Bir maruzat

Jan 09, 2009 - 3 Yorum

Benim acayip bir kaşıntım var bu aralar. Tırmalıyor desem yeri.

Aşağıdaki iki linke bakın:

Birincisi taa 2004 te yayınlanan ve sonucu 2005 te belli olmuş olan (Londra 2012) ama temcit pilavı gibi ayda bir buraya oy vermesseniz şöyle böyle olun diye zincir ileti ile e-posta kutuma gelen 2012 olimpiyatları oylaması. Herhangi bir etkisi de yok, orası da başka konu.

İkincisi hergün gazetede okumaktan gına gelen çocuk istismarını durdurmak için kayıt olup, iki tıkla TBMM de ilgili merciye artık bir çözüm bulmaları için dilekçe gönderdiğimiz kampanyanın linki.

70 milyon içinde atıyorum 5 milyon internet kullanıcısı olsa. Bunun üstüne yurtdışındaki vatandaşları da eklesen. Hadi bunlardan internette dolanan sapıkları çıkardık diyelim. Allahaşkına sadece 8389 kişi mi bu konuyu önemsiyor. Millet önemsemiyorsa milletin vekili niye uğraşsın? Olimpiyat İstanbul’da yapılmış, çocuklardan daha mı önemli?

Bana biri bu konuyu lüzumsuz yere abarttığımı söylesin susacağım.


Etiketler:

«       |       »
"Bir maruzat" için 3 Yorum yapılmış.

 1. EbrUgur & Fatih says:

  cok haklisin…

 2. Anonymous says:

  ya burcum zaten o olimpiyat konusunu da gonulden istediklerini dusunmuyorum..bizim halkimiz maalesef zaten tepkisiz bir halk.. kendi basina gelmedigi surece “bana dokunmayan yilan bin yasasin” mantigiyla hareket eder(yunanistan la karislastiralim en basitinden)

  biz o kampanyaya ailece destek verdik.. en azindan (en azindan diyorum) cocugu olan kisilerin canla basla tepki gostermeleri gerekiyor..ama nerde?

  ayse

 3. Anonymous says:

  Çok utandım, haberim yoktu:(

  Perihan

Bir Yorum Yazın