Blogger yorum sistemi sorunsalı

Mar 23, 2010 - 4 Yorum

Bloğumun altyapısı Blogger. Yorum konusunda bir takım sıkıntılarım var. Yardımcı olabilene duacıyım.

1. Son zamanlarda yorum idare sayfasında bana gözüken yorum sayısında problem var. Bakıyorum hiç yorum yok. Sonra yorum idare sayfasına tıklıyorum 2 yorum var. Veya ana sayfada 3 yorum görüyorum. Üstüne tıklayınca 6 yorum görüyorum. Bu kıl durum birtek bende mı var?

2. Bu sorun yukarıdakinden daha önemli. Geçmiş yazılarım genel geçer konularda bilgi yazıları olduğu için hala ziyaretçi ve yorum geliyor. Bunların çoğu soru şeklinde oluyor. Şekli ne olursa olsun ben bu yorumlara geri cevap vermek için sekiz takla atmak zorunda kalıyorum. Yorumu onaylamadan önce yorumun hangi yazıya geldiğine bakıyorum. Sonra bloğa gidip, arşivden yazıyı bulup, yorumlara tıklayıp yorum yazmam gerekiyor. Bazen vaktim olmadığından bunu yapamadan yorumu onaylıyorum ama hangi yazıdaydı vs unutuyorum. Bunun daha kolay bir yolu var mı?


Etiketler:
Kategoriler: Aklımdan Geçenler

«       |       »
"Blogger yorum sistemi sorunsalı" için 4 Yorum yapılmış.

 1. banu says:

  Ben wordpress kullanıyorum. o yüzden ilk sorunun cevabını bilmiyorum.
  Ama ikincisi için En Popüler Gadgetler içerisinde Recent Comments diye bir eklentiyi önerebilirim… Bunu ekleyince blog sayfada gelen son yorumları görebiliyorsun. tıkladığında da o yazıya gidebiliyorsun.

 2. Hülya'nın Tuna'sı says:

  1. aynısı bana da oluyor. ben de ağ hızımdan kaynaklandığını düşünüyordum
  2.emaili, cevaplamadan silmiyorum. hatta okuyup "okunmadı olarak işratele" diyip cevaplayıp ondan sonra siliyorum

 3. elif ada says:

  İlk sorunu ben de yaşadım. Neden olduğunu anlamadım. Blogger ekibine mail gonderdim ama her zamanki gibi yanıtsız kaldı. Sonra birden düzeldi. İkinci içinse Banu'nun önerdiği recent comments en iyi cozum bence. Sevgiler

 4. Pratik Anne says:

  Cok tesekkurler,
  Recents comments i ekledim saga.

Bir Yorum Yazın