Topaç ve Teşekkür

Jan 09, 2010 - 8 Yorum

Kımılnaz’ın doğumgününde sürpriz konuklarımız vardı. Çok güzel bir tesadüfün denk gelmesi ile Miracık, annesi ve babası da yavrumuzun ikinci doğumgünü partisine katıldılar. Biz de hem Mira‘yı tanımış olduk hem de Banu’yu. Aslında konu bloglar olunca, insan tanışıyormuş da uzun zamandır görüşmediğin arkadaşınla bir araya gelmiş gibi oluyor.

Miracık hemen ortama kaynadı. Kımılnaz’da öğle uykusundan kalkıp gelince onunla oynamaya çalıştı ama Kımılnaz parti boyunca mahmurluğunu ve kalabalığın şokunu üstünden atmadı.

Kısa da olsa görüşmek çok güzeldi. Ben şimdi hediyelerimiz için teşekkür etmek istiyorum. Banu bu harika topaçları nereden almış bilmiyorum ama hediye almak isteyenler için süper bir alternatif. Kıpırcan (4.5 yaş) kendi kendine kurup çevirebiliyor. Kımılnaz’a kurarken biraz yardım gerekiyor ama kendi çevirip bırakabiliyor. Önemli olan defalarca yapıp, kendilerini oyalamaları. İkisi de topaç hastasıdırlar. Topaç da hakiki topaç, bir çevirince dakikalarca dönüyor. Kıpırcan da yere yatıp öyle seyrediyor.

Miracık‘ın anneannesinin yaptığı el emeği şapkaya da Kımılnaz bayıldı. Ama annem kadar değil herhalde. Şimdi o şapka anneannelerin babaannelerin elinde, Kımılnaz’a giydirip giydirip seyredip fotoğraf çekiyorlar. Ellerinize sağlık Fazilet Hanım.


Etiketler:

«       |       »
"Topaç ve Teşekkür" için 8 Yorum yapılmış.

 1. Şule-Bilge'sMum says:

  topaç güzelmiş gerçekten.eski oyuncakların tadı hiçbirşeyde yok.

 2. banu says:

  asıl bizim teşekkür etmemiz gerekiyordu ya… geç kaldım. gerçekten çok uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımı ve onun çocuklarını görmüş olduk. annem de hamileliğimden bu yana kımılnazı tanıyor aslında 🙂 aynı heyecanla hazırladı şapkasını 🙂 annenin muhteşem sofrasına yakinen şahit olduk. çok çok teşekkür ederiz…
  bu arada yaza yeniden oradayız 🙂

 3. Pratik Anne says:

  🙂 Kim tanidik cikti? Ben her muhabbete ucundan katilabildigim icin farkinda degildim.
  Aman iyi olmus bir dahaki seferin yaza denk gelmesi. Havalar da daha iyi olur bu yaz insallah. Sahilde eglenir cosariz.
  Sule,
  Enteresan degil mi? Ne varsa basitlik ve sadelikte var.

 4. banu says:

  Kımılnaz Mira'dan sadece bir kaç ay büyük olunca, doğumu şöyle olmuş diye başlayıp o kadar çok anlatmışım ki anneme doğumgününe gideceğimizi söyleyince "arkadaşının kızı biliyorum ya…" demişti… tanışıklık oradan :))

 5. banu says:

  topacın atış platformunu – kesin böyle söylenmiyordur ama anlaşılmıştır umarım – Kıpırcan'ın ayak başparmağına takması çok alem… :))

 6. Pratik Anne says:

  Sagol canim. Biz de oyle hissetik hakikaten. Ben de zannettim evde bizden baska birileri ile de tanisiyordun.
  Burak o resimde topaci purdikkat seyrediyor. Ne uzun donuyor meret.

 7. Hande says:

  yaklaşık 3 hafta önce bende bu topacın aynısından aldım Can'a çok hoş. hatta eşim bunu kendine mi aldın daha Can çok küçük dedi:))

  belkide kendime aldım ama görünce çok hoşuma gitmişti. Ayrıca Can'ın da çok hoşuna gitti. her defasında topaç dönmeye başlayınca koşup topaca tekme atıyor ve kahkahalarla gülüyor:))

 8. Gülşah says:

  Çok beğendim.Bu topaç nerden alınıyor bana da söyler misiniz?

Bir Yorum Yazın