Çocukların en sevdiği yemekler

May 10, 2010 - 3 Yorum

Çocukların en sevdiği ve karşı koymadan yediği yemekler nedir biliyor musunuz? Çocukların kendi hazırladıkları veya hazırlama veya pişirmeye yardım ettikleri yemeklerdir.

Çocuklarınızı mutfağa sokun. Ne kadar ufak olurlarsa olsunlar, size yardım etmelerine izin verin, yemek sofrasındaki performanslarında gözle görülür bir artış göreceksiniz. Tecrübe ile sabittir.

Bebeklerinizi de yemek yaparken uyanıklarsa yanınıza alın ve ellerine ağızlarına sokmalarında sakınca olmayan güvenli mutfak eşyalarından verin. Yemeği yaparken bir taraftan ne yaptığınızı ona anlatın.

Eğer çocuklarınızın sebze yemelerini istiyorsanız, sadece kek, pasta kurabiye değil sebze yemekleri yaparken yardım etsinler. Fasülyeleri kabuklarından çıkarsınlar, maydonoz ayıklasınlar, sebzelerin kabuklarını soyacak ile soysunlar, sebzeleri püre yapsınlar.

Siz çocuklarınızla ne yemekler yapıyorsunuz? Mutfak maceralarınız varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Dip not: Çocuklar için önlük yapımı yarına.


Etiketler: ,
Kategoriler: Beslenme

«       |       »
"Çocukların en sevdiği yemekler" için 3 Yorum yapılmış.

 1. elif ada says:

  Merhaba,
  Biz, anne-kız en çok kurabiye yapmayı seviyoruz. Önce mıncık mıncık hamuru yoğuruyor sonra da hamurdan adamlar yapıyoruz. Fırının önünden ayrılmayıp pişmelerini bekliyoruz. Sonra da hapur hupur yiyor Ada. Ve bir de kek… Ada, mikserin sapını tutmaktan ve yumurtaları tek tek kırmaktan çok mutlu oluyor. Aslında bunları çekip siteye koymak lazım. Teşekkürler ilham verdiğin için. Kurabiye tadında günler diliyoruz size
  Umur & Ada

 2. Kaymacina says:

  Bu tespitine yürekten katılıyorum. Oğlum henüz 25 aylık ve ne kadar zamandır beraber yemek yapıyoruz bilmiyorum.Tezgahın üzerinde oturup bana yardımcı oluyor. Çorbanın yoğurdunu unla karıştırıyor, yumurta kırıp çırpıyor, sarımsak ayıklıyor, tuz ve baharatları ekliyor… eli değdimi de yemekler bir başka oluyor o da afiyetle yiyor.

 3. Lapis lazuli says:

  Ben ve kizkardesim cok kucukken annem bizi mutfak tezgahina oturturdu, krepleri tavada nasil attirdigini seyrederdik, pisince de rulo yapar ellerimize verirdi, birazcik daha buyudugumuzde o kreplere recel, peynir surmeler en buyuk keyfimizdi. Benim cocuklar da en cok krep seviyor, ama ucunun de yeme zevki ayri…Biri balla, biri krem peynirle biri bos seviyor!

  Hamurla oynamak en sevdikleri sey. Pizzalari dosemek, desenler, yuzler yapmak favorileri.
  Ama oglum kizlari geride birakti, asciligi secebilir bile! cok cok merakli 🙂

Bir Yorum Yazın