Kitaplığımızda neler var?

Mar 04, 2012 - 13 Yorum

PratikAnne.com’u takip ediyorsanız, benim ne kadar kitap okumaya ve okutmaya düşkün bir kişi olduğumu biliyorsunuzdur. Başta Bir Dolap Kitap, kitapsever annelerin blogları, kitap blogları ve websitelerinde olumlu yorumlar alan kitapları alıp alıp duruyorum. Hediye gelenlerle de beraber, oldukça geniş bir kütüphanemiz oldu.

Kitap Değerlendirme kategorisi altında sevdiğim kitapları anlatıyorum. Ayrıca hem benim, hem çocukların kitaplarımız, katalog şeklinde blogda olsun istedim ve bizim kitaplığı sanal ortama geçirmeye başladım. Çok fazla kitap olduğundan parti parti yapıyorum. Önce çocuk kitapları. Sonra yetişkin kitapları. Önce Türkçeler, sonra İngilizceler. Sonra müzik CD leri. Şu anda çocuk kitaplarımızın bir kısmı listelendi.

Listelediğim çocuk kitaplarının çoğu okundu. Çoğu kitabı tavsiye üzerine aldığım ve ortalama veya üzerinde kitaplar oldukları için gönül rahatlığı ile alabilirsiniz diyebilirim. “Aman, almayın” diye uyarmamı gerektirecek kadar kötü kitap olmadığı sürece, olumsuz yazı yazmayı sevmediğim için eğer listede varsa 5 üzerinden 3 veya üstüdür. Ama çok iyileri, ortalamalardan ayırmak için, yıldızlı puanlama sitemi de eklemeyi düşünüyorum.

Tüm kitaplık cuma gününe kadar tamamlanmış olur zannediyorum. Kitaplığımız > Çocuk Kitapları

Çocuk kitapları konusunda

sitelerinden ve bloglarından faydalanıyorum. Siz de çocuk kitapları konusunda yazıyorsanız, bu yazının veya ilgili kitap kataloglarının altına blogunuzun adresi ile yorum bırakabilirsiniz.

Kendime yetişkin kitabı tavsiyesini de sevdiğim 6-7 tane kitap blogundan seçiyorum. Onları da, yetişkin kitaplarını yükleyince yazarım.

Dip not: Kitaplık sayfalarında kitap resimleri de var. Gözükmüyorsa yorum yazarak haber verirseniz sevinirim.


Etiketler:
Kategoriler: Kütüphane

«       |       »
"Kitaplığımızda neler var?" için 13 Yorum yapılmış.

 1. Sheena says:

  Gectigimiz ay, ben de kizimin kutuphanesini bloguna ekleme karari almis, sonra yogunluktan bosvermistim.
  Bu bana guzel bir hatirlatma oldu..
  Kizimin kutupanesi – ekleyebildigim kadari ile – burada.. http://sheenaninbebegi.blogspot.com/p/melisin-kutuphanesi.html
  Devami gelecek (umarim 🙂 )

 2. yeliz says:

  çok faydalı bir çalışma olmuş pratik annem.
  Ben de Arca’nın kitaplığı adı altında onun kitaplarından bahsettiğim postları etiketliyorum.
  Ama benimki liste gibi değil biraz harcıalem.
  Böyle bir listeye dönüştürsem başkalarına da fayda olur.
  linkimi ekliyorum:
  http://gununcorbasi.blogspot.com/search/label/Arcan%C4%B1n%20kitaplar%C4%B1

 3. Bizim kitaplığımız yeni yeni oluşuyor bebişim 1 yaşına yeni girecek de:) Ben de elimden geldiğince kitaplarını bloğumda yazmaya çalışıyorum:)

 4. Kitap okumayıda yorum yazmayı da seven bir anne olarak bloglarımda bol bol yazıyorum

  Kızımın kitapları burada: http://alminabeyaz.blogspot.com/search/label/Almina%27n%C4%B1n%20Kitaplar%C4%B1

  benim okuduğum kitaplar ise burada: http://thalassapolis-neokudum.blogspot.com/

 5. Hatice says:

  Benim blogum yok ama sewliberated’in listesine gozatarim arada. Bu arada fotograftaki kumasli kitapligi nereden aldiniz ya da siz mi yaptiniz, oyleyse bu konuda da yazar misiniz:)
  Sevgiyle,

 6. esra says:

  Fikrin çok güzel olmuş çok yaratıcı, her okuduğumuzu yazmak esasen anlatmak hele hele çocuklarımın çoks evdikleri kitapları diğer çocuklarında tanışmasını çok istiyorum yeni kitaplarla birdolap sayesinde tanışıyorum diğer öneriler içinde çok teşekkürler

 7. SedaSD says:

  Turkce cocuk kitaplari listesinden faydalanacagim eminim,Turkiye’de dar zamanda iyi kitap secmek zor oluyor.

  Bizdeki cocuk kitaplarini Amazon wish list kullanarak katalogluyorum.Universal liste oldugu icin Turkce sitelerden de kitaplar eklenebiliyor. Blogu olmayanlara fikir olsun.

 8. hacew says:

  Bende kızıme aldığım kitapları yazıyorum.Bana blogların bu konu da çok yardımı oluyor belki benimde birilerine yerdımım dokunur.

  İşte bizim kitaplarımız http://aselname.blogspot.com/search/label/E.A%20%27n%C4%B1n%20kitapl%C4%B1%C4%9F%C4%B1

 9. ben pek çocuk kitaplarını yazmıyorum ama anne-babaların okuması gereken kitapları okuyor, özetliyorum.Yani sadece isim olarak yazmıyorum, özetliyorum. Şimdiye kadar sanırım 15 tane filan özetlemişimdir.

 10. kitap eylemi says:

  güzel fikir ben de oğlumun kitaplığını fotoğraflamak istiyorum ama hep boş veriyorum , aklımda olsun…

Trackbacks/Pingbacks

 1. Kitap okuma ritüelleri | Pratik Anne

Bir Yorum Yazın