Ürün Değerlendirme – Elma Dilimleyici

Mar 21, 2012 - 7 Yorum


Yazının resmini gördüğünüzde,  muhtemelen “kardeşim, tembel misin?” diyeceksiniz ki, evet, tembelim; ben de bu ürünü almadan evvel ne lüzum var böyle bir alete düşünüyordum. Bıçakla, şak şak kes, ne var bunda? Sonra şimdi hatırlamadığım bir sebepten dolayı gittim, özellikle aradım ve aldım. Ondan beridir de her gün kullanıyorum.

Elma ve armut dilimlerken kullanıyorum. Bir kere ananasa da denedim ama ortasındaki odunsu kısım geniş geldi. Çocuklar her akşam yemeğinden sonra meyve yiyorlar. Kabuklarını soymadan, iyice yıkayıp şak tek hamlede dilimliyorum. Kullanımı oldukça rahat.

Değişik modelleri var. Almayı düşünürseniz benimki gibi iki yandan avucunuzla iyice kavrayıp, üstüne ağırlığınızı verebileceğiniz bir model seçin.

Sabah kuşluk çantasını hazırlarken çok işe yarıyor. Eğer elma veya armudun kararmasından şikayet eden bir çocuğunuz var ise, bu aletle dilimleyip, sonra geri toplayıp, etrafına lastik bant geçirerek tam elma şekline geri getirebilir ve kararmasını engelleyebilirsiniz.

Diğer meyve sunumları için bu yazılarıma bakmanızı tavsiye ederim:


Etiketler: , ,
Kategoriler: Mutfak

«       |       »
"Ürün Değerlendirme – Elma Dilimleyici" için 7 Yorum yapılmış.

 1. Mekila says:

  daha önce görmüştüm bu dilimleyiciyi ama en çok hoşuma giden elmanın kararmasını önlemek adına verdiğin yöntem oldu canım, süpersin =)

 2. pınar says:

  aşkolsun kim size tembel diyebilir pratik anne?

  bu arada kararma deyince… meyvenin kesilen yüzeyine limon sürünce kararmıyor. c vitamini engelliyor bozulmayı.

 3. nilhan says:

  ya haftalardır bu kesiciden arıyorum. nereden aldınız?
  tembellikle ne alakası var? bence göze daha çok hitap ediyor.

 4. CokBilmis says:

  Ben de İKEA’dan almıştım aynı aleti.

Bir Yorum Yazın