Kıpırcan ve Kımılnaz’ın yumurta halleri

Oct 03, 2007 - 3 Yorum

Kımılnaz’ın beklenen doğum tarihine 9 hafta kaldı. Henüz tamamlamadık dönemi ama iki hamileliğim arasında şimdiye kadar gözlemlediğim farkları listelemek istedim:

1. Kıpırcan’a hamilelik geçmek bilmedi. Hele ki geç kaldığı 9 gün bir ay gibiydi. Bu hamilelik göz açıp kapayıncaya kadar çabuk gelişiyor. Ne zaman 7.5 aylık hamiş oldum farkında değilim.
2. Kıpırcan’da ikinci ve üçüncü aylar devamlı uyudum. Kafam nereye düşse orada kalırdım. Kımılnaz’da biraz da Kıpırcan ve işle uğraştığımdan, değil fazladan uyumak normal uykuya vakit ayıramak zor oldu.
3. Kıpırcan’a hamileyken bir sürü kitap okumuş, internette araştırmış, düzenli olarak haftalık e-bültenleri takip etmiştim. Kımılnaz’da sadece bir kitap okuyabildim, o da Kıpırcan için niyetlendiğim tuvalet eğitimi idi. E-bültenleri de kaç haftalık hamiş olduğunun ucunu kaybetmemek için konu başlıklarından takip ediyorum. İçlerine bakamıyorum.
4. Her doktor kontrolünden evvel kitaba bakar, sorulacak soruları listeler, kendimi dinler, doktora milyon soru sorardım. Şimdi doktor kontrolleri şöyle geçiyor:

D: İdrar örneği verdin mi?
PA: Verdim
D: Ölçün normal, kalp atışları, tansiyon normal, kilo alışı normal
PA: Oh oh pek iyi.
D: Sen nasıl hissediyorsun?
PA: İyi
D: Sorun var mı?
PA: Yok
D: Sorunun var mı?
PA: Yok
D: Hadi gelecek aya kadar güle güle.
PA: Eyvallah!

5. Kıpırcan’da evde göbeğimi açıp gezer, aynalı dolap kapaklarında devamlı göbeğimi seyreder, akşam oturur eşimle göbek gösterisi izlerdik. Kımılnaz’a o kadar ilgi ve şevkat gösteremiyoruz.
6. Kıpırcan yarasa gibi kaburgalarıma asılıydı. Kımılnaz kasıklarımın orada bayağı aşağıda.
7. Kıpırcan’ın yumurta iken devamlı fotoğrafını çektik. Kımılnaz’ın toplasak şimdiye kadar 5 fotoğraf falan ancak çekebilmişizdir.
8. Kıpırcan’a kulaklık ve müzik CD si dinletiyordum. (O da gece çok kıpırdanıp beni uyutmayınca sakinleşsin diye). Göbeğimle konuşuyordum. Şimdi Kımılnaz abisinin dışarıdan patpatları ve bağırış çağırışını dinliyor devamlı.
9. Malesef aktif spora çok vakit ayıramadığımdan bu sefer popom biraz daha fazla büyüdü. Yerimde oturmuyorum ama hareketler genelde Kıpırcan kovalama, eşya toplayıp boşalta yerleştirme şeklinde cereyan ediyor. Kıpırcan’a hamileyken ne yogası eksikti, ne yüzmesi, ne yürüyüşü.

Bir de benzerlikler:
1. Allah’a şükür ne bulantı, ne kıvrantı; iki hamileliğimde de ilk 5 ay yan etki olmadı.
2. Göbeğim geç çıktı ve herkes hep küçük buldu.
3. Göbek narsistiyim, hala öyleyim.
4. Bunların ikisi de kıpır zıpır.
5. Kıpırcan’a da hiç giyecek almamıştım. Kımılnaz’a da birşey almama gerek kalmayacak gibi. Aile efradı sağolsun.

Bu arada isim konusunda hala bir gelişme yok. Daha doğrusu en son anketlerden finale kalan 4 isimden sonra biz hiç konuya ilgi ve alaka gösteremedik. Şu “Kaderin Şifresi” de lafı bir uzattı bir uzattı. Zaten halim vaktim yok, halen sadede ve hesaba kitaba gelebilmiş değilim .


Etiketler: ,
Kategoriler: Hamilelik

«       |       »
"Kıpırcan ve Kımılnaz’ın yumurta halleri" için 3 Yorum yapılmış.

 1. Esra :) says:

  hayırlı olsun yeni bebeğiniz 🙂

  kadincablog.blogspot.com

 2. ilkays says:

  Çok az kalmış, şimdiden gözün aydın.
  Okuyunca, daha 6 ay öncesi olmasına rağmen çok uzaklarda kalmış gibi gelen kendi hamileliğim aklıma geldi 🙂

 3. Tuli says:

  Merhaba,
  blog’inizi yeni kesfettim.Bende Amerika da(NJ) yasiyorum. 2 oglum var…ikinci oglum 2005 mayis’ta dogdu, sizinki gibi…simdiden dogumunuzda bol sanslar dilerim.
  Goz atmak isterseniz benim blog adresim:
  http://kirmizisandalyelimutfak.blogspot.com/
  Tulay

Bir Yorum Yazın