Milwaukee gezisi

Jun 16, 2009 - 3 Yorum


Milwaukee gezimizden notlarla beraber birkaç kare. Milwaukee sanat müzesi. İçinden önce, dışı gözlerimize ziyafet oldu resmen. Lake Michigan’a nazır yelkenli bir gemi gibi…

* Otelimizi ayarlarken odaya bebek yatağı (crib) koymalarını istedim.

Müzenin önden görünüşü

* Oteli özellikle havuzlu seçiyorum. Bayıp otelde kalan olursa havuz kesin eğlendiriyor. Bu kış kayağa gittiğimizde Kıpırcan’ı kayak yapmaya ikna edemeyince tipler iki günü babalarıyla kapalı hazuda geçirdiler. Biz de abla kardeş, kara olan hasretimizi popomuz donarak giderdik.

Müzenin yandan görünüşü. Kanatları günde iki kere kapanıp açılıyor.

*Güneş kremi artık bir mecburiyet. Sabah odadan veya evden çıkmadan sürünmek lazım.

Betty Brinn Children’s Museum. Çocuklarla kesinlike uğranması gereken bir mekan. Bu araba tamircisine hasta olduk.

*Öğlene doğru yemek yenilecek restoranı ve oraya gitmek için gereken süreyi iyi belirlemek gerek.

Ve tabi vinç.

* Çocuk müzesi, sanat müzesinin hemen karşısındaydı. Sanat müzesinin alt katında güzel bir cafe restoran vardı. Acıkma ile oyuncak müzesini bırakma arasındaki süreyi en aza indirdik. Yanımızda termos çantada kavanoz mamalarımız da vardı. Yemeklerin gelmesini beklerken acıkanlara onlarla başladık.

Milwaukee Public Market. Kocaman şarküteri gibi içi tatlı, dondurma, peynir, baharat ıır zıvır dolu bir mekan. Bu arada Milwaukee’de çok fazla obez olduğunu gözlemledim.

*Çocuklardan öğle uykusu uyuyan varsa, arabada uyumaya alışmasında fayda var. Kımılnaz ilk gün kafasını arabanın tepsisine dayayarak, ikinci gün biz üstüne pardesü kapatınca arkasına yaslanarak uykuya daldı. Biz de rahat rahat şehri dolaştık. Şehirde gezebileceğiniz bedava trolleyler var. Ona inip binerken de çok yardımcı oldular. Hatta Kıpırcan’ın dinlenmesi için de iyi oldu, iki tur attık şehirde.

Durumun vehametini tam idrak edememiş olacağım ki hem cumartesi hem pazar buraya uğradık.

*Şu yazımda bahsettiğim bebek taşıyıcı sling çok ise yaradı. Çünkü Kıpırcan normalden daha çok yoruldu. Geniz akıntısı var ve geceleri uykusunu pek alamıyor. Tek bebek arabası olduğundan bazen Kıpırcan arabada gitti, Kımılnaz slingde. Küçük süt danam 24 lbs. (11 kg.) olmuş ama bu slinge gayet rahat taşıdım. Ve fakat sling polar kumaştan olduğundan acilen yazlık kumaştan yeni bir tane yapmak gerek.

Sağda peynir dükkanı, solda domuz ürünleri, ileride deniz ürünleri

* Bir de bebek arabasına monte edebileceğimiz ekstra oturgaç lazım.

Bu da bir binanın yanı. Bu gördüğünüz de aslında duvara yapılmış resmin yarattığı optik göz yanılması. Resimde aynadan yansıyor gibi gözüken bina bu binanın karşısında bile değil.

* Acil durumlar için ateş düşürücü ilaç, derece ve ilk yardım malzemeleri de çantamızdaydı.

Bu da aramızda Harley hayranları varsa diye, Harley müzesinden birkaç kare. Milwaukee Harley’in başkenti ve şehirde devamlı poto poto, HD’ın o bilinen motor sesi yankılanıyor. Hava da güzel olduğundan herkes motorunu almış çıkmıştı.

*Yanımıza bir de tuvalet adaptörü aldık. Arabayla gittiğimiz için tuttuğu yer çok farketmedi ama uzun seyahatlerde bavula sığdırmak için daha portatif birşey lazım geleceği not edildi.

İlk ve birinci HD motorsiklet. Seri no 0000001

* Yanımıza bebek yatağı örtüsü ve battaniye aldım.

Bunlar da HD motorların ön parçaları.

* Gece yatmadan evvel süt içilen bardakları ve uyku arkadaşlarımızı da unutmadım.


Etiketler: ,
Kategoriler: Seyahat

«       |       »
"Milwaukee gezisi" için 3 Yorum yapılmış.

 1. Anne ve Bebisi says:

  WOOOW diyorum 🙂 Ozellikle muze mimari harikasi, otur oylece izle 🙂

  HD'nin ilk motorsikleti de harika. Ne kadara gelistirmisler 😛

  Bir de, bir kac saat once ruyamda Kipircan ve Kimilnaz MK ile -enteresan ki bu yazini okumamistim :)- bir muzede bulusuyorlar ve Kipircan ile MK once, Kimilnaz arkalarinda kosturuyorlardi :))) Hayir olsun 😀

 2. Pratik Anne says:

  Keske Annevebebisi keske,

  Bu sene tr tatilinin kuyruguna artik bir Avrupa ekleyelim dedik ama Londra'yi hem ben hem esim bildigimiz icin baska bir yer sectik. Belki siz Chicago'ya gelirsiniz, burada muzede bulusuruz.

 3. Açalya says:

  Hem gezmissin hem de cocuklarla gezmek icin yine puf noktalari vermeyi ihmal etmemissin, cok iyi olmus.

  Arabada ve cantanda bulundurmak icin sunu oneririm, ben aldim, memnunuz.

  http://www.amazon.com/Kalencom-POTETTE-Go-Potty-Red/dp/B00069BV8A

  bir de bunun tuvalete adapte olani varmis ki o da su ve onu da alacagim sanirim.

  http://www.potette.com/more.htm

Bir Yorum Yazın