Beğendiğim Avon Ürünleri – Makyaj

Aug 14, 2009 - 2 Yorum

Kişisel bakım ürünleri olunca doğal olarak Avon’un makyaj ürünleri yelpazesi çok geniş. Benim hepsini denemem de imkansız ama kendi ihtiyacıma göre çoğuna yakın kullandığım ürün Avon.

Benim makyaj felsefem çabuk olsun, doğal olsun, akmasın kokmasın. Evden çalıştığım için makyaj rutinim de yok. Ama cilt bakımı rutinim var. O yüzden kullandığım ürünler tek katta cildimdeki hataları kapatacak, soluk cilt rengime ışıltı getirecek, devamlı kullanımda hataları düzeltecek ürünler.

Amerika içinde Avon’dan alışveriş etmek isterseniz Benim sanal dükkanımdan alışveriş edebilirsiniz. Chicago dışındaysanız bile direct delivery seçeneği ile siparişiniz kapınıza en geç 3-4 günde teslim ediliyor. Bedave shipping kodu için pratikanne@gmail.com a mail atın. Avon satmak isterseniz de pratikanne@gmail.com a mail atarak bilgi alabilirsiniz. Türkiye için www.avon.com.tr adresinden temsilcilere ulaşabilirsiniz.

MagiX Face Perfector SPF 20: Avon’un yeni bir ürünü. Krem pudra diyebiliriz. Renksiz yani her cilt tonuna kullanabilirsiniz. Cildin üzerine çok hafif kapatıcı tabaka olarak yayılıyor. Fondöten kadar kapamasa bile sivilce kalıntıları, gözenekleri kapatıp cildi matlaştırıyor. Benim gibi yağlı ve parlamaya meyilli ciltler için ideal. Avon ürünlerinin yüze kullanılan çoğu ürününde en sevdiğim özellik bunda da var. 20 SPF korumalı.

Bu ürünün daha yepyeni renkli (MagiX Tinted Face Perfector) olanı çıktı. Onu da kullandım. Orijinalini hala kullanmayı sürdürüyorum. Sabahtan dışarı çıkacaksam bir kat Magix ile en azından bakımsız gözükmediğimi biliyorum.

BEYOND COLOR Plumping Lip Conditioner SPF 15 with Double the Retinol : Bu ürünün hastasıyım. Kışın dudaklarım çok çatlar ve chap stick kullandıkça kullanmak zorunda kalırım. Chap Sticklerin zaten dudakları geçici olarak rahatlatıp sonra daha beter kurutan bir formülü olduğuna inanıyorum. Bu rujumsu ürün aslında dudakları dolgunlaştırmak için. Ukalalık etmek gibi olmasın, benim dolgunlaştırıcıya ihtiyacım yok. Ama özellikle kışın bu conditioner olmadan yaşayamam. Dudaklar çatlamaya yüz tuttumu sürüyorum hemen. Günde bir kere sürsem yetiyor. Bazen çatlak patlak oldu mu kardeşi lip exfoliator ile temizliyorum.


Rimeller: Avon’un şimdiye kadar kullandığım rimelleri hep başarılı çıktı. Şu anda favorim Jillian Dempsey’in çift fırçalı Jillian Dempsey for AVON Professional Mascara sı. Üst kirpikler için büyük, alt kirpikler için küçük fırçası var. Diğer kullanıp beğendiklerim MistakeProof Mascara ve Supershock Mascara. Mistakeproof Mascara‘nın tek tarafı rimel, diğer tarafı batırdığınız yerleri temizlemek için fırça. Supershock Mascara enteresan bir ürün, doğru kullanmayı öğrenene kadar ne salak ürün diye küfrettim ama meğer ben senelerdir rimeli yanlış kullanıyormuş ve her çıkarışta lüzümsüz kere fırçayı kenarına sıyırıyormuşum. Doğru kullanınca çok güzel oldu.

Lens kullandığım için çok bulanmayan rimel kullanmam lazım. Bunlar genellikle iyi idare ediyorlar.

Glimmerstick göz, kaş ve dudak kalemleri. Bunlar içinde kalem içi olan, bittikçe çevirerek çıkardığınız türden kalemler. Benim sıkıntım kalemtraş bulma ve kalemleri düzgün açabilme. Çok ciddiyim. Çiftli kalemtraşım olduğu halde eskiden alıp ya milimetre büyük ya küçük olduğu için açılamayan ve kullanamadığım kalemlerim var. Glimmersticks bu sorunsalı ortadan kaldırıyor, bu bir. Akmıyor kokmuyor, bu da iki. Alan müşterilerim de çok memnun, bu da üç.

Rujlar: ben Avon’un klasik ürünlerinden ziyade yeni çıkan fantastik ve fonksiyonel ürünlerinin hastasıyım. Mesela tırnağa yapıştırılan oje bantları vardı. Artık yok, ama onlara bayılıyordum. Rujlarda da son favorilerim Avon SpectraColor Lipstick ve AVON PRO 3-in-1 Lip Wand. İkisinde de seçtiğim rengi çok güzel tutturmuşum.

Göz makyajı: Oje bantları gibi tam bana göre, pratik göz farı bantları In A Wink Instant Eyeshadow Sheets.

Araya araya sonunda bulduğum, dergilerdeki mankenler gibi füme rengi buğulu göz farı için PERFECT WEAR Extralasting Powder Eyeshadow (Steel rengi). Her dakika böyle ağır ve buğulu bakışlarla dolaşmaya gitmiyorum tabi ama sırf bunu kullanmak için evde değişik versiyonlarda denediğim oluyor.

Yine buğulu göz makyajı için siyah kalem Dramatic Focus Kohl Eye Liner.

Bolca ve kolay sürülen renkler 8-in-1! Eye Palette .

Göz altındaki morlukları yoketmek için Look Alert Eye Brightener.

Bütün bunları çıkarmak için mecburen Moisture Effective Eye Makeup Remover Lotion. Süt şeklinde olmasını seviyorum. Yumuşacık.

Diğer cilt bakımı ürünlerine ve kullanıcıların yorumlarına Avon Make-up bölümünden bakabilirsiniz. Amerika içinde Avon’dan alışveriş etmek isterseniz Benim sanal dükkanımdan alışveriş edebilirsiniz. Kayıt olduğunuzda temsilcinizin (representative) ben olduğumdan emin olun. Sorularınız için pratikanne@gmail.com a mail atmaktan çekinmeyin.


Etiketler: , ,
Kategoriler: Güzellik

«       |       »
"Beğendiğim Avon Ürünleri – Makyaj" için 2 Yorum yapılmış.

 1. Lale Y. says:

  kalem gibi aydınlatıcılar gerçekten çok kullanışlı oluyor ben de kullanıyorum. ben de çok beğendiğim bir ürünü paylaşayım Nişantaşı'ndaki Muji'nin bir far fırçasını aldım, kalem gibi, kapaklı, içinde farklı renk farlar için farklı uçlar var. inanılmaz pratik bir şey. Fırçalar açıkta durup hem pisletmiyor hem de pislenmiyor. bir de yine ordan kirpik kıvırıcı aldım söylerlerdi hep o da insanı çok güzelleştiriyormuş hakikaten.

 2. Gemini says:

  Merhaba,

  Bir de Avon'un Jillian Dempsey for Avon Professional Multi-Pencil urunu var. Hizli makyaj icin birebir. Ben 3 renginden 2 rengini denedim, ikisini de cantamda tasiyorum hep. Acele bir yere giderken gunluk hafif makyajinizi ihmal etmemek acisindan cok guzel bir urun. Far, allik ve ruj tek bir kalemde birarada. Fiyati da cok uygun.

  http://shop.avon.com/shop/product.aspx?src_page=product_list.aspx&level1_id=300&level2_id=301&pdept_id=311&dept_id=0&pf_id=38682

  Devrim
  http://www.mykitchensignatures.blogspot.com

Bir Yorum Yazın