Çekirdek Aile

Jun 18, 2010 - 4 Yorum

Dün annem Türkiye’ye döndü. Çekirdek aile kaldık bir başımıza. Iki dirhem, bir çekirdek 🙂 Ben de bu vesile ile uzun bir yaz tatili için işe ara veriyorum. Dua ediyorum, inşallah Eylül’de projeler gırla geliyor olur da tekrar hop diye işe geri dönerim.

Ailede ise panik söz konuşu. Iki başımıza iki çocukla nasıl kalacağımız konusunda endişe hakim. Böyle giderse bloğu kapatacağım. Ayıp yani, hem pratik anne diye ahkam kes, hem de iki çocukla idare edemeyeceğin izlenimi ver.

Ben acayip heyecanlıyım. Çocuklarla muhteşem bir tatil beni bekliyor. Büyük planlarım var.

PLAN A: Chicago’da yapılabilecek tüm aktivitelere müsallat ol; müze müze, hayvanat bitki, botanik bahçesi dolaşmadık yer bırakma. Bir Ravinia, bir Millenium Park, bir sokak festivalleri gidilmedik konser kalmasın. Haftasonları Lake Michigan’ın tüm plajlarına, Wisconsin, İllinois ve Indiana’nın tüm su parklarına günlük geziler yap. Gidilecek doğumgünü partilerini saymıyorum.

Mesela bu akşam Millenium Park’ta Ömer Faruk Tekbilek konserine gittik. Amerika usülü, yanımızda akşam yemeğimiz, çimlere yayıldık müzik dinledik.

PLAN B: Hiç birşey yapma. Bahçeye ufak havuz ile kum masasını kur, çocukları sal. Sezlongu aç, kitabını oku.

Seyahat açısından yazı Niagara Şelaleleri ve Toronto gezisi ile açıp uzunca bir Türkiye seyahati ile kapayacağız. Henüz Türkiye (Bursa/İstanbul) tarihleri belli olamadı. Havayollarından kime öptürsek seçemedik bir türlü.

Bütün bunları düşününce belki de öğretmen olmalıymışım diye düşünüyorum. Birilerine birşeyler öğretme, bilgi paylaşma dürtümü, kitap okuma hastalığımı ve uzun yaz tatillerini birleştirebileceğim bir ortam. Ben kariyer insanı falan değilim yani. Ona kanaat getirdim. Beni günün belli bir kısmı meşgul tutup, tatmin edecek, tabi gelir de getirecek ve günün geri kalanında çocuklar ile vakit geçirebileceğim bir iş olsun, ne olursa olsun. Para derdi olmasa iş bile gerekli değil. Yaptığım işi de, çalıştığım şirketi ve beraber çalıştığım insanları da seviyorum aslında. Bana bir sürü imkan tanıyorlar.

Asortik Krep‘e hayranım mesela. Bloğuna koyduğu resimlere bakip, yazdıklarını okuyunca Allah onların keyiflerini artırsın, sonra bize de versin diye dua ediyorum.

Iyi de bize ne bunlardan derseniz, inşallah sizlere daha faydalı güzel yazılar yazabileceğim. Özellikle uzun zamandır bekleyen kitap yorumlarımı tamamlayıp yayına koyabilirim. “Aktivite”ler de olur belki. “Haftanın Menüsüne” kesin dönüş yapacağım. Orası kaçınılmaz. Hazır annem yokken iki çocukla tek başına nasıl diyetine dikkat edilir de, sporla şekle girilir, keşfedersem kesin sırrımı sizinle paylaşacağım. Söz!


Etiketler:
Kategoriler: Aklımdan Geçenler

«       |       »
"Çekirdek Aile" için 4 Yorum yapılmış.

 1. Ozgeee says:

  İş tarifine bayıldım. Bir benimkini dinle, acaba müşteriler/ işverenlerin ilgisini çeker mi ya da benimle çalışırlar mı? "Dünyayı yeteneğimden mahrum etmek istemem. Mimarlığı da çok seviyorum, çalışmak istiyorum. AMA Ki benim çalışma şartlarımla, uygun gördüğüm saat ve günlerde, çoğunlukla evden ve oğlumun bir işi çıkarsa ya da canım istemezse program değiştirme hakkımı saklı tutarak. Toplantılara katılırım, hatta iş için gerekirse yurtdışına da giderim ama ki yanımda gelecek oğlum ve anneannesinin de masrafları karşılanırsa".
  Nasıl, sıcak bakarlar mı?Önerilerini bekliyorum:P

 2. Asortik Krep says:

  Sevgili Pratik Anne, benim için yazdığınız güzel sözler için teşekkür ederim..
  Ben genelde gittiğim yerlere iş sebebiyle gidiyorum ama hayat düsturum iş ve keyfi birleştirmek olduğu için yaptığım işten maxsimum güzellikler almaya da çalışıyorum.Birde sosyal sorumluluk projelerinde çok çalışıyorum.O da ayrı keyif veriyor..
  Yaşadığım bölgede güzel olunca değmeyin keyfimize oluyor 🙂
  Yolunuz düşerse özel olarak bekliyorum,size Turkuaz Kıyılardan sevgilerimi gönderiyorum.

 3. Anonymous says:

  Merhaba Pratik anne ,
  Toronto gelmeyi planliyorsaniz lutfen misafirim olun..
  en yakin takipciniz olarak sizi burada agirlamak cok guzel olur.
  ben mail adresinize gerekli detaylari yollayayim hemen,,,
  Safiye

 4. Bir annenin ise donme macerasi says:

  Burcu, simdi gordum yaz seyahat planlarinizi. bu bizim taraflara gelmenize sevindim. Toronto ve cevresi icin bilgiye, cocukla yapilacak aktivite vs bilgiye ihtiyacin olursa yaz bana. Birde programiniz uyarsa belki "Mezun anne ve cocuk bulusmasi" yapariz..Ozlem

Bir Yorum Yazın