Çocuk eğitimi ve güvenliği üzerine inciler

Jul 21, 2009 - 5 Yorum


Önce eski İstanbul Emniyet Müdürü, şimdi TC Başbakanı gündemdeki yürek yakan cinayetler üzerine anne babalara çocuklarımızın can güvenliği için çok güzide tavsiyelerde bulundular.

Çocukları katil, trafik canavarı, hırsız, gaspçı, dolandırıcı, tinerci, kapkaççı ve sapık olan anne babalara nasıl çocuk yetiştirdiniz diye kimse hesap sormuyor. Çocuğu öldürülen veya kazaya kurban giden anne ve baba olarak çocuklarını rahat bırakmakla suçlanıyor.

Hem de sizi ve çocuklarınızı korumakla yükümlü polis ve devlet tarafından. Hem de trafik kazasında bir insanın ölümüne neden olmuş ve üstüne üstlük suçlu olduğu halde bunun hesabını vermemiş bir çocuğun babası tarafından.

Ne deseler haklılar… Çünkü… Onlar suçluları, zanlıları, hükümlüleri dışarı bırakıyorlar. Adam sana söylüyor açık açık. Bu koşullar altında çocuğunu eve kapatmayıp sağa sola bırakırsan, çocuğunun ve senin başına geleceklerden de sen mesulsün.


Etiketler: , , ,
Kategoriler: Disiplin, Eğitim, Sağlık

«       |       »
"Çocuk eğitimi ve güvenliği üzerine inciler" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Ozgur says:

  Cinnet gibi bir şey:( Delilik gibi bir şey.

 2. aysema says:

  Dokunulmazlıkları kaldırsalar bak ne suçlar çıkacak ortaya…
  Güvenlik güçleri ile ilgili bin türlü olumsuz örnek bulunabilir bakılsa.
  Ve etkili – yetkililerinin çocuklarının da kendilerinin de suçları bir şekilde gözden kaçırılıyor…

  Yazık bu güzel ülke insanına…

 3. Sinem says:

  "kizi rahat birakirsan ya davulcuya ya zurnaciya" dan kasit su; kizinin basini kapatip evde oturtacaksin,16 sina gelince de evlendireceksin ki 3 cocuk yapmaya tez elden baslasin. Dinledikce düsündüren, düsündürdükce kaygilandiran mesajlar inci gibi dökülüyor. Hala "yok canim o kadar da diil" diyenlerin canini yakiyor bu sözler.

  En sinir bozucu kismi da su an hayatlarinin en büyük acisini yasayan bir anne-babanin bir yandan suclularin pesinde kosarken bir yandan da bu en yüksek makamda ki insanlarin suclamalari karsinda kendilerini savunmak durumunda kalmalari.

 4. Tibet'in annesi says:

  adamın ve ahalisinin ağzından çıkan her lafı ağzım açık dinliyorum. bu nasıl bir zihniyet, hiç anlamıyorum!

 5. Pratik Anne says:

  Ozgur,
  Bazen gazeteleri okumamak icin kendime soz veriyorum. Devekusunun kafasini kuma gommesi gibi birsey ama kafam disarida olunca da bir halta yaramiyor.
  Aysema,
  Malesef un gectikce de kotuye gidiyor.
  Sinem,
  Bu durum bizim icin ne kadar sinir bozucu, onlar icin kabus olmali. Uyanip herseyin kotu bir kabus oldugunu gormek icin her gece yatarken dua ediyorlardir eminim.
  Tibet'in annesi,
  Anlasilacak gibi degil. Anladigimiz gun obur tarafa gecmisiz demektir zaten.

Bir Yorum Yazın