Girişimci Anneler – Çocuk Odasına Resimler

Apr 29, 2011 - 1 Yorum

Dünkü yazım ile bağlantılı olarak bu cumartesi “Girişimci Anneler” yazısını sanatkar annelerden seçtim. Bu yazıyı “sanatçı anneler” diye ayrı bir kategoriye de koymak gerek belki.

Çocuk Odasına Resimler, anne çocuk blogları camiasında pek meşhur Cevcev’in annesi K.i.s.d (kendi izini süren deli)’in girişimi. O da, anne olduktan sonra üzerine eğitim aldığı ve iş tecrübesi olan konudan tamamen farkli bir alana kayarak hem kişiye özel resimler gibi çok da arz olmayan bir alanda bir ihtiyacı karşılamış, hem de kendi ilgi alanında hobiden iş yaratarak çocuğuyla evde üretime devam eden annelerden biri.

Çocuk Odasına Resimler‘in beni en çok çeken yanı renklerin canlılığı, cıvıl cıvıllığı. Zincir mağazalarda gördüğümüz monokrom, basma kalıp oda dekorlarından çok çok farklı. Resimlerin kişisel sanat tercihim olan suluboya çalışmaları olması da ayrı bir güzellik veriyor bence. Güzellikten öte takdir de edilmesi gereken bir durum çünkü suluboya aslında kontrolü çok zor bir metoddur ve de böyle canlı cıvıl cıvıl gözü gönlü açan eserler çıkarması da kolay değildir.

Evinizde ve çocuğunuzun odasında asılı resimlerin çocukların üstünde (bilinçaltında desek daha doğru olabilir) çok büyük etkileri olduğunu ve o resimlerin çocukların hafızalarına kazınacağını unutmamak lazım. Kendimden örnek vermek gerekirse, çok ufakken oturduğumuz evde Edgar Degas’nın balerinli tablolarından birinin (sahnede prova) kocaman reprodüksiyonu asılıydı. Ben o tabloyu çok severdim ve incelerdim. O evden tasındıktan sonra tablo ortadan kayboldu ama ben hala tabloyu en ince ayrıntısına kadar hatırlıyorum.

Çocuk Odasına Resimler‘den bir (hatta birkaç) resmin evinize ve çocuğunuzun odasına çok harika bir dekor olacağından eminim. Hediye olarak da oyuncak seçemeyenler için harika bir fikir.

Örnek resimlere bakmak için buraya, resim sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Önemli not: “Girişimci Anneler” yazı serime önermek istediğiniz kişiler varsa (kendiniz de olabilir) pratikanne@gmail.com a e-mail atabilirsiniz.


Etiketler: , , , ,

«       |       »
"Girişimci Anneler – Çocuk Odasına Resimler" için 1 Yorum yapılmış.

  1. k.i.s.d. says:

    Sevgili pratikanne,

    Henüz hamilelik planım bile yokken okumaya başladığım, sonra hamilelik planı dahilinde okumaya devam ettiğim ve çocuğumu büyütürken çok faydasını gördüğüm sitende kendimle ilgili bu kadar güzel bir yazı okumak beni çok mutlu etti. Her sabahki gibi, uzun bir aradan sonra açılan siteni ziyaret ettiğimde böyle birdenbire kendimi görünce çok duygulandım. Desteklerin ve birbirinden güzel cümlelerin için çok çok teşekkür ediyorum. Daha güzellerin senin için gelsin.

    Sevgilerimle…

Bir Yorum Yazın