Pratik Anne nerede?

Apr 03, 2011 - 8 Yorum

Arayıp soran, merak eden çoğalınca tek tek cevap vermektense toptan bir cee-eee diyeyim dedim.

Tam 1.5 aydır yazmamışım. Rekorumu kırdım herhalde.

Ben buralardayım. Yani Chicago’da. Herşey yolunda, asayiş berkemal. Planlı bir uzaklaşma olmadı. Sadece odağım farklı alanlara kaydı, blog geri planda kaldı. Normalde iki üç günde bir yazayım desem bile blog kafamı meşgul ettiği için (şunu yazarım bunu yazarım diye kafamın içinde taslaklar dönüyor) tamamen koptum.

Bu arada neler yaptım?

Annem, çok tontini yeğenim aramıza katıldığından beri yeni anne ve babaya da yardıma gittiğinden beri eski yan gel blog yaz durumları kalmadı tabi.

Bol bol kitap okudum, hala okuyorum.

Blogumun üstüne gül kokladım. Diğer hobilerim dikiş ve suluboya ya vakit ayırdım. Yavaştan bahçe işleri başladı. Bugün gece saat 9 a kadar bahçeyi toparlamakla ve kompost bidonumdan organik ev yapımı kompost toprak küremekle geçirdim.

Mart başında ailece (dördümüz aynı gün) grip olup ateşlenerek yatağa düştük. Bir hafta gripten iptal olduk. Sağolsun annem yanımızda olmasaydı gerçekten çok sefil olurduk.

Sonra blogspot kapandı. Pratik Anne kendi .com isim adresinde olduğu halde yine de bir takım teknik problemler yaşadı. Ben kendi bloguma girebiliyordum ama o dönem yazsam da kimse okuyamıyor diye uğraşmadım.

Başkan yardımcısı olduğum Türk Amerikan Kültür Derneği‘nde başkan ile görev değişimi yaptık ve başkan oldum. Harika bir ekibiz. Çok güzel şeyler yapıyoruz. Yazma dürtümün bir kısmını oraya kaydırdım. TACA bloguna beklerim.

Birkaç haftasonu ailece kaçamak yapıp gezmeye gittik. Şimdi Türkiye tatiline şafak sayıyoruz.

Kıpırcan ve Kımılnaz iyiler. Okul ve ev arasında mekik dokuyorlar. Biz de karı koca iş ve ev.

Tüm bloglar kapalı olduğu dönem PratikAnne.com adresinden girilebiliyordu. Geçen hafta özel domainli IP ler yine yasaklanınca PratikAnne.com da kapandı. E şurama kadar gelmişti artık. Artık pratikanne.blogspot.com da blog yok. Sadece PratikAnne.com var. Altyapı, üstyapı, arayüz, teknik detayar konusunda oldukça yavaş ilerliyorum. Sabrınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Durum böyleyken böyle. Isınma turları devam ediyor.


Etiketler:
Kategoriler: Havadisler

«       |       »
"Pratik Anne nerede?" için 8 Yorum yapılmış.

 1. Blogcu Anne says:

  Özlettin kendini. Lütfen artık aksatma.

 2. bilge says:

  Süper oldu geri geldiğiniz, özlemiştik sizi. Yeni düzeniniz de güzel olmuş.

 3. zeynep says:

  sitenizin yeni tasarimi hayirli olsun. tebdil i stilde de ferah varmis anlasilan. siz olmasaniz da sitenizden istifade ettik, belki bilmek istersiniz 🙂 hosgeldiniz yeniden..

 4. zeynep says:

  bir de bilmek istersiniz belki, google reader dan takip edenler zannedersem sizi yeniden eklemeliler. cunku ben oradan takip ederken, hala yazmadiginiz dusunurken hasbelkader sitenizi girip bakinca yazi yazdiginizi gordum..reader da yeni post gorunmuyor.

 5. Derya says:

  Merhaba,
  Kıpırcan’ın geniz eti ameliyatı olduğunu anımsıyorum. Şimdi 4 yaşındaki kızımın aynı operasyonu geçirmesi söz konusu. Operasyon öncesinde varolan şikayetleriniz azaldı mı, merak ediyorum. Bu süreci ve sonrasını anlatan bir post şu dönemde o kadar makbule geçecek ki! Umarım yazmaya fırsatınız olur.
  Sevgilerimle…

 6. derya says:

  Merhaba,
  Kıpırcan’ın geniz eti ameliyatı olduğunu anımsıyorum. Kızımın da geniz eti sorunu var ve sanırım yakın zamanda bir operasyon geçirmesi gerekecek. Operasyon sonrasında kıpırcan’ın şikayetleri azaldı mı? Bu konuyla ilgili bir post yazarsanız çok sevinirim.
  Sevgilerimle…

 7. beste says:

  bende google’dan aratip buldum seni:) hayirli ugurlu olsun yeni com’un.

 8. ElfAna says:

  Hos dondun pratik annem. Ozlettin kendini:)

Bir Yorum Yazın