Kitap Değerlendirme – Çocuğunuzun Öfkesini Gidermek İçin 55 Öneri

Oct 27, 2009 - 3 Yorum

Ev kuralları tablosu, sorumluluk tablosu ile başlayan ve Müzik ile devam eden sakinleş(tir)me çabaları bu kitap ile devam ediyor.

Çocuğunuzun Öfkesini Gidermek İçin 55 Öneri
kitabı Martin Stiefenhofer’in 55 Öneri serisinin ilk okuduğum kitabı. Diğerlerini de edinip okumayı düşünüyorum.

Kitabın sevdiğim yanı çok kolay ve çabuk okunur olması. En fazla bir saatte biter. Disiplin üzerine felsefe geyiği yok. Direk tek tek metodları ve uygulamaları yazmış. Elinizin altında olsun, acil durum halinde camı kır, aç bak. O kadar kullanımı kolay.

İkincisi benim 4.5 senede onlarca kitabı okuyarak ve deneyerek toparlayabileceğim bir listeyi üç aşağı beş yukarı en kapsamlı hali ile toparlamış bu adam. Benim “Emotional İntelligence” veya “Emotional Coaching” kitaplarında okuyup denediğim ve işimize yaramayanlardan tutun da belki şimdiye kadar denemediğim bir kaç tane dahil herşey var. “Daha evvel neredeydin kitap!” diyesim geliyor.

Hap gibi bir kitap.

Çabuk ve fazla sinirlenen bir çocuğunuz varsa, İki yaş sendromundan geçtiğinizi düşünüyorsanız, her kitabı okudum diyorsanız bile bu kitabın elinizin altında bulunmasında fayda var. Belki daha fazla okumanıza gerek bile kalmayabilir.

İngilizce tercümesi yok. Martin Amca Alman. Artık bu derin konuda Almancamı kasmayayım diye Türkçesini aldım ama tercümesi güzel.


Etiketler: , ,
Kategoriler: Disiplin, Kütüphane

«       |       »
"Kitap Değerlendirme – Çocuğunuzun Öfkesini Gidermek İçin 55 Öneri" için 3 Yorum yapılmış.

 1. tosbagalar says:

  keşke en dikkat çekicilerinden bahsetseydin faydası olurdu

 2. Anonymous says:

  Biraz otlakçılık, biraz da yüzsüzlük yapıp "bu maddeler nelermiş?" diye sorsam, hepsini diil de mesela 50 tanesini yazıversen:) (şaka şaka)

  Nazan

 3. Pratik Anne says:

  OK, elim degince ekleyeyim birkac tanesini yorumlarimla.

Bir Yorum Yazın