Ürün Değerlendirme – Çocuklar için CEYO Terlik

Mar 23, 2010 - 14 Yorum


Kıpırcan doğduğu dönem buraları bir Crocs fırtınası almış götürüyordu. Bizim oğluşun ayakları da dolma gibiydi sağolsun. Etli etli yumruları sokacak ayakkabı bulamazdık. Yaz gelince çok tavsiye edilince, hem de geniş diye Crocs aldık. Bende mi terslik var bilmem hiç memnun kalmadım.

1. Kıpırcan yerinde durmaz koşar ya. Crocs ların önü yere takılıp takılıp düşüyordu. İnternette de bulduk. Yeri tutuyormuş ön kısmı.
2. Islanınca hemen kurur falan yalan oldu. Özellikle sahil kenarı veya havuz başı gibi bir yerdeysek içindeki su da kolay kolay kurumuyordu. (Dombul) ayaklarının kenarları plastikten sürtünerek yara oldu.

Biz de aynen attık crocs ları. Türkiye’deydik. Girdik bir terlikçiye. Aslanlar gibi CeYo aldık. Çıktık.

Favorimiz bu model. Bu sene yine büyüyen ayaklara yeni numaraları getirdi dedesi. Ayakları yeterince büyüyen Kımılnaz’a da bu model geldi.

Bu CeYo terliklerin sevdiğim yönleri

 • Bildiğin şıpıdık terlik. Ayakkabı fonksiyonu yok tabi ama önü açık. Islanınca hop diye kuruyor.
 • Önü yeri tutmuyor. Çocuk koşarken düşürmüyor. Zaten terlik diye bizimki güvenip de ceylanlar gibi koşmaya kalkmıyor. Crocs larda terliğe ayakkabı muamelesi yapınca keleğe geliyorsun.
 • İçi kumaşımsı, plastiği ayak derisini kesmiyor.
 • Tepesi cırtlı, her dombul ayağa göre ayarlanabilir.

Dezavantajı

 • 2-2.5 yaşından küçüklere numara yok. En küçük numara 24

Bazen hakikaten yerli malı yurdun malı. Burada böylesi yok, ben bulamadım. Ev terliklerimiz zaten CeYo’ydu. Türkiye’den stokladığımız ıvır zıvır listesine bu da eklendi.


Etiketler:
Kategoriler: Tanıtım/Hediye

«       |       »
"Ürün Değerlendirme – Çocuklar için CEYO Terlik" için 14 Yorum yapılmış.

 1. ycurl says:

  Ceyo konusunda cok haklisin. Ben o kalitede ve rahatlikta hic bir zaman terlik bulamadim bu ulkede. Hep ceyo terlik isterim evde giymek icin 🙂

 2. Açalya says:

  Iyidir Ceyo ya!

  Bir de bunlara bak Burcu, hem sandalet, hem terlik, bir taşla iki kuş. Ceyo gibi üstten ayarlanabiliyor üstelik.

  http://www.onestepahead.com/catalog/product.jsp?productId=536518&parentCategoryId=100180&categoryId=100182

 3. babycakes says:

  Allah'ım bu kadar olur… benimkiler nisanda anaokuluna başlıyorlar.. ihtiyaç listesinde havuz terliği de var. en çok ona taktım kafayı… ya rahat bir terlik olmaz da havuz kenarında düşerlerse!!! n'kadar tehlikeli… bu benim için bulunabilir süper bir referans oldu çok çok teşekkür ederim:))

 4. Damla says:

  Ben de corcs'a baktım baktım, bir gözüm kesmedi. Benim aklımdaki esnek, yalın ayağa en yakın, sadece dış kötülüklerden koruyacak konseptine uymuyordu. Gözümün önüne de tam tarif ettiğin gibi bir tecrübe gelmişti. Bana sabo tipi terliklerde olur bu önünü toslama, bir türlü kurumama, kenarları aşındırma durumları. Sandalet tipi, tabanı çok esnek ve yumuşak, bilekten bağlı ayakkabıları tercih ederim kendim için yaz için, terlik niyetine de.

  Kışın yuva için terlik ararken bir satıcı, yazın crocs almadığımı duyunca beni kınamış, ben içime sinmediğini söyleyince de cahil muamelesi yapmıştı. Ben de çok merak ediyordum kullanan birinin tecrübesini, çok teşekkürler.

  CEYO'lara bakalım.

 5. Pratik Anne says:

  Acalya,
  Sagol. Her sene aliyoruz bu tip sandaletlerden cocuklara. Her sene mecburen, ayak buyuyor. Bunlara da cok dikkat etmek gerekiyor. Cok kosuyor bizim oglan. Icinin guderi veya yumusak bir kumas olmasi gerekiyor. Sadece deri veya plastik olursa ayaklari cok terliyor ve bazen kesebiliyor. Durmuyor Kipircan bir saniye yerinde. Bunun ustu kumas aslinda. Neyse daha bize bu sandallara kadar 1 ay daha var zaten 🙂

 6. Açalya says:

  bunlarin da ic tarafi kumasimsi

 7. sezen says:

  Kızınız ceyo'dan ev terliği olarak ne kullanıyor? tam kızıma ev terliği almaya çıkacaktım da.

 8. Pratik Anne says:

  Sezen Hanim,
  Kizim da yukaridaki modelin kirmizi ve pembesini giyiyor. http://www.e-ceyo.com/pinfo.asp?pid=1085

 9. banu says:

  benim kzımda sandalet ceyo giyiyor tatilde çok memnunuz özellikle ben bu sandaletleri kışın alıyorum yazın pahalı oluyor çünkü havuzda denizde rahat rahat giiyor cemrem

 10. ... says:

  Türkiyedeki özenti zengin görünümü seven anneler ve hatta babalar sizin bu yazıyı okusa keşke. Gerçi okuyunca ne olacak. "olur mu öyle şey geyip" yine verirler çuvalla parayo crocs a. 🙂
  Sevgiler

 11. Ferda says:

  Sizler bu yorumlara link yapıştırıyorsunuz ya, o linklere tıklanmıyor. Bir de bloğun yazarı kopyalamaya karşı önlem aldığından linkler de kopyalanamıyor. Yani linklere kimsenin girip bakabildiğini sanmıyorum. Ha hiç mi yolu yok , var ama bunu burda söylesem kopyalamaya karşı önlem almış olan blog yazarımıza karşı hoş olmaz. haberiniz olsun 🙂

 12. Ferda says:

  ah yorum yazmak için girince farkettim ki buradan linkler kopyalanabiliyor – linkleri görmek istiyorsanız yorum yazmayacaksanız da yorum yaz kısmına girin ki browserınıza yapıştırmak üzere linkleri kopyalayabilin 🙂

 13. Şule-Bilge'sMum says:

  çok gururlandım ilk kez türkmalından dolayı 😀

 14. doktor says:

  işin açıkçasını söylemek gerekirse yılaardır ceyo erkek terligi giyiniyorum evde dayanıklı vede kullanışlı işin kötü tarafı şuceyo marka erkek terlik 4 yıl dayanıyor hataları şunlar 1.cisi şu terisi yırtılyor 2.cisi ise taban kavuçuğu parçalanıyor..sözün kısası ceyo firmasına her 4 yılda 1 onca para ödemekten bıktım usandım..kullanıcı olarak ceyo ürünlerini alıcak olanlara tavsiye etmiyorum….düşük kaliteli ürün olduğu için….

Bir Yorum Yazın