Evde bebek olmasının faydaları

Mar 28, 2008 - 9 Yorum

Bebeğinizi için kullandığınız bazı ürünleri evde farklı çözümler için kullanabilirsiniz.

1. Bebek yağı: Tanımadığınız bilmediğiniz ve ilk defa kullandığınız ağda ile yapış yapış kaldığınızda sakın suya ve sabuna dokunmayın. Hemen olay mahalline bebek yağı ile müdahele edin. Sorununuz bir çırpıda hallolacak. Bir de tatile giderken uçağa yetişmek için çıkmadan 45 dakika evvel bilmediğiniz tüy çekme ve dökme ürünlerini kullanmaya teşebbüs etmeyin. Benden söylemesi…

Bebek yağını ayrıca göz makyajınızı özellikle de zor çıkan rimelinizi çıkarırken kullanabilirsiniz.

2. Bebek pudrası:Bebeklere pudra kullanılması artık tavsiye edilmiyor. Ama evde hediye gelmiş ve kullanmadığınız pudradan başka şekillerde faydalanabilirsiniz. Evinizde parke varsa ve gıcırdıyorsa yere bolca pudra dökün. Sonra bunları eski tip süpürge ile süpürerek parke aralarına dolmasını sağlayın. Gıcırdamayı azaltıyor.

3. Islak popo bezleri:Bir şekilde paketi yanlış yerinden açıldığı için kurumuş veya fazla kalan ıslak bezleri sevdiğiniz yüz temizleme sabunu ile ıslatıp köpürterek makyaj temizleme mendilleri haline getirebilirsiniz. Hem de hazır marka cilt ve makyaj temizleme mendillerine o kadar para dökmek zorunda kalmazsınız.

4. Göğüs pedleri:Eğer fazla kalmış veya alıp da emiciliğini beğenmediğiniz için kenara kaldırdığınız göğüs pedleriniz varsa bunları da küçük küçük kesip pamuk yerine kullanabilirsiniz. Özellikle toner veya cilt temizleme solüsyonu uygulamak ve göz makyajınızı temizlemek için birebir.

5. Meme ucu kremi:Lanolinli meme ucu kreminizi kışın ellerinizi ve cildinizi soğuktan korumak ve çatlak dudaklarınızı iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

6. Kullanılmış ıslak bez kutuları: Kullanılıp biten ıslak bezler eğer plastik kutular içinde geldiyse bunlar elinizde fazla kaldıysa bebek çoraplarını, kendinize ait ince çoraplar veya ıvır zıvırlarınızı ayırarak saklamak için kullanabilirsiniz. Hatta markette sebze doldurmak için kullandığınız küçük ince plastik torbaları bunun içine doldurup dışarı çıktığınızda bebeğinizin altını değiştirirken bezleri sarıp atmak üzere plastik torba kutusu olarak kullanabilirsiniz.


Etiketler:
Kategoriler: Evim

«       |       »
"Evde bebek olmasının faydaları" için 9 Yorum yapılmış.

 1. KEO says:

  merhaba, ne zamandır takip ediyorum pratik bilgilerinizi.Bu maddeler gerçekten de çok hoş, deneyeceklerim var.4-5-6.Ben mutfaktaki çöp kutumu artık beğenmiyordum ki, otomatik kapaklı olan ıslak mendil kutusunu mutfağa çöp yaptım:)Tabii ağız kısmını ısıttığım bir falçata ile biraz kesip genişleterek.Sizi takip ettiklerime ekledim haberiniz olsunn…
  sevgiler,
  Ekim

 2. Bebek Ürünleri Anketi says:

  Boş vaktinizde anketlere katılıp sitemi geliştirmeye yardımcı olurmusunuz ? Teşekkür ederim.

  http://bebekanketi.blogspot.com/

 3. AycA says:

  Süperr..:) gıcırdayan parkeyi sabah hemen deneyeceğim 😉

 4. Magissa says:

  Galiba bizim parkeler için bayağı pudra gerekecek 🙂

  Ben waterproof maskarayı çıkartmak için bebe yağı kullanmayı bir kez denedim ama gözlerim çok yandı. Ama sir ağdayı çıkartmak için gerçekten de ideal. Soğuk ağda bantlarının içinden çıkan yağlı temizleme mendilleri çok az sayıda olduğundan yetmiyor.

 5. KeLeBeK says:

  harika çözümler bayıldım devamı da olsa keşke…

 6. our twins of NY says:

  Siralamayi okudukca bir sonrakinde ne var acaba diye keyifle devam ettim.Ama neden biz insanoglu hep daha fazlasini isteriz?:)
  Yine cok faydali bilgiler var. Cok tesekkurler. Kaleminize (klavyenize) saglik! Miniklere sevgiler.

 7. sühendan says:

  Ev bulunan ve kullanmadığım bu ürünlerin bu kadar işe yaradığı hiç aklıma gelmemişti.Teşekkürler faydalı bilgilerinizden ötürü.

 8. mummy says:

  Selamlar..
  Ben uzun zamandır takip ediyorum boğunuzu ama yorum bırakmamıştım verdiğiniz bilgiler çok hoş gerçekten..Teşekkür ederiz..Bu arada hamişler içinde görüce ismimi çok mutlu oldum:)
  Sevgiler..

 9. figen says:

  çok teşekkürler bilgiler için bendede 2 paket göğüs pedi vardı açılmış diye kimseyede veremiyordum oh çok işime yarayacak valla hiç aklıma gelmemişti:)

Bir Yorum Yazın