Bebek ve çocuklarımıza sıcaklarda tek kullanımlık bez giydirmek

Jun 23, 2010 - 4 Yorum

Bilimsel makaleleri falan bir yana bırakalım. Chicago’ya inanılmaz nemli sıcaklar bastığından beri kullanılıp atılan kağıt bez giyen bebek ve çocukları düşünüyorum. Temizlik adına kullandığım o incecik günlük koruyucu ped beni böyle rahatsız ediyorsa, bebeklere yazık. Ben de Kıpırcan ve Kımılnaz’a bebekken kullan at bezlerden takmıştım. Keşke işin kolayına kaçmasaymışım. Geç de olsa zararın bir yerinden döndük.

Kabak da hep Kıpırcan’ın başına patladı yazık.

* Pamuklu bezlerin popClerliği kendisini zar zor tuvalete alıştırdıktan sonra arttı.
* Biberonlardaki BPA olayı o biberonu bıraktıktan sonra ortaya çıktı
* Bebek formula sütlerindeki garip maddeler ve yüksek şeker oranları o inek sütüne geçtikten sonra haber oldu.

Bu yaz sıcaklarında bebekleriniz için tuvalet alışkanlığını ve de pamuklu bezleri bir daha düşünün. Gerçekten o kadar da zor değil.


Etiketler:
Kategoriler: Tuvalet Eğitimi

«       |       »
"Bebek ve çocuklarımıza sıcaklarda tek kullanımlık bez giydirmek" için 4 Yorum yapılmış.

 1. Açalya says:

  Nisan ve Mayıs bebekleri çok uygun oluyor tuvalet eğitimine, ya 1 yada 2 yaşına girmiş oluyorlar…tam zamanı, biz 2 yaşına girdiği Mayıs'ta başlamıştık, mis gibi olmuştu.

 2. KeLeBeK says:

  selam pratik anne, siteyi görüntüleyebiliyorum hiç bir sorun yok, bu zamana kadar da readerdan takip ediyordum ki orda da bir sorun olmadı hiç.

  çilek sıcağı hiççç sevmiyor çok aşırı terleyen bir bebek doğduğundan beri. şimdi de sıcaktan bacakları bezin kenarları pişik oldu hep 🙁 ben de zaten vakti geldi diye tuvalet alışkanlığı kazandırmak istiyorum ama ona da hiç yanaşmıyor hanımfendi, napıcam bilmiyorum

 3. Cocukla Cocuk says:

  siteye ulaşabiliyoruz Pratik Anne.
  bezlerle ilgili ilk videonu seyrettim şimdi, blog arkadaşlarımızın sesini duymak güzel oluyor öncelikle onu söyleyim. Türkiyedeki Pamuklu bebek bezlerini inceleyeyim biraz daha, sevgiler

 4. Senem says:

  evet gorunuyor ama mail adresinin linki "gmail" yerine "mail" olarak cıkıyor.
  uzun zamandır bakamıyordum, ozledim siteni 🙂 sevgiler.

Bir Yorum Yazın