Çocuklar için bağımsız sanat köşesi

Nov 04, 2010 - 4 Yorum


Çocuklara artık, benim onlara birşey hazırlamamı beklemeden kendileri istediklerinde resim, boyama veya elişi yapabilecekleri veya oyun hamuru ile oynayabilecekleri bir ortam hazırlamak istedim. Aslında bu fikir çoktandır kafamda vardı ama seyahat, okulların başlaması, kafamdaki birkaç başka projeyi nasıl uygulayabilirim derken biraz gecikti.

Çok karışık bir tasarım yok aslında. Masaları her zaman olduğu yerde. Sadece biri elişi, biri de suluboya malzemeleri olan iki kutu hazırladım. Maksat Arap yağı bol bulunca hesabın dönmesin diye malzemeleri azar azar sunmak. Camın içindeki ıvır zıvırı başka erlere kaldırıp orayı sanat köşesi haline getirdim.

Pastel boyalar sepette, kuru boyalar kovada. Ama emin olun en favori boyalar ya ispirtolular veya suluboyalar. Bu arada Kıpırcan her yere yetiştiği için kendisi ufak kavanozlara su doldurabiliyor. Kımılnaz’a da o yetişemediği zaman yardım ediyor. Malzemelerin kutularını o indirip, açıp paylaştırıyor.

Sağda solda da değişik ebatlarda boya ve elişi kağıdı malzemesi mevcut.


Bunlar da hazırladığım elişi ve boya kutularının içi.


Etiketler: ,
Kategoriler: Sanat

«       |       »
"Çocuklar için bağımsız sanat köşesi" için 4 Yorum yapılmış.

 1. azna says:

  Pratik annem, kısa bir soru: Makas ilk ne zaman verdin ellerine?
  Sevgiler…

 2. Papatya Papadopoulos says:

  Kızım Maya da resim yapmayı çok seviyor. Eskiden minik kitaplığının üstünde kutu kutu duran boyalarını ben de cekmeceleri hasır sepetlerden olan bir komodine yerleştirdim. Böylece hem ortalıkta karmakarışık çok şey kalmadı hem de 2 yaşındaki minik kardeşinin eline geöen boyaları yalama riski azaldı 🙂
  Hem de kendisi kendi düzenini biliyor. Üstüne de bütün elişiyle ilgili kitaplarını sıraladım. Zira öbür kitaplarla birlikte minik kitaplığa sığmıyordular.
  sevgilerimle

 3. hande karaca says:

  Pratik anne'nin çocuklarını seven annelere verdiği tavsiyelere bayılıyorum! Hem yaratıcılıklarını geliştirme, hem de eğlenme alanları yaratıyoruz! Ne de olsa onların her anı çook kıymetli şu yaşlarda! Ben bebeğimin sevimli anlarını http://www.facebook.com/pages/Bir-Yildiz-Doguyor/162383900459195 grubundan paylaşıyorum, sizlere de tavsiye ediyorum. Teşekkürler!

 4. İkiz Annesi sdilek says:

  Çok güzel olmuş bu köşe.
  Bende bir ara hazırladım ama maalesef uzun ömürlü olmadı.Boyalar her yerden toplanabiliyor.Biraz daha büyüsünler bakalım.Tekrar aklımda böyle bir köşe hazırlamak.

Bir Yorum Yazın