PratikAnne.com yazılarını sosyal medyada paylaşmak çok pratik

Feb 14, 2012 - 3 Yorum

Blogumda hemen gözle farkedilir olmasa bile, kullanım açısından sizlerin çok işine yarayabileceğini düşündüğüm birkaç güncelleme yaptım.

Önce yazılarımın sosyal medyada paylaşımından başlayalım.

Bazı okurlarımın yazıların çıktısını alıp sonradan okuduğunu biliyorum. Bunu kolaylaştırmak için, her yazının altındaki simge listesinin soldan birincisine basarak, kolayca, temiz çıktısını alabilirsiniz.

Yazıların altındaki diğer simgeler, yazılarımı sosyal medyada kolayca paylaşabilmeniz için. Beğendiğiniz yazılarımı paylaşmak için Twitter (t), Facebook (f) ve benim son zamanlarda çokça takıldığım Pinterest (P) için yazıların altındaki simgelere tıklamanız yeterli.

Pinterest, internette sevdiğiniz fikirleri, yazıları, resimleri toplayıp saklayabileceğiniz bir duvar. Ben çok kullanıyorum çünkü güzel dikiş ve elişi, çocuklarla oyun ve sanat işleri oluyor. Bunları beğenilen sayfalara atmaktansa Pinterest’teki duvarlarıma iğneliyorum. Çok işime de yarıyor. Mesela geçenlerde dışarı çıkacağız, fularımı değişik şekilde bağlayayım dedim. Hemen daha evvel Pinterest’e iğnelediğim fular bağlama tekniklerine gittim ve voila. PratikAnne.com içeriğinden yapmayı planladığınız bir oyuncak veya Montessori materyali, veya oyun fikirlerini veya pratik fikirleri Pinterest duvarınıza ekleyebilir, sonra kolayca bulabilirsiniz.

Bu ağlar dışında FriendFeed, Stumbleupon ve Technorati kullanıyorsanız, yazıları orada paylaşabilir veya tanıdıklarınıza e-mailleyebilirsiniz.

İkinci olarak ben sosyal medyada nerelerdeyim, bunları güncelledim. Sayfanın sağ üst köşesinde soldan başlayarak:

Daha detaylı liste İletişim sayfasında mevcut.

Blogda içerik arama kutusunu sağ üste aldım ki aradığınızı vakit kaybetmeden bulasınız.

Yazıların e-mail kutunuza otomatik olarak gönderilmesi için yandaki kutuya e-mail adresinizi yazarak kayıt olun ve hiçbir yazıyı kaçırmayın. Sistem sizden bazı harfleri doğrulamanızı isteyebilir.

800 yazılık PratikAnne.com yazı arşivini üst menüde bulabileceğiniz konulara, tarihe veya etiketlere göre değişik şekillerde kurcalayabilirsiniz.

Beğendiğiniz yazıları sosyal medyada linki paylaşmaktan çekinmeyin. Bloğun içeriğini kendi bloğunuz veya sosyal medyada paylaşacaksanız lütfen link vererek kaynak belirtin.

Son olarak sayfanın sağında solunda sizlere faydalanabileceğiniz hizmet veya güzel ürünler sunduğuna inandığım, ortak ve sponsorlarımızın sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

PratikAnne.com‘u takip ettiğiniz için çok teşekkürler.


Etiketler:
Kategoriler: Pratik Anne'den

«       |       »
"PratikAnne.com yazılarını sosyal medyada paylaşmak çok pratik" için 3 Yorum yapılmış.

  1. Evren says:

    Harika olmus degisiklikler! Artik scroll down yaparken de takilmiyor. Bir de yorum takibi icin ne yapmam gerektigini bulabilsem 🙂

  2. Evren says:

    Hayir gelmiyor maalesef. Gelip bakmam gerekiyor ki su anda oyle yaptim da yorumunu gordum. Subscribe to comments diye bir checkbox oluyor genelde wordpress temalarinda ama, bilemiyorum.

    Bir de bu yazilarin kaymasi olayi var, belki ben Safari’de sorun yasiyorumdur bilmiyorum ama scroll down yapinca yazilar kayiyor, ust uste biniyor.

    Bu arada benim design da degisti, Google sanirim beceremedi bu dinamik view olaylarini, bir actim eski haline dondurmus 🙂

Bir Yorum Yazın