalya,
  Amazon’da veya google da itzbeen diye arat. Iste urun o. Patent isinden ziyade bu fikri design ettirecek ve uretecek birini bulmak lazimdi. Yani ben elektrik elektronik muh degilim, fikir gelir ama esas tasarimi icin baska biridnen destek almam lazim. Bir de Cin’den basha yerde de uretilmez bunlar simdi. Ben oooo dedim, ama elin adami kalkmis yapmis valla. O da bir ebeveynmis.
  KEO,
  Arkadasim olay fikir hirsizligi degil. Bu insanlar da benim gibi dusunmusler. Aklin yolu bir. Tek farklari popolarini kaldirip fikirlerini hayata gecirmisler. Yoksa hirsizlik yok aksine tembellik var, tembellik. 😛

 6. Burcu Demirel says:

  benim de acaip sac dokulmem oldu dogumdan 4 ay kadar sonra..gecen ay priorin diye bitkisel bir ilaca basladım, cok faydasını gördüm. hem dokulme durdu hem de yeni saclar çıkmaya başladı..emzirme doneminde onerilmiyor, ben emzirmeyi malesef bıraktığım için kullanmaya başladım. aklında olsun, tavsiye ederim..

 7. DERYA says:

  merhaba seni sobeledim sayfama bakarsan ve sende yazıya devam edersen sevinirim.

 8. Sarp'ın Annesi says:

  Merhaba,
  Bu saç dökülmesi olayını ben de çok aşırı şekilde yaşadım. Hatta artık çevremdekilerin bile dikkatini çekecek kadar artmıştı ki, çok yakın arkadaşım Kerastase – prevention des chutes – gri olan dökülmelere karşı şampuanı alıp getirdi. 1. haftanın sonunda gerçekten dökülme olayı bitti. Emzirme gibi bir engeli de yok, belki senin de işine yarar dedim.

 9. palyanço says:

  ne kadar kötü birsey şu saç dökülmesi..ne zamanki saçlar dökülmeye balarmış bu cocugun anneyi tanıdıgı anlamına gelirmiş?! ne kadar doğru bilemicem 🙂 hormonlarla ilgili oldugu kesinde;) bende de var aynı sorun be ne yazık ki saçlarıma dokunmak bile istemiyorum 🙁

Bir Yorum Yazın