Ürün Değerlendirme: Tırnak Parlatıcı Törpü

Jan 26, 2011 - 9 Yorum

Bu ürünü ilk keşfeden ben olamam. Eğer bensem, ne ala. Değilsem, neden kimse şimdiye kadar haber vermedi, açıklama talep ediyorum.

Benim gibi tırnak bakımını evde yapmayı seven, kısa tırnaklı ama bakımlı gözüken elleri olmasını isteyen ve deeeeee, oje sürmeyi sevdiği halde sürmeye ve silmeye üşenen biri için mükemmel bir ürün.

Peki nasıl mı keşfettim? Alışveriş merkezinde ortadaki kiosklardan birinde “Abla bak sana ne göstereceğim?” diye olta atan birinin ne göstereceğine bakasım tuttu. Sonradan İsrailli olduğunu söyleyen genç (aaa komşuyuz hesabı) bir taraften tonla lafla beynimi bulandırmaya çalışırken, öbür taraftan bir mavi, bir gri, bir de beyaz tarafla tırnağımı gıyç gıyç törpüledikten sonra bir baktım tırnağım cilalı gibi parlak. Akdenizli delikanlı bunun 2 hafta kalıcı olduğunu söyleyince benim gözler tırnaklardan da parlak.

Bombayı sona saklamış, canım benim. Yanında bir kutu vücüt kremi ve tırnak dibi yağı ile beraber bir törpüye $79 çekince, sen İsrailliysen ben de Türküm deyip devam ettim. Ama parlak sol başparmağı tırnağımdan gözümü de alamıyordum.

Kullanması çok kolay. Tırnağınızın üstünü önce mavi, sonra gri, sonra da beyaz taraf ile törpülüyorsunuz. En son beyaz tarafı iyice bastırmanız lazım.

Eve gelince hemen froogle.com’a baktım ve arkasından ebay.com’da 3 tanesi $13 dolara aldım hemen.

İşin iyi yönü bu törpüler Türkiye’de de var ve daha ucuza gördüm. Benim aldığım marka Seacret (beni 80 dolara öpmeye çalışan marka). Ama bir sürü farklı markalar var ve hepsi aynı gözüküyor. Ben kullanıyorum, çok ama çok memnunum. Yalnız tam parlaklığı 1 hafta kadar idare ediyor. Zaten 1 haftada tırnak uzuyor, tekrar ya kesmek veya şekillendirmek gerekiyor. Bundan iyisi şamda kayısı.

Size kalan da önce bana bir hayır duası etmek ve arkasından google’da şu aşağıdaki anahtar kelimeleri aratmak düşüyor.

İngilizce
4 way nail shiner
4 way buffing block
Buffing block
Shiner buffer

Türkçe
Tırnak parlatıcı törpü
Parlatıcı törpü


Etiketler: , ,
Kategoriler: Güzellik

«       |       »
"Ürün Değerlendirme: Tırnak Parlatıcı Törpü" için 9 Yorum yapılmış.

 1. MARİFETLİ PERİ says:

  Hemen bakıyorum ve bulunca da dua etmeye başlıyorum:)

 2. Anonymous says:

  Seneler once alip kullanmistim, guzel bir urun. Bana satarlarken, bir sene icerisinde istedigim kadar "refill" yapabilecegimi soyleyip 800'lu bir numara vermislerdi. Bir kac ay sonra tekrar tekrar aramama ragmen hic basarili olamadim :)..
  Tabii, acisini uzun zaman sonra baska bir kiosk'ta yine ayni urunu satan bir arkadastan 2'ser refill alarak cikardim ama kiosktan satin alacak arkadaslar bu tuzaga dusmesinler..

 3. Anonymous says:

  geçen yıl body shopta hediye olarak veriyorlardı 30 milyon üstüne mi ne

 4. ayse says:

  4 ay önce semt pazarından aldım ben 5 liraya.. ben kullanamadım galiba bende işe yaramadı ya da çok mu törpülemek gerekiyor acaba?

 5. Efe ve Eren says:

  paratik anne ,teşekkur ediyorum oncelikle paylaştığın için:)boyle bir torpuden haberim yoktu:=)dun watson 'dan 2.99 'a edindim bir tane,ama henuz denemeye fırsat bulamadım:)sevgiler.

 6. Pratik Anne says:

  Beyaz tarafini cok bastiracaksiniz. Giyc giyc siye ses cikmasi lazim. O zaman parliyor.

 7. GeCe says:

  ben bunları görüp duymuştum ama parlaklığın nedeni olan aslında tırnağın yüzeyini de törpülüyor olması nedeniyle tırnak inceleceği için sağlıklı değil diye duymuştum, tabi benim tırnaklarım zaten çok ince olduğu için hiç denemedim.

 8. sekoya says:

  kendinden çizgili ayak tırnaklarım pedikürü işte bu törpü ile kendine yakıştırmayı öğrendi.. süper bir ürün, senelerdir kullanıyorum, ilkini bootsdan almıştım sonra türkiyedede çok rahat bulunmaya başlandı.. güle güle kullan pratik anne..

 9. sesiber says:

  Tatilde yurtdışında tıpatıp aynı numaralarla tırnağımda denendi ve benim olacaksın nidalarıyla ertesi akşam aynı satıcıyı yerinde bulamadım. Free shopta 80 euroya gördüm aliim almiim derken unuttum. İyi ki de unutmuşum yahu. Dua etmeye başladım bile 🙂

Bir Yorum Yazın