Kar fırtınası hatırası

Feb 05, 2011 - 7 Yorum

Sizi, salı öğleden sonra saat 3’ten çarşamba öğleden sonra 3’e kadar, 24 saat içinde, 52 santim kar bırakan, saatte 100 kilometre esen rüzgarla bu karların aniden bir oradan bir buraya tepelenmesine sebep olan, küresen nereye koyacağını bilemediğin ve muhtemelen nisan ayına kadar böyle tepeleme karlar altında kalmamıza sebep olan kar fırtınasının fotoları ile başbaşa bırakıyorum. Bunlar bizim fotolar:

Dünyanın öte tarafına yağmayan karların hepsi geldi buraya yağdı resmen. Çocuklar iki gün kar tatili yaptılar. Fırtına gecesi en merkezi caddelerden birinde 1,000 araba mahsur kaldı. Allahtan içindekileri vaktinde güvenli yerlere taşıdılar. Millet crosscountry kayakları taktı sokaklarda kayağa çıktı. Şimdiye kadar tanışmamış olan komşular birbileri ile tanıştı. Bunlar da gazetelerin fotoları:


Bu yol göl kenarındaki Lake Shore Drive. 4 şerit geliş, 4 şerit gidiş Fırtınanın en şiddetleniği saatlere bir otobüs spin atıp yolun ortasında kalınca bu arabalar (1,000 kadar) da böyle kalmış. Sabaha kadar yaan kar ve göl tarafından esen rüzgarla sabahleyin bu hale gelmişler. Sabah gün doğumunda biri yolun üstündeki köprüden bu fotoyu çekmiş. Ki bu satten sonra 5 cm daha kar yağdı en az. Allahtan durum bu hale gelmeden çok evvel sürücülerin tamamı ambulans ve itfaiyelerle toplanılıp, en yakın hastaneye gecelemeye bırakılmışlar.

Bu arada pazar yine kar geliyor. Bu memleket de dümdüz. Pek yakında ben de cross-country kayağa başlayacağım sanırım. Ancak o paklar.

Dip not: Yarın HesaplıAnne.com’un 4 Pratik Anne okuyucusuna Monozebra resimli oyun kartı seti hediyesi için son gün.


Etiketler:
Kategoriler: Havadisler

«       |       »
"Kar fırtınası hatırası" için 7 Yorum yapılmış.

 1. Crocus says:

  sizi takip etmesem "Kanada'ya mı taşındınız?" diye soracak kadar olmuş…

 2. GeCe says:

  ooo amma da çok yağmış cross country de bayağı kalori yakıyor ama yüzme bir o iki

 3. Anne ve Bebisi says:

  omg! diyorum sadece. amma macera olmustur :))

  ben bahari iple ceker oldum 😛

 4. Umut says:

  vvvaaaavv inanılmaz olmuş! hem güzel hem tehlikeli.

 5. Anonymous says:

  Burcu bu yol ne olmus boyle,Lake shore okadar islek bir yolduki,allahim resmen felc,ee iyiki tasinmisiz biz:))

 6. Anonymous says:

  yani şimdi okuyanlar kızacak ama çok seviyorum !! evet hayat şartları zorlaşacak ama çok hoşuma gitti heryer bembeyaz ama yolun hali çok fena..

  önce bizim köye gidip sonra böyle heryere kar yağsın işe dönemeyelim, bir kaç gün kızımla eşimle kuzinenin başında vakit geçirelim istiyorum:).. çok mu kötüyüm:P
  Ülkü

 7. kirazzade says:

  vayyyyyy bayıldım görüntülere yahu! hayatımda bırak bu kadarını 10 cm bile kar görmedim :S

Bir Yorum Yazın