Bloglardaki probleme geçici yama – pratikanne.blogspot.com’a geri donüş

Jun 17, 2010 - 4 Yorum

http://pratikanne.blogspot.com‘da yazılarımı görebilirsiniz. (Umarım)

Dünkü yazıma mukabil e-mail atan okuyucularıma teşekkür ederim. Ben yurtdışından kendi bloğum dahil her bloğa girebildiğim için el yordamı ile sorunu anlamaya ve çare bulmaya çalışıyorum. İstatistiklerden bloğa son iki gündür çok az insan girebildiğini görebiliyorum.

Anne Kaz
‘ın bloğunda okuduğum kadarı ile .com uzantılı bloglara (sadece blogger bloglarında olabilir) erişimde problem varmış. Sebebini tam anlayamadım ama şimdilik çözümü pratikanne.com erişimini kaldırmakta olduğunu yazdığından ben de bloğun adresini http://pratikanne.blogspot.com olarak geri değiştirdim. www.pratikanne.com a gitmeye çalışırsanız kapı duvar. Ama en azından http://pratikanne.blogspot.com‘da yazıları görebileceksiniz. Tabi reader’i olmayıp direk www.pratikanne.com a giden veya browser’ında adres çubuğunda hali hazırdaki linke tıklayan yine hata sayfası ile karşılaşabilir. Yasak Google Reader’a bulaşırsa artık zaten blog işinden hayır gelmez bir daha.

.com li adresime de yine blogspot.com lu uzantılara konan yasak yüzünden geçmiştim. 560 yazılık bloğun sunucusunu değiştirmek öyle zor geliyor ki. Oradan kaç, buraya geç. Nereye kadar? Bu problemler devam ederse ve çözümlenmezse bloğa yazmayı bırakmak daha kolay geliyor. 2008 yılı başından beri youtube.com yasağı aynen devam ediyor. Bunun da değişeceğini düşünmüyorum. Kafasını kuma gömünce hoşlarına gitmeyen şeyleri duymayıp görmediği için yok olacağını düşünen zihni sinirler hakkında ne yazsam boş. Koydukları yasaktan dolayı bloğumu göremedikleri ve okuyamadıkları için mutlu mesut kendi küçük dünyalarında yaşamaya devam edecekler.


Etiketler:
Kategoriler: Aklımdan Geçenler

«       |       »
"Bloglardaki probleme geçici yama – pratikanne.blogspot.com’a geri donüş" için 4 Yorum yapılmış.

 1. gezicini says:

  selam pratik anne,
  blogspot uzantılı adresi görebiliyoruz. pratikanne.com uzantılı adres sadece reader aracılığı ile okunabiliyor. ne yapsak boş.
  sevgiler
  gorki

 2. Anne Café says:

  görebiliyorum!:)

 3. Anonymous says:

  sitenizi blogspot a çevirdikten sonra googledeki konularınızda bir düşüş oldumu acaba?

  Bu duruma göre bende blogspota döndürmeyi düşünebilirim

 4. Pratik Anne says:

  Sevgili adsiz,
  googledaki konularimdaki dusus derken ziyaretci istatistiklerini mi soruyorsunuz? Yoksa google arama motorunda pratik anne aratinca cikan sonuclari mi?

  Gezicini ve Anne Cafe,
  Gecici olarak yine yaptik yamayi. Blogger'da google in. Oranin ip lerine de yasak gelirse kacacak yer kalmayacak. 🙁

Bir Yorum Yazın