Dikkate değer kampanyalar ve bilgiler

Sep 05, 2010 - 2 Yorum

Nasıl yaz tatili halindeyiz? Çekiştire çekiştire uzatılmış bir yaz tatili. Şikago’da herkes okula başladı. Biz hala buralardayız.

Tatil boyunca hiç ama oyun yaratalım, şöyle öğrenelim, böyle aktiviteler yapalım diye kasılmadığımızı farkettim. Saldım çayıra, mevlam kayıra tam yaz tatili kıvamında oldu. Amerikalılar da yaz tatilleri ve okula verilen ara çocukları aptallaştırıyor mu diye endişeleniyorlarmış. Senede 2 hafta kurumsal izin adamı daha çok salaklaştırıyor olsa gerek. 🙂

Biz son hazırlıkları yaparken sizle birkaç kampanya haberi paylaşayım.

1. Küçük Arkadaşım Mektuplu Kırtasiye Yardım Kampanyası

10. yılındaki bu kampanyaya destek vermek çok basit. Bir zarf hazırlıyorsunuz. İçine Zarf içeriği şöyle olmalı; 1 kitap (öykü, Bilim Çocuk dergisi vb.), 1 defter, 2 kurşunkalem, 1 kalemtraş, 1 silgi, 1 cetvel, 1 kutu (6′lı) kuruboya, 1 lolipop şeker, 1 diş fırçası, 1 küçük boy diş macunu (..ve bir de sizin mektubunuz!) koyuyorsunuz ve Aktif İleti A.Ş. Perpa Tic. Mer. A Blok Kat:13 No:1970 Şişli İstanbul adresine teslim ediyor veya posta ile gönderiyorsunuz. İsterseniz hazır zarf satın alabilirsiniz. Bu kampanyayı diğerlerinden ayıran, zarfın içinde giden sizin mektubunuz. Sonra zarfın ulaştığı minik ize cevap yazarsa bu da bonus oluyor.

detaylar: Küçük Arkadaşım Mektuplu Kırtasiye Yardım Kampanyası

2. Nurturia anneler için çok güzel bir klavuz hazırlamış. Çocuklar için oto koltuğu satın alma ve kullanım klavuzu. Arabada emniyet kemeri takmamak ve yeni model arabalarda güvenlik sisteminin ötmemesi için özel olarak uç geliştiren zihniyetin varolduğu bir ülkede bu çok önemli bir kaynak. Bu kaynak, bizim buraya senede bir kere gelmemize rağmen neden çocuklara oto koltuğu temin ettiğimizi ve 5 haftadır bu koltukları üşenmeden İstanbul-Bursa-İstanbul-Fethiye-İstanbul-Denizli-İstanbul arasında (araba ve uçaklarda) taşıdığımızı çok iyi anlatıyor.

Nurturia Oto Koltuğu Klavuzu

3. Boyut Yayıncılık herkese Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’in 2-5 yaş arası çocukların yeteneklerini belirlemeye yönelik hazırladığı Çocuğunuzun Yeteneğini Keşfedin” isimli kitabını herkese ücretsiz veriyor.

Çok sevdiğimiz Anaokulu dergisinin yayıncısı Boyut yayıncılık kitapçılarda satış fiyatı 22,90 TL olan bu kitabı, 2–5 yaş arası çocuğu, torunu, yeğeni… olan herkesin evine bedava gönderiyor. Limit yok, 1 Ekim 2010 tarihine kadar isteyen herkese kitap gidecek.

Kitabı istemek için iki yol var. Birisi çağrı merkezimizi arayarak talep etmek, diğeri ise www.anaokuludergisi.com adresinde oluşturacağımız formu doldurmak.

4. Hiç oyuncağı olmayan işitme engelli 0-6 yaş grubu çocukları sevindirmek amacıyla oyuncak toplama kampanyası

Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı Genel Sekreteri Melike Şehirli, pek çok evde hiç kullanılmayan kutular dolusu oyuncak varken, bazı çocukların ise hiç oyuncağı olmadığını belirterek, hiç oyuncağı olmayan işitme engelli 0-6 yaş grubu çocukları sevindirmek amacıyla oyuncak toplama kampanyası başlattıklarını söyledi.

“Kampanya ile oyuncağı olmayan işitme engelli 0-6 yaş grubu çocukları sevindirmeyi amaçlıyoruz” diyen Şehirli, evlerde hiç kullanılmamış ya da az kullanılmış oyuncakları bu çocuklar için istediklerini ifade etti.

Kampanyaya destek vermek isteyenler, 30 Eylül’e kadar Vakfın “Barbaros Mahallesi Fesleğen Sokak 8 numaradaki Batı Ataşehir-İstanbul” adresine oyuncakları gönderebiliyor.

Detaylar: Milliyet Haber


Etiketler: , ,
Kategoriler: Sosyal Sorumluluk

«       |       »
"Dikkate değer kampanyalar ve bilgiler" için 2 Yorum yapılmış.

 1. Sezen B.T. says:

  Boyut Yayıncılık'ın kitap gönderme vaadi boş çıktı. Aslında bayağı pahalı bir okul öncesi eğitim setinin tanıtımı için olta atıyorlarmış. Sorgusuz sualsiz kitap gönderme diye bir durum söz konusu değil yani. Önce sizden iletişim bilgilerinizi alıyorlar, sonra satmak istedikleri seti incelemenizi istiyorlar, bir şekilde yeterince pazarlamaya maruz kaldığınıza inandıklarında gönderiyorlar herhalde kitabı, biz o aşamaya ulaşamadık. Aptal yerine konulduğumuzla kaldık yani.

 2. Pratik Anne says:

  Sevgili Sezen Hanım,
  Benim aradığımda konuştuğum çocuk o kadar baskı yapmadı. Bizde o set mevcut. Biz çok seviyoruz açıkçası. Bir de buradan satış yapılıyormuş gibi hissettirmeyeyim ama gerçekten beğendiğim bir ürün.
  Bizde o ürün var dedim. Sistemde ismimiz mevcuttu. Ama tabi çocukcağız başka bir ürün satmaya çalıştı. Yok sağolun, şimdilik kalsın dedim. Peki hediyeniz 4.5 lira kargo bedeli karşılığında size gelecek dedi. Bakalım göreceğiz.
  Çok zorladılarsa bilemem ama kampanyayı pazarlama için isim ve adres almak için yaptıklarını tahmin ettim. Kaz gelecemesi muhtemel yere tavuk gönderiyorlar. Ama arada Kaz gelmeme ihtimalini de kabul etmeleri lazım.

Bir Yorum Yazın