Lazerli göz ameliyatı konusunda yorumlarınız

Jul 15, 2010 - 42 Yorum

Blogumu yine sizlerden birşeyler öğrenmek için kullanacağım. Türkiye tatilinde artık şurama gelmiş miyopime çare olsun diye lazerle göz ameliyatı olmayı planlıyorum. Babam sağolsun (şaka değil ciddi) araştırmalar yapıldı, randevu alındı. Okunmamış literatür kalmadı vs.

Şu aşamaya gelmek benim için kolay olmadı. Ben ki hiç yaptırmam derdim. Göz bu idare ederim derdim. İlerleyen göz bozukluğum beni gözlüksüz gözlüğümü bulamaz hale getirince, lens batınca, çocuklarla gözlüklü anne olmak zor olunca tükürdüğümü yaladığım noktaya geldim.

Bu vakitten sonra, ancak doktor kontrolünde gözün ameliyata uygun değil derse bu yoldan geri döneceğimi düşündüğüm halde sizlere sormak istedim.

Lazerle göz ameliyatı hakkındaki görüşleriniz nedir?

Ameliyat oldum ve sonuçtan çok memnunum.
Ameliyat oldum ama keşke olmasaydım
Gözlerim ileri derecede bozuk ama hala güvenmiyorum
Free polls from Pollhost.com

Bu arada iyi ve kötü tüm yorumlarınızı, tüyoları, beğendiğiniz ve güvendiğiniz doktorlar ile uzak durulması gerek doktorları yorum kısmına yazarsanız hem ben hem de lazerli göz ameliyatı düşünen tüm okuyucular size minnettar kalacaktır.
Bu arada buralara yeniyseniz diğer anketlerime bakmanızı tavsiye ederim. Bir de yakınlarda çocuklar ile tatile gittiyseniz “Çocuklar için uygun plajlar, oteller ve tatil köyleri” yazıma yorum bırakarak beni ve okuyucularımı bilgilendirmenizi rica eder sevgilerimi sunarım.
Ekleme: Bu işi yapan doktorların kendileri neden hala gözlük kullanmaktadır? Kıl bir durum.

Etiketler: , ,
Kategoriler: Sağlık

«       |       »
"Lazerli göz ameliyatı konusunda yorumlarınız" için 42 Yorum yapılmış.

 1. ycurl says:

  Ben de asiri miyobum ve canima tak edip ameliyat olacagim dedim ama uygun degilmisim. Goz korneasi ince oldugu icin sadece bana onerilen katarakt ameliyatlarinda yapildigi gibi yapay lens koymak. Su anda degil ama bir kac yil sonra bu ameliyati dusunebilirim sanirim. Benim doktora hocam Istanbul'da -akrabasi oldugu icin- Murat Karacorlu'ya oldu (http://www.istanbulretina.com/en/index.php?nav=11) Sanirim bu konuda literaturu yakindan takip bir doktor. Babam da oldu ama o Eskisehir'de sanirim isine yaramaz.
  Sana kolay gelsin diyorum umarim bir gun uyandigin zaman ne gozluk ne de lense ihtiyac duyarsin.

 2. enne says:

  Merhaba,
  Ben 2002 yılında 7.5 derece miyopken göz ameliyatı oldum. Yıllarca gözlük/lens kullandığım için ameliyattan sonra yeniden doğmuş gibi oldum diyebilirim. Benim ameliyatımı Bağdat caddesindeki Veni Vidi göz hastanesinin ortağı Emrullah Taşındı yapmıştı (sanıyorum oradan ayrılmış). Çok iyi bir doktordur, 10 dakika filan sürdü ameliyat. Öncesinde yapılan testler ve benimle anlayabileceğim şekilde konuşması, tecrübesi ve 2 kuzenimi de ameliyat etmesi beni cesaretlendirdi. İnanın ameliattan sonraki 2 gün geçti (biraz -ama çok az- ağrı oluyor, damlaları çok dikkatle ve atlamadan damlatıyorsunuz) ve ben hayata yepyeni:) gözlerle bakmaya başladığımda anladım yıllardır ne büyük bir yük taşıdığımı. Şimdi güneş gözlüğü bile takmıyorum, o kadar bıkmışım:)

  Size tavsiye edebileceğim bir diğer doktor da Gül İpek Müftüoğlu'dur. Gerçi kendisi bu tip ameliyatları yapmıyor olabilir ama muayene olup tavsiyesini sorabilirsiniz rahatlıkla. Eşimin retina yırtılmasını ameliyat etmişti, Cerrahpaşa'da Prof, ayrıca bu alanda Türkiye'nin en iyisidir diyebilirim.

  Ameliyatta en önemli şey sakin olmanız, panik olup kasılırsanız canınız yanar. Bir de eğer gözlerinize bir şeyler damlatılmasına alışık değilseniz (ki lens kullandığınıza göre bu geçerli değil) zorlanabilirsiniz. Bunun dışında ben kendi adıma çoook memnunum, hiç bir şekilde ilerleme olmadı gözümde, yıllardır sıfır numara görüyörum. Hatta doktorum bana kontrollerimde %110 görüyorsun diyordu:) Şimdiden geçmiş olsun.

 3. Naile says:

  merhaba, ben Ankara'da Kudret göz hastanesinde oldum, 4 ay önce. Memnunum. Ama dünya göz hastanesini çok daha iyi söylüyorlar. Fiyat farkı yaklaşık iki kat. Bir de Türkiye gazetesi hastanesi var bu işin ilklerinden. Annem ve abim de yıllar önce orada olmuştu. Annem yaşlılığın verdiği halle tekrar gözlük kullanmaya başladı ama abimde bir sorun yok maşallah.

 4. Derya ERBAY says:

  Yaklaşık 1 ay önce laserle gözlerimi tedavi ettirdim. Ben de senelerce lens kullanmış, doğumdan sonra gözlerinin numarası aniden tavan yapmış ve sürekli bilgisayar başında çalışan biri olduğum için artık lens kullanımının tehlike ihtiva ettiği biriyim. Mecburen gözlük takıyordum. 3 yıldır… ama yetti artık 🙂 kışın ayrı zorlukları var, çocuğumla oynarken aramıza giriyor, kocamı öperken arama giriyor ve gözlüğü sev-mi-yo-rum! uzun araştırmalar, kontroller için gittiğim kendi doktorum ve bu laser tedavi cihazlarını Türkiye'ye ithal eden büyük bir firmada mümessil olan arkadaşım doğrultusunda bir doktora yönlendirildim.

  Doktor bana, yapacakları şeyin bir tedavi olmadığını, gözlük takmak veya lens takmak gibi kusuru giderici bir yöntem olduğunu ve kesinlikle bu ameliyattan sonra bir daha asla numaranın yükselmeyeceği veya başka bir göz kusuru doğmayacağını garanti edemeyeceklerini/edilemeyeceğini açıkladı. Sonra sırasıyla 7 yöntemi bize anlattı, videolarla destekledi sağolsun bi güzel gerdi beni.

  Bu işin şakası tabi, benim internetten çok şey okuduğumu izlediğimi araştırdığımı bildiği ve kafamın biraz karışmış olduğunun farkına vardığı için yaptı bunu. İyi ki de yapmış.

  İlk gecem oldukça zor geçmişti, tabi bu kişiden kişiye değişkenlik gösteren birşey. Doktorum 3 gün yanma hissedebileceğimi söylemişti. Ben o gece ızdırap çektim, ertesi gün gözlüğümü takıp tıpış tıpış işime gidip çalışabildim. Tabii güneş, yoğun ışık, monitör, tv gibi şeyler dikkatle bakılmak istendiğinde 1 gün kadar daha yanma yaratabiliyor.

  Herşey iyi güzel hoşta.. tabi gözler müsait mi? önce bunu öğren ve bence kesinlikle olumsuz negatif şeylerle kendini germeye çalışma. çok kısacık, kolaycık, hemencecik bitecek ve ertesi gün kalkınca gözlüğünü aramayacaksın..süper

 5. Derya ERBAY says:

  yazdığım bütün mesaj uzun olduğu için gönderilemeden heba oldu malesef…

  🙂

  oysa çok güzel şeyler yazmıştım, korkma, ürkme, endişelenme demiş, kısadan kendi tecrübemi anlatmıştım.

  bende yaklaşık 1 ay önce lasik yaptırdım ve gözlerim sıfırlandı. bazılarında olmayabiliyormuş ama bu konuda da dr.'ların "zamanla oturacak" tabirlerini destekleyebilirim. Çünkü benimde numarası yüksek olan gözüm, operasyondan sonra cillop gibi görmesine karşın, diğer gözümde astigmat kalmıştı. Ama şimdi yok, o da gitti. %100 görüyorum kesinlikle kusur kalmadı. Aslında o halde kalsaydı da çok şikayetçi olmazdım çünkü günlük yaşantımı etkileyecek bir derece değildi ve açıkçası gözlüksüz karşıdan geleni görebilecek olmak falan… rüya gibi..

 6. HUYSUZ says:

  merhaba,

  doğru ellerde olunursa güvenilmeyecek birşey yok, uzun zamandır uygulanıyor çünkü bu yöntem, hem de sürekli geliştirilerek.
  ben de yıllarca lens işkencesine maruz bıraktım kendimi ve en sonunda oldum, dünya varmış dedim.
  keşke daha önce yaptırsaymışım hatta.
  benim için doğru adres istanbul cerrahi- dr. sinan göker'dir.
  kesinlikle tavsiye ediyorum ben.

 7. Anonymous says:

  merhabalar, bende lazer ameliyatı olmadım lakin olmayı düşünüyorum bu sıralarda 4 sene önce ablam oldu şu anda memnun nasıl memnunmusun bi lumsuzluğu var mı dediğimde yok sadece güneşe karşı zaten hassastı daha da hassas oldu biraz o kadar dedi, istanbul cerrahi hastanesinde sinan göker'e olmuştu ben de olursa gözümde uygunsa sinan beye gitmeyi düşünüyorum sevilay

 8. e. t. says:

  Sevgili pratik anne bu konuda bende sürekli gel gitlerdeyim.
  Bu anketin sonuçlarıda benim için fikir verici olacak.
  Zira 2 yaşındaki oğlum sürekli gözlüğü çıkartmamı istiyor ve lenslerden de ben yoruldum artık….

 9. Sheena says:

  Gittiğim bir doktor artık ameliyat olmamı, teknolojinin geliştiğini, gözlüğün çirkin durduğunu anlattı anlattı durdu..
  Tam ikna olacaktım(tamam tamam ikna olmuştum aslında:) ) ki eşim doktorun odadan çıkmasını fırsat bilip, madem o kadar başarı yüzdesi yüksek bi ameliyat neden kendi hala gözlük takıyor dediğinde jeton düştü.
  Ben hala araştırıyorumi, kanıma girdi bir kere : ) Olacaksanız, şimdiden geçmiş olsun : )

  • Ebru says:

   Sheena anlattığınız doktor şaka gibi 🙂 gözlüğün çirkn durduğunu söyleyip kendisinşn gözlüklü oluşuna mı gülsem teknolojinin geliştiğini anlatıp anlatıp gözlüklü oluşuna mı gülsem yoksa kızsam mı karar veremedim 🙂 karışık duygulara sevk etti beni doktorunuz 🙂 benim lazer yaptırmamın sebebi de gözlük takan doktorlardır. Bir sözüm var gözlüklü göz doktoru kalmadığında ben de yaptıracağım 🙂

 10. Merve says:

  Selam,
  Ben yaklasik 3 ay once gozlerimi Dunya Goz Hastanesi'nde cizdirdim. Doktorumun adini su an hatirlayamadim bilahare yazarim. Kolay bir operasyondu ilk gece dahi eskiden yaptiranlarin anlattigi gibi agri- yanma-batma yasamadim.
  Ertesi sabah gorusum cok net idi. Iyi ki yaptirmisim, cok buyuk rahatlik, hele havuzda denizde muhtesem bir ozgurluk. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Simdiden gecmis olsun 🙂

 11. Füsun Karaahmetoğlu says:

  Merhaba ben de 2005 yılında bir gözüm 5.50 diğeri 6.00 miyopken istanbul feneryolu dünya göz hastanesinde bayram yapıcıya ameliyat oldum. Çok memnunum. Ameliyat sonrası 1-2 saatlik bir ağrım oldu ondan sonra hiçbir problem yaşamadım. Ameliyat sırasında da hiçbirşey hissetmedim. Ameliyattan bir kaç gün sonra yaşadığım en güzel duygu sabah uyanıp gözlerimi açtığımda, hiçbirşeye ihtiyaç duymadan heryeri net görebilmekti. Bu harika bir duygu yaşamayan bilemez gerçekten. İlkokul 4. sınıftan liseye kadar gözlük sonrasında 6 yıl lens kullanan biri olarak artık gözlerim
  lensi kabul etmez duruma gelmişken çok doğru bir karar verdiğimi söyleyebilirim. Eğer göz yapınız ameliyata uygunsa hiç düşünmeyin derim. Ameliyat öncesi detaylı bir muayene yapılıyor ve sizin ameliyata uygun olup, olmadığınıa karar veriliyor. Ayrıca lens kullanıyorsanız 1 haftalık bir dinlenme süresi var amliyat öncesi gözlük kullanmanız gerekiyor bilginize…

 12. enne says:

  Ameliyatı yapan doktorların neden kendisi gözlük takıyor ki? diye sormuşsunuz ya, bunu da yanıtlamak isterim. Emrullah bey de takıyordu, 0,75 dereceymiş göz numarası. Bu ameliyatı 4-5 derece üzerine özellikle önerdiğini söylemişti bana. Sonuçda düşük numaralarda gözlüksüz de görebiliyorsanız ameliyata gerek yok. Ne kadar az bıçak değerse vücuda, o kadar iyi:)

  Ben gözlüğü çıkardığım zaman kör gibi oluyordum, o yüzden gerekliydi. Üstelik lens kullanımı ileride gözdeki tabakayı hasarlayabiliyormuş.

  Eşim de muayene oldu, ona tavsiye etmediler, çünkü numarası azdı, gerek yok dediler.

 13. anne kaleminden, ANKARA says:

  yaklaşık 6 yıl önce oldum lasec. iki yöntem uygulanıyor laser ve lasec yanılmıyorsam. korneası ince olanlar lasec yapılıyor buna traşlama yöntemi de deniyor. ilk gece ağrısı olanlar bu yöntem uygulananlar. laser de kornea tabakası kesiliyor, bu yöntemde acı olmuyor. kudret gözde oldum doktorum ersin mavi ydi. hiç sorun yaşamadım. 2 ay önce göz muayenesi oldum. sıfır 🙂 kesinlikle tavsiye ediyorum…

 14. Anonymous says:

  sevgili pratik anne..ben 2002 yılında oldum ameliyatımı ve 4,5 miyop idim…Gözlüksüz dünya o kadar güzel ki sana anlatamam..Üstelik ben ameliyat olurken de bir yığın konuşmuştu insanlar…Ama şu an gözüm tekrar 4,5 olsa bile inan bunun için değer..
  (Bu arada sağ gözüm 025 olmuş ama hiiç mühim diil, gerekirse bir daha olurum)
  sevgiler

 15. ycurl says:

  Eklemeni simdi gordum bu durum beni de killandirip burada doktora sordum siz niye hala lens kullaniyorsunuz da ameliyat olmadiniz diye. O da kem kum etti :)) Acikcasi o durum gercekten dusundurucu niye kendileri olmuyor da baskalarina oneriyorlar. Hos benim 8.5 miyop iki goz ama uygun degilim. Once onemli olan uygun olup olmadigini ogrenmek sanirim.

 16. Anonymous says:

  Merhaba pratik annem,amerikada yasiyorum ve bir goz kliniginin research departmaninda calisiyorum. Gecen sene assitanligini yaptigim profosore sise dibi camlari gozluklerini gosterip neden ameliyat olmuyorsunuz dedim.Uzun uzun detaylarini mi anlatayim kisa ozetmi istersin dedi kisa ozet istedigimi soyledim. Basari oraninin yuzde 95 oldugunu soyledi ve yuzde 5lik kisim eger sana denk gelirse yuzde 5 degil yuzde yuz etkileniyorsun dedi. Benim ameliyat olabilmem icin en az 1000000 kisi daha ameliyat olmali ve 20 sene sonrasini da bilebilmeliyimki ameliyat olabileyim dedi.Sonra isinin goz ve hastaliklari doktorluk olmasi dolayisiyla gozlerinin oneminden bahsetti. Ama hangimizin gozleri onemsizki? Copte toplasan ameliyatta yapsan goz goz belkide en onemli organlarimizdan biri. Suan baska bir goz doktorunun research ofisinde calisiyorum ve oda hergun lenslerini takip hastalarini takip ediyor. Demem oki ne kadar tavsiye ederlerse etsinler kendileri bu riske girmiyorlar ve bunlari gore gore bende pasalar gibi gozluklerimi sevmeye basladim.Ustelik ben lens bile kullanamiyorum yasadigim alerji problemi sebebiyle.
  Ameliyat olmak sana kalmis bir sey. Biraz domuz gribi asisini yaptirip yaptirmamak gibi bir karar, gozlerimi cizdirtmedim ama domuz gribi asimida oldum :)Bu sadece sana en azindan fikir vermesi acisindan yazdigim bir yazi.

  Sevgiler

  Esra Aytul

 17. Deniz says:

  Ben 2002 yilinda Alman Hastanesi'nde 12 ve 11 numara miyop olan gozlerimi lazerlettim. Yirmi yasindaydim, hayatim boyunca gozluk ve lens kullanmistim, lense alerjim vardi ve gozlugun cercevesi disindaki yerleri artik hic gormedigim icin toplum sagligini tehdit eder hale gelmistim.

  Ameliyatimi annemin yakin arkadasi olan Dr. Ertan Sunar (simdi Nisantasi Dunya Goz'de calisiyor olabilir) yapti, kendisi ayrica sonradan annemin, anneannemin, babannemin, annemin erkek arkadasinin gozlerini de ameliyat etti (hepsi lazer degil, katarakt ameliyati olanlar da var arada) Ertan cok sakin, bilgi vermeyi seven ve son derece durust bir doktordur, ameliyatin her ayrintisini merak ediyorsan saatlerce anlatabilir.

  Doktor onerilmez derler ama Huysuz'un iyi deneyimlerinin aksine ben Sinan Goker'den hic hoslanmamistim mesela. Adam benim gozume ozel bir mercek yerlestirmek istemisti o vakitler. Kendimi 'musteri' gibi hissetmistim, hasta degil. Yine bahsedilen Emrullah beyin de hastasi oldum, cok iyi bir doktor oldugunu soyleyebilirim. Alman Hastanesindeki Ali Ofluoglu da cok iyi bir doktordur.

  Ameliyatim basarili gecti, ilk gun acidan baska bir sikintim neredeyse olmadi. Ilk yil yazin gunes epey rahatsiz etti, zaten bu ameliyati ideal sartlar altinda yazin yaptirmamak gerekiyor.

  Yillarca rahat yasadim, ta ki 2009 a kadar. Yil sonunda arabada hicbirsey gormedigimi farkettim, hazir Turkiye'ye gitmisken gozlerimi bir kontrol ettireyim dedim ve tekrar 1 numara miyop oldugumu ogrendim. Acikcasi bunun olabilme ihtimalini biliyordum (genc yasta bu operasyonu olmak cok da onerilmiyor) ve bekliyordum.

  Simdi bilgisayar ve tv basinda tekrar gozlukluyum. Gozlukten o kadar nefret ederim ki eger numaram ilerleyen yillarda yukselirse tekrar ameliyat olmayi kesinlikle dusunurum.

  Bir de ameliyat sirasinda cok guzel havai fisek gibi seyler goruyorsun, epey neseli bir sey aslinda.

  Simdiden gecmis olsun!

 18. Anonymous says:

  Merhaba,

  Yüksek miyopisi olan kişilerin, retina tabakası ince olduğundan bu ameliyatlar (her ne kadar bu işlem kornea tabakasına uygulansa da) retinanın daha da incelmesine ve yırtılmasına neden olabiliyor ki, retina ilgili problemler maalesef çok ciddi ve tedavileri çok zor.

  Yanılmıyorsam, sizin iki doğumunuz da normal olarak gerçekleşti, normal doğum sırasındaki ıkınmalar da retinayı zorluyor.

  O yüzden, bu operasyonla ilgili olarak kontroller yapılırken, retina tabakanız da mutlaka iyice muayene edilsin.

  • filiz says:

   size yüzde yüz katılıyorum.Annem de Dünya Göz Hastanesinde katarakt ameliyatı olmadan önce retinanın lafı bile geçmedi, retina muayenesi yapılmadı bile. ama ameliyattan hemen sonra retina dekolmanı oldu.ben de 5 derece miyop var ama, retinamın bir yerinde çok hafif incelme varmış ama önemli değil retinayı etkilemez diyor yine doktor. ben doktordan elbette ki çok bilmiyorum, araştırdığımda kesin bir bilimsel veri de bulamadım ama sanırım yapılan işlem kornea da olsa da retinayı geriyor.buna çok dikkat edilmesi lazım geçiştirilebilecek bir durum değil.şimdi ben lazer olmalı mıyım kara kara düşünüyorum :(:(

 19. Pratik Anne says:

  Hepinize yorum ve tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim. Artik yapilacak tek sey doktor kontrolunden gecmek.

  Herkese saglikli gunler!

 20. MURAT says:

  slm yorumlarınız ve onerılerınız ıcın sımdıden tesekkur ederım benım kardesım 25 yasında goz numarasının bırı 21 dıgerı ıse 18 aynı zamanda her ıkısındede goz tansıyonu baslamıs lazerle yapamıyorlar acık amelıyat gerekıyormus ama buda cok rısklıymıs daha once boyle bır amelıyat olan ve basarı oranı varmı yada tavsıye edebıleceğınız bır doktor varmı TESEKKURLER MURAT

 21. MURAT says:

  MERHABALAR ONCELIKLE VERECEGINIZ BILGILER ICIN SIMDIDEN COK TESEKKURLER BENIM KARDESIM 25 YASINDA GOZLERI MIYOP ASTIGMAT BIRI 18 DIGERI 21 DERECE AYNI ZAMANDA HER IKI GOZDEDE 25 NUMARA TANSIYON BASLAMIS SUAN ILAC KULLANIYOR 21 DERECELI GOZ TANSIYONU DUSTU AMA DIGERINDE BIR DEGISME YOK BASKA BIR ILAC BASLATTILAR BOYLE BIR GOZ AMELIYATI OLAN VARMI DAHA ONCE YADA DOKTOR TAVSIYE EDEBILIRSEN

 22. hakan says:

  dünyagöz hastanesinde lazer ameliyatı bıçaksız yapılıyormuş! lazer danışma merkezleri bu konuda oldukça bilgili. üstelik isteyenlere cihazlarını görme imkanı da veriyorlar 😉

 23. erdmkoc says:

  slmlar ; bende klasık astiğmat var ve 24/12/2012 de ist.caddebostan venividi göz hastanesinde lazer opersayonu qecırcem ıns ıyı olur. yorumları okudum memnun olmayan yok masallah..) Allah’ın ıznıyle bende gözluksuz olcam ıns :))

 24. Deniz says:

  Erdmkoc merhaba, operasyonun nasil gecti.? Hangi tip operasyon gecirdin ve ucreti neydi? Tesekkurler

 25. erdmkoc says:

  astiğmat operasyonu oldum. cok guzel ve kolay gectı
  ( panık atagın yoksa 🙂 ) toplam tedavi iki göz için 5 ile 7 dk arasında sürdü. ücret konusunda bişey diyemem burdan ama her kuruşu helal olsun desem yeterli olur sanırım deniz . şu anda tam 1 ay oldu sayılır ve mükemmel bi görüşe sahibim çok şükür…

 26. erdmkoc says:

  tesekkurler 😉

 27. mert says:

  merhaba arkadaşlar bende de miyop var 1.50 1.75 lazer ameliyatı olmak istiyorum dünya göz hastanesi çok iiyi söleniyor yaş 19 yaşımdan dolayı korkuyorum ileride yükselmesinden yormlarınızı alabililirmiyim şididen teşekürrler

 28. beyaz says:

  selam arkadaşlar benimde sol 10.5 sağ 10 derece miyop daha önceden lazer için bi kaç kaç hastaneye gittiğimde lazer uygun olmadığı için fakik göz içi lens önerildi. 1 yıldır bu konuyu araştırıyorum ve korneası ince olanlara intralase( bıçaksız lazer) olabildiğini okudum. şu an denizli deyim ve bu son teknoloji bıcaksız lazer burdaki hastanelerde bu yöntem yok sanırım… özel aydın göz hastanesinde olduğunu tesedüfen araştırırken öğrendim benim durumumda olup intralase olan varmı ve özel aydın göz hakkında bilgisi olan varmı? hayırlısı ile şu gözlüklerden kurtulsakkk

 29. Pinar says:

  Ben yaklaşık 1 ay once ( bi Arkadasimin daha önce ameliyat oldugu doktora) lazerle goz ameliyati oldum. Su an gozlerimde siddetli kuruma var. Gecenin ortasinda acidan uyanip damla damlatiyorum. Bir gozumde cift gorme var. İsiga karsi bakamiyorum bile. 1 aydir ameliyat olmama rağmen gunluk aktivitelerime henuz donemedim. Benim soyleyecegim tek sey lazerle goz ameliyati olmayin. Doktorlar kisinin gozu uygun bile degilse ameliyata, para kazanma ugruna kisiyi yanlis bilgilendiriyor. Tek tavsiyem ameliyat olmayin.

 30. buse says:

  sizce kudret gözdemi amaliyat oluyum yoksa dünya gözdemi sizce hangisi daha iyi

 31. Pinar says:

  Buse lazer ameliyati ne olursun olma, ben 3 ay once oldum ve suan bi gozumde golgeli gorme ve iki gozumde de siddetli kuruluk var. Sabah goz kurulugundan gozlerimi acamiyorum, ruzgarda rahat yuruyemiyorum. Ve daha bir cok problem yasiyorum. İnternette iyi ve deneyimli doktora bu ameliyati olursan hic bir problem yasamazsin diyen o kadar cok kisi varki. Oysa koca bir yalan bu. 10 yildir lazer goz ameliyati olan deneyimli bir doktora ameliyat oldum ve sayisiz problem yasiyorum. Suan doktor doktor geziyorum ve hepsi de bu ameliyati tavsiye etmiyorlar. Egerki İngilizcen varsa arama motoruna ‘lasik complication’ yazarsan karsina bu ameliyati olmaman icin cok fazla bilgi gelecek. Teknoloji ve tip ne kadar gelisirse gelissin her seye maalesef care bulunmuyor. Ben yandim sen yanma!

 32. Ahmet says:

  Kesinlikle laser ameliyatına yanaşmayın. sağlıklı korneayı kesiyorlar. Bir sürü komplikasyon riski var. ben çekiyorum.

 33. özlem says:

  selamlar 10 gün önce lazer ameliyatı oldum herşey yolunda ne yanma batma ne acıma sulanma gibi şikayetler yaşamadım fakat aydınlığa karşı aşırı duyarlılık var doktorum 2 hafta içinde düzeleceğini söyledi fakat düzelmek şöyle dursun daha da artıyor hissiyatım benim gibi aynı durumda olan arkadaşlar varsa yazabilirler mi ve daha sonrasında bu şikayetlerinden kurtulabildiler mi şimdiden teşekkür ederim

 34. Alper says:

  Merhabalar,
  Öncelikle burada yorumlarını paylaşan ve bizleri aydınlatan arkadaşlara Teşekkür ediyor ve bu vesile ile Yeni Yıl’larını da kutluyorum.

  Burada Operasyonun faydalı yanlarının da, olumsuz yanlarının da olduğunu görüyoruz.Özellikle Esra Aytul ve Buse arkadaşların yorumları dikkat çekici ve gerçekten bizleri yönlendirmede çok önemli.Bende gözlük kullanıyorum ve 27 yaşındayım. 8 yaşından beri kullanıyorum. Numaram da sağ 2.50 – sol 1.75.Numaram çok yüksek değil ve gözlüğü çıkardığımda görmekte çok zorlanmıyorum,sadece Bilgisayar ve TV izlemek için gerek duyuyorum. Ve siz haklı kullananlar gibi bu imkanı görünce bende Ameliyat olma düşüncesine girdim. Fakat gel-gelelim, korku deyin, çekince deyin bir türlü cesaretimi toplayamadım. Korku neden mi; bir aksilik, yanlış bir şey olur, göz bu başka birşeye benzemiyor inanın, allah korusun olası bir yanlış hamle ile körlük yaşanma olabilir diye bir çekince var.Ve ileride tekrar başlama ve sıkıntı olur mu diye düşünüyorum. Şöyle bakın dakika bile değil, birkaç saniye bile olsa gözümüzü kapatsak tahammülümüz olmuyor ve ne kadar zorlanıyoruz. Bir diğer etken sizlerinde dediği gibi madem bu kadar yaygın ve kolay bir yöntem neden göz doktorları olmuyor. Eğer öyleyse onların olması gerekmez mi? Ve sonuçta, şu an için gözlüklerimi kullanmaya devam etmeye karar verdim.Varsın gözlüklerimi spor yaparken,kısa süreli halledebileceğim işlerde zaten kullanmıyorum, verin ki Bilgisayar başında ve TV izlerken kullanayım ne olacak. Ve şunuda belirteyim yine birkaç blog söyleşide soranlara rastlamıştım.Ben Gözlük kullanıyorum(Bay),eşim kullanmıyor ileride evlendiğim zaman çocuğumuzunda gözlerinin bozuk olma ihtimali var mıdır? diye sormuşlardı.Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Vereceğiniz her karar mutluluk getirsin. Saygılar,

 35. Alper says:

  Klavyeden kaynaklı yanlış bir cümle kurdum.
  En sonda; Ben Gözlük kullanıyorum(Bay), eşim kullanmıyor çocuğumuzunda gözlerinin bozuk olma ihtimali var mıdır? demek istedim.

 36. halime says:

  bende eşimde gozlukluyuz bekarken goz doktoruna muayeneye gıttıgımde evlendıgınde cocukların olursa 3 yasına gldıgınde muayene ettır onlardada olabılır demıstı doktor olabılıyor anne yada babada gozluk olursa.

  • Pratik Anne says:

   Biz cocuklari ufaktan itibaren her sene goz ve dis kontrollerine goturuyoruz. Anne babada olmasa bile cocuklara uygun ekipmanlari olan ve cocuklarla iletisimi iyi olan doktor bulup goturmekte fayda var. Gozluk yani miyop hipermetrop disinda bazi durumlarla oalbiliyor ve kucuk yasta teshis ve tedavi ile ileri yaslara sikinti birakmadan geciyor.

 37. Esra says:

  Ben de uzun yıllar gözlük kullandıktan sonra lazer tedavisi olmaya karar verdim. No Touch Laser yöntemini seçtim, tedavimi Op.Dr.Özer Kavalcıoğlu yaptı.1 yıl oldu sıkıntım yok Tavsiye ederim.

Bir Yorum Yazın