Hayırlı İşler

Dec 17, 2011 - 1 Yorum

Umarım herkesin cumartesisi çok güzel geçmiştir. Pazarı da ondan daha güzel geçer.

Son zamanlarda sosyal medyada duyduğum ve paylaşmayı istediğim iki sosyal sorumluluk çalışması var.

Van’a Yardım Kitabı

By for a good cause

Blogunu ve yaratıklarını hayranlıkla takip ettiğim Decaf Latte’nin organize ettiği, yaklaşık 45 kişinin katkısıyla hazırlanan ve sanal ortamda satılan “Daily Inspirations” (Günlük İlhamlar) kitabı geliri Van’a gitmek üzere satışta. Decaf Latte’nin buradaki yazısında hem kitaba katkıda bulunanların listesi var, hem de gelirin hangi sivil toplum kuruluşu aracılığı ile Van’a aktarılacağını. Türkiye’den de sipariş verilebiliyor.


BuradaEngellendim.com

17 sene evvel bir kaza sonrasında bilinçsiz ilkyardım sonucu felç kalmış bir annenin kızı tarafından kurulmuş bu siteye, google maps e bağlı olarak nerede ulaşılabilirlik sorunu varsa (yapısal veya kuralları ihlal), fotoğraflarını yüklüyorsunuz. Bundan sonra Türkiye Omurilik Felçliler Derneği de takipte olmak üzere konunun sorumlusu kimse (belediye, isyeri kuralı ihlal eden şahıs vs.) düzeltilene kadar konu takip ediliyor ve sonunda düzelmiş halinin fotoğrafını da koyabiliyorsunuz.

Sağlam olan yayanın bile yürüyemeyeceği kadar kötü haldeki yollar, kaldırımlar ve bina girişleri biraz daha insani bir hal alacaksa, duyurmakta, fotoğraf yüklemekte ve takip etmekte fayda var.

 


Etiketler:
Kategoriler: Sosyal Sorumluluk

«       |       »
"Hayırlı İşler" için 1 Yorum yapılmış.

  1. eviminnuru says:

    paylaşım için teşekürrler hemen siteye koşuyorum
    sevgiler

Bir Yorum Yazın