Arabanızdaki otomatik camlara dikkat

Apr 30, 2007 - 3 Yorum

Arabada yerinde durmayıp camdan tırmanmaya çalışan birkaç çocuk başları dışarıdayken dizlerinin otomatik cam düğmesine gelmesi sonucu boğularak hayatlarını kaybetmişler. Bu ailelerin ifadelerine göre kendileri “bir an için” arkalarını döndüklerinde gerçekleşmis. Bu feci kabuslara sebep olan görsel örneklerin sizin çocuğunuzun başına gelmemesi için ekteki yazıyı okuyun.

Örnek resimlerdeki otomatik cam düğmelerinin sizin arabanızda olup olmadığına bakın. (Üst resimdeki tehlikeli bir model, yan resimdeki güvenli) Yeni araba alacaksanız otomatik cam düğmeleri araba kollarına gömuk modelleri tercih edin. Ayakları ile bastıklarında veya el ve dizleri ile yüklendiklerine hareket edebilen dışa çıkık düğme modellerinden olmasın.

Çocuğunuzu arabada bir an bile yalnız bırakmayın.

Which power-window switches are safer?

Bu konuda “Consumer Reports” dergisini kesinlikle tavsiye ederim. Bir çok ürünle ilgili güzel araştırma ve karşılaştırma testleri oluyor. Ayrıca tehlikeli ürünlerin geri toplatılması konusunda haberleri de takip edebiliyorsunuz. Bebek ve çocuk kısmı çok faydalı. Yataklar, bebek arabaları (car seats), stroller’lar, oyuncaklar ve diğer tum bebek eşyalarının hepsini düzenli olarak test edip sıralıyorlar (rank). Biz eve aldığımız her büyük ürünü bu dergiye bakarak alıyoruz. Abone olduğumuz ve her sayısını sakladığımız tek dergi bu.


Etiketler: ,
Kategoriler: Sağlık, Seyahat

«       |       »
"Arabanızdaki otomatik camlara dikkat" için 3 Yorum yapılmış.

 1. Açalya says:

  Vay be! hic aklima gelmezdi boyle bir tehlike!
  ‘Consumer Reports’ da bizim eve ne alinacaksa ilk bakilan yerdir.

 2. Anonymous says:

  park yataklara ilişkin bir bilginiz var mıdır acaba? internette park yatakların yeni doğanlar için tehlikeli olduğunu okumuştum. ani ölüm tehlikesini arttırıyormuş.doğru mu?

 3. Minik Patikler says:

  Erkek kardesimin basi s1k1sm1st1 bir keresinde, tabi oto-koltugunda oturmayinca araba zaten baslibasina bubi tuzaklariyla dolu oluyor, en iyisi hem gomuk dugmeler hem onden kontrolle kilitlemek bence..

Bir Yorum Yazın