Kitap Değerlendirme – İlk Bilim Kütüphanem

Sep 29, 2011 - 3 Yorum

Türkiye’ye her geldiğimde İş Bankası Yayınları dükkanına bir iki defa girip çıkıp sonunda cüzdan hafileyene kadar şöyle bir silkeleniyorum. Sağolsun İş Bankasında çalışan can dostum da bize çok güzel kitaplar hediye ediyor. Bu kitaplar geçtiğimiz yazın ganimetlerinden iki tanesi.

İlki, Nasıl çalışır? isimli çeşitli taşıt ve araçların nasıl çalıştığını ve mekaniklerini detaylı ama basit bir dille anlatan bir kitap.

İkincisi, Yıldızlar ve Gezegenler, uzay ile ilgili çocukların merak ettikleri herşeyi kısaca özetleyen bir kitap. Güneş, gezegenler, astroidler, uydular, roketler.

İki kitabı da çok sevdik. Öncelikle resimleri harika. Gerçeğe yakın ve tam Kıpırcan’ın sevdiği gibi detaylı. İkincisi dili çok basit. yuva ve 1. sınıf çocuğunun rahatça okuyabileceği ve anlayabileceği bir dilde yazılmış. Kıpırcan bu kitapları kütüphaneden seçip, okurken resmen bizim boyuttan kopuyor. Kımılnaz da resimlerine bakıyor uzun uzun.

Uzay ve taşıtsever yavrulara tavsiye ederiz.

Nasıl Çalışır / İlk Bilim Kütüphanem
Nicholas Harris
Yıldızlar ve Gezegenler / İlk Bilim Kütüphanem
Nicholas Harris

Etiketler: ,
Kategoriler: Kütüphane

«       |       »
"Kitap Değerlendirme – İlk Bilim Kütüphanem" için 3 Yorum yapılmış.

  1. Oğlum olsun ve büyüsün böyle kitaplar alıp okumak isterim onunla..

  2. rahime çınar says:

    sizi ara sırada olsa takip etmeye çalışıyorum.bende bir öneride bulunmak istiyorum. Tübitak ın 3-6 yaş erken çocukluk eğitimi serisini kitap ve çalışma kitaplarını ben ve oğlum çok beğeniyoruz.bakma fırsatı bulursanız eminim sizde çok beğeneceksinizdir.sevgiler…

    • Pratik Anne says:

      Cok tesekkurler. Bakacagim Tubitak serisine. Merak Minik ve Bilim Cocuk aliyoruz duzenli olarak.

Bir Yorum Yazın