Chicago Turkish Festival

May 19, 2010 - 5 Yorum


Bir sürü çoluk çocuk yazısı draft’te tamamlanıp yayına geçmeyi bekler. Yazıları bıraktım, çoluk çocuk benden ilgi bekler. Annem buradayken ben yine “Vatan, Millet, Sakarya” diyerek Türkiye’yi layıkıyla tanıtabilmek için Chicago Türk Festivali için el verdiğince koşuşturuyorum.

5 gün kaldı. Aslında kurmasını da hesaba katınca 4 gün kaldı. Pazar gününden itibaren 4 gün Chicago’nun göbeğinde muhteşem bir festival yer alacak. Biz yaptık diye demiyorum, gerçekten diğer festival yapan etnik grupları bile önünde şapka çıkarttıran bir festival. 8. senesi. Dile kolay 8 senedir sadece ve sadece gönüllü gücü ile 4 günlük şanlı şölenli koca festival yapılıyor. (Sponsorlarımızın maddi katkılarını unutmayalım 😉

Bu sene festivalde Türkiye’yi Diyarbakır şehri temsil ediyor. Gümüş işçiliği, ipek poşileri, Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsünün defilesi ile kültürümüzden bir parça tanıtacaklar. Konserler, folklor gösterileri, yemeği, içeceği, tatlısı, tuzlusu, findığı, fıstığı derken 4 gün boyunca Chicago’da herkes Türkleşecek. (Bu senenin teması “Chicago goes Turkish” ya)

Ben Pazar günü çocuk çadırında olacağım. Bizim orada da Karagöz Hacivat, sihirbaz, bayraklar, balonlar, bingo, oyunlar, stampler, stickerlar yok yok.

Etrafınızda “Türkler niye bir araya gelemiyor”, “Türkler hiç adam gibi birşey yapamıyor”, “Türkler öyle, Türkler böyle” diye kendi kendini yerden yere vurup, kendi bir halt yapmadığı için tüm camiaya çamur atanlara buradan selam olsun. Türkler, hele bir de “gönül”lü olunca, yaptı mı, böyle yapıyor. Gelin görün!

23-26 Mayıs
Daley Plaza
Chicago, IL

Not: Amerikalı arkadaşlarınıza duyurmayı unutmayın.

Chicago Turkish Festival Websitesi

Chicago Turkish Festival Facebook Sayfası


Etiketler:
Kategoriler: Sosyal Sorumluluk

«       |       »
"Chicago Turkish Festival" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Ozgur says:

  İşte budur!:))))
  Çok tebrikler… Orda olup görmek vardı:)

 2. Alp ve Ege'nin Annesi says:

  Sevgili Pratik Anne, sana bir özur maili attim, islerinde kolay gelsin, Isvec'ten sevgiler…

 3. Begüm Baltacı says:

  Eline, emeğine sağlık. İnsan tanısa da tanımasa da sizin gibi insanlar ile gurur duyuyor. Çok tebrik ederim. Umarım herşey istediğiniz gibi yolunda ve bol eğlenceli geçer.

 4. Selin'in annesi Pelin says:

  Iyi eglenceler simdiden, ve boyle organizasyonlari duzenlediginiz icin tebrikler. Chicago her zaman Turkleri bulusturmayi basariyor bence, benim orada bulundugum senelerde de aktiviteler oluyordu cogu zaman. Umarim bir sene oralarda bulusuruz!

 5. Pratik Anne says:

  Hepinize cok tesekkurler. Hepinizi bekliyoruz insallah.

Bir Yorum Yazın