Çöp kutusu yanında, ikili mendil kutusu

Mar 17, 2012 - 6 Yorum


Temiz peçete ve çöp kutusu birleştirme fikri pinterest’ten. Gördüğümde bu kadar yakın zamanda kullanmak zorunda kalacağımızı tahmin etmemiştim. Devamlı burun temizlediğimiz için, kirli mediller için çöpe gitmek eziyet oluyor. Mendili temiz taraftan al, kullandığını çöp mendil kutusuna at. Evin muhtelif köşeleri bu kutularla çevrili.

Geçen haftasonundan beri bu vaziyetteyiz. Bir virüs veya bakteri musallat oldu. Dışarısı 30 C derece, biz domino taşları gibi sırayla devrilip duruyoruz. Bugün dışarı şort ve tişört ile çıktık. Bol bol D vitamini depoladık.

Bu da geçen hafta dolunay sırasında, Ay, Venüs ve Jüpiter’in aynı hizzada olduğu gece, sahilde minik Canon’umla çektiğim fotoğraf. Ay’a en yakın olan ışık havaalanına yaklaşmakta olan bir uçak. O da hizzaya girmişken yakalamışım.


Etiketler: , ,
Kategoriler: Sağlık

«       |       »
"Çöp kutusu yanında, ikili mendil kutusu" için 6 Yorum yapılmış.

 1. Evren says:

  Gecmis olsun hepinize cok! Fotograf cok guzel, hem bilimsel, hem romantik:)

  • Pratik Anne says:

   Çok teşekkürler. Gönül isterdi ki sağlam olalım. kardeşimin binasının çatısından teleskopla gözlem yapalım. Kısmet değilmiş.

 2. güneş says:

  Geçmiş olsun.Güzel fikir doğrusu.Son birkaç gündür bizde aynı durumdayız.Bende denemeyi düşünüyorum.Bu arada fotoğraf çok hoş.

 3. Moonshine says:

  Ya ben bisey okumustum ama ne kadar dogru bilmiyorum, burnumuzu sildigimiz mendilleri mutlaka hemen kapagi olan, kapali bir cop kutusuna atmaliymisiz. Ortada/yakin bir yerde durunca mikroplar uremeye devam ediyormus, havadan solunma olasiligi artiyormus…vs.

  Bir an once gitsin hastaliklar artik evlerimizden!

  • Pratik Anne says:

   Olabilir valla. Velakin bu bizim çöp tenekesi yakınına taşınmamız demek olurdu. En azından sehpa üzerlerinde sürünmüyorlardı.

Bir Yorum Yazın