Okul çağı çocukları için iPhone iPad uygulamaları

Mar 18, 2012 - 8 Yorum

Sevdiğimiz ücretsiz iPhone, iPad ve iPod Touch uygulamaları yazımda, daha çok oyun, okul öncesi ve ingilizce uygulamaları listelemiştim. Bir süredir okul dönemindeki çocuklar için ve Türkçe uygulamalar peşindeyim. Üzülerek çok da fazla seçenek bulamadığım belirtmem lazım.

Ben bulduklarımı listeliyorum ancak sizden de katkı bekliyorum. Siz de kullandığınız, beğendiğiniz Türkçe, ilkokul çağındaki çocuklara uygun kafa çalıştırıcı uygulamaları yorumlara yazarsanız çok sevinirim. Matematikli, fizikli, tahminli, çizimli uygulamalar olabilir. Türkçe olması çok önemli. Ücretli veya ücretsiz farketmez.

1. Hürriyet Çocuk Kelime Oyunu (Gazetecilik ile ilgili kelimelerle adam asmaca benzeri kelime tahmini)
2. Kelime Oyunu (TV’deki bildigimiz kelime oyunu. Hastasıyım. Yalnız nedense uygulamada hep yabancı kelimeler var.)
3. Kelime Kalesi (harf öbekleri arasından anlamlı kelime bulmaca)
4. Friolo (Kelime tahmini oyunu)
5. Çocuklar için: Harf Dizme
6. Masalcı (Türkçe masal kitapları. Uygulama ücretsiz. Kitaplar ücretli)
7. Kids Math Fun – Turkish
8. Kids Fraction Fun – Turkish

Okul dönemi için Türkçe uygulamaların bu kadar kıt olmadığını ümit ediyorum. Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.


Etiketler: ,
Kategoriler: Eğitim, Oyun

«       |       »
"Okul çağı çocukları için iPhone iPad uygulamaları" için 8 Yorum yapılmış.

 1. ozguranne says:

  Ben de takibe alayım listeyi. Uygulama yapma kaşıntım başladı:)

  • violet38 says:

   malesefki kıt,geneldede okul öncesi icin var birde oyüzden…ama ben uygulama indirirken dikkate alicam olursa burayada eklerim

  • Pratik Anne says:

   Özgürannem, Hiç Türkçe uygulama yok gibi. Bence ellerinizden öper.

 2. violet38 says:

  ipaddan app store dan çocuk yazdıgında epey bir sey var sanki,bir bak derim

 3. hande says:

  ben Iphone konusunda çok yeniyim, çok fazla inceleyemeden kızım için birşeyler indirdim ama hepsini de çok beğendik. 7-8 tanesini görebilecek şekilde bırakıyorum, diğerlerini başka bir folder’da topladım, ara ara diğerlerini çıkarıyorum ortaya.

  draw now (resim çiziyor) – hello zoo (hayvanlarlar-sesli-1 yaştan itibaren bakılabilir) – Hello kitty mahjong (ben oynuyorum, sanırım 7-8 yaştan itibaren) – Ce ee Seni Gördüm (1 yaştan itibaren, baby first’ün) – move the box (yetişkinlere) – match animals (eşleştirme) – phone4Kids – BallonDarts (çocuklara balon patlatmaca) – Baby First Puzzle Farm (eşleştirme gibi 1,5 yaştan itibaren bakılabilir) – Kids Cars (araba resimleri, altına isimlerini yazıyor ve seslerini çıkarıyor) – ocean puzzles&colors (basit puzzle) – Firstnumbers (ingilizce kitap, sayıları öğretiyor) – Yap-boz zamanı (yapboz) – KittyMatch (7-8 yaş sonrası) – Hello Kitty Match (eşleştirme) – Hello-Kitty HD (puzzle) – Kitty Match (eşleştirme) – Bubble (tetris gibi) – Hello Kitty Card (eşleştirme) – Kitty Link (eşleştirme) – Hello Kitty Puzzle – Hello Kitty Match – Princess Maker Dress Up (giydirme) – Sweet (giydirme) – Cute Girl (giydirme) – Bir Kar masalı(kitap) – Filin Banyosu (türkçe ve ingilizcesi kitap) – Bubble and Pebble (kitap)

 4. Yüce Tekol says:

  Merhaba,

  iPad ve iPhone için masal ve boyama kitabı Kırmızı Başlıklı Küçük Kız ‘ı Ocak ayında yayınladık. Kitabımızın seslendirmesini Yonca Baygın yaptı. Kitabmızın hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri var.

  Kitaplarımıza http://www.masalsandigi.com/books/ bağlantısından erişebilirsiniz.

  Şimdiye kadar kitapla ilgili çok güzel tepkiler aldık, sizlerin de fikirlerinizi almayı çok isteriz 🙂

 5. PinarTurker says:

  Merhaba,
  Biz, yurtdışında yaşayan ve yaşları 2-7 arasında değişen çocuklara sahip üç anne olarak ONLİNEANNE adında bir site açtık. Bu sitede egitici tablet uygulamalarını ve de özellikle türkçe uygulamaları inceliyoruz. Ayrıca teknoloji/çocuk/eğitim konulu yazılar yazıyor, çocuk ve teknoloji konusunda çıkan son araştırma ve haberleri okuyucularımıza iletiyoruz. Sitemize http://www.onlineanne.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 6. Zeynep Kurtgöz says:

  Çocuğumun ders çalışması için araştırma yaparken Akıllı Tablet uygulamasını buldum. Hemen iPad’e indirdim. Biraz kurcaladım ve baktım ki uygulama süper. Birkaç örnek kitap indirip kullandım. Sonra da nasıl kullanılacağını çocuğuma anlattım o da çok sevdi. Şimdi derslerine Akıllı Tablet uygulması üzerinden çalışıyor. Uygulam üstünde istediği gibi karalama yapıyor. Çocuklarına ders çalışmayı sevdirmek isteyen bütün annelere bu uygulamayı tavsiye ederim. 🙂 http://akillitablet.com/

Bir Yorum Yazın