Özgeçmişimi güncelliyorum

May 21, 2010 - 6 Yorum

Neden özgeçmişimize evde başardıklarımızı yazamıyoruz merak ediyorum.

Mesela sorun çözme becerileri (problem solving) altına 3 yaşındaki çocuğumu artık bezine değil tuvalete yapmaya ikna ettim yazsam.

Veya insan yönetimi (leadership and management) altına çocuklarımı kendi kendilerine yeten birer birey haline getirmek için uğraşıyorum desem.

Her gün iki çocukla defalarca onu yiyeceksin, hayır bunu giyeceğim pazarlığında (negotiation skills) kazandığım tecrübeye ne demeli?

Stres altında performans (performing under stress) konusunda çocuğum parmağını kapıya sıkıştırdığında hiç panik olmadan gerekli ilk yardımı yaptım ve onu sakinleştirdiğimi ve de kapıyı dikkatsizce oyun olsun diye açıp kapatıp parmağın sıkışmasına sebep olan ve sonucundan dolayı zaten feci halde korkmuş olan diğer çocuğuma canavarlaşmadan tepki vermeyi başardığımı yazsam.

Aynı anda çok iş yapabilme (Multi-tasking) örneklerini de eklemeye kalkarsak özgeçmişimi bir sayfaya sığdırabileceğimden bile emin değilim.

Halbuki hamile çalışanların ve çocuğu olan kadın çalışanların ayağı kaydırılmaya çalışılınıyor. Biz annelerde ne cevherler var, bir bilseniz?


Etiketler:
Kategoriler: Çalışan Anne

«       |       »
"Özgeçmişimi güncelliyorum" için 6 Yorum yapılmış.

 1. Defnenin Annesi says:

  bu aralar bende cv'lerle ugrasiyorum. Yazdiklarini 1-2gün önce esime söylemistim :-))
  süper bir yazi olmus…

 2. Esra Solomon says:

  cok hos, super:))

 3. Archi*Sugar (Esra) says:

  ah ah! ayni seyi gecen gun ben de dusunuyordum. Napalim… bizim de kaderimiz bu. 🙂

 4. Cocukla Cocuk says:

  Süper ya sonuna kadar katılıyorum buna. Bu aralar iş görüşmelerinde ara verdiğim yıllarda ne yaptığımı bu şekilde anlatayım :), full time eğitim gibi oldu ev – çocuklar bana, neler kattı neler.:)

 5. Yumuk Kelebecik says:

  reklamı ilk izlediğimde düşündüğüm buydu. benim annem hem doktor hem mühendis vs diyip durdu.
  benim annem hem proje yöneticisi, hem ekip lideri hem takım oyuncusu hem stres yönetim uzmanı hem ekonomist, hem iç mimar, hem gezi rehberi….
  sizden özendim ben de CV mi güncelleyecegim. en sevdiğim şapkam gezi rehberliği…

 6. Ozgur says:

  ah ah… Kesinlikle:)

Bir Yorum Yazın