Araba yolculukları için pratik aktivite tepsisi

Jun 15, 2009 - 1 Yorum

kipircanin aktivite tepsisi

Kıpırcan’ın aktivite tepsisi

Çok uzun zamandır seyahatim gelmişti. Devamlı gezmeye gitsek diye düşünüp durup “Secret” usulü evrene seyahat siparişlerimi gönderip gönderip duruyordum. Sonunda havaların da azıcık müsade etmesi ile ailecek ilk haftasonu kaçamağımızı komşu şehirlerden Milwaukee’ye gerçekleştirdik.

Milwaukee (WI) Chicago’nun kuzeyinde ve Chicago’ya 2 saat uzaklıkta. Amerika mesafelerine göre dibimiz. Zaten annemlerin favori Outlet alışveriş merkezi Pleasant Prairie Kenosha’da. Milwaukee’de oradan az ötesi zaten.

İki çocukla kısa mesafe araba seyahatine çıkmayalı bayağı olmuş. En son Backyardigans müzikali için İndianapolis’e gitmiştik. O sırada da Kımılnaz çok ufaktı daha.

Araba yolculuğu için ufak bir “animasyon çantası” hazırladım. Çocuklara da otururken önlerinde birşeylerle oynayabilsinler veya yazıp boya yapabilsinler diye yukarıda resimde gördüğünüz “araba koltuğu için pratik aktivite tepsisini” geliştirdim.

Tepsi çok basit. IKEA dan bu tepsilerden iki üç tane toplamıştım ucuza görünce. O tepsilerden kare olanların iki tanesinin üstüne bana ait uzun kollu t-shirtler geçirdim. Sonra t-shirtlerin gövde deliği çocukların karınlarına gelecek şekilde yerleştirip kollarını da araba koltuğunun yanlarına sıkıştırdım. Kımılnaz tepsi ile ce-ee oynadı. Kıpırcan hem yazı yazdı, boya boyadı, hem de arabalarını yarıştırdı. Zaten yolculuğun ilerleyen saatlerinde arabalarda daha iyi oynamak için tepsiyi t-shirt ten çıkarıp kucağına koydu. Kendim uydurdum diye demiyorum, çok işe yaradı hakikaten.

Arabalar yarış pistinde

Etiketler: , , ,
Kategoriler: Seyahat

«       |       »
"Araba yolculukları için pratik aktivite tepsisi" için 1 Yorum yapılmış.

  1. Anonymous says:

    harika bir fikir benim hemen uygulamaya geçmem gerekiyor.biri 10 biri 6 iki kız ve 2.5 yaşında ikiz erkek çocuk annesi olarak fikirlerinizden yararlanıyorum.çook teşekkürler

Bir Yorum Yazın