Kitap Değerlendirme – Anaokulu Dergi Serisi

Dec 27, 2008 - 3 Yorum


Bu seriyi sağolsun ikinci büyük faydalı kitap kaynağım eşimin annesi toplamış. Fasikül fasükül citleri ile beraber okyanus ötesine geldiler. Ben çok beğendim. Herşeyden önemlisi Kıpırcan’da çok beğendi.

Dergi yabancı bir yayının tercümesi. Gönül isterdi ki böyle kapsamlı ve güzel bir çalışma Türk kaynaklar tarafından hazırlanmış olsun. Yine de tercümeler (şimdiye kadar okuduklarımız) fena değildi.

Kıpırcan hikayelerini ve karakterleri çok seviyor. Kaplan Tüylü ile Panda Tonton’u okumak istiyorum diyor. Bu konuda çok aceleci ve erken davranmamaya çalışmakla beraber okuma ve yazma konusunda da çok fayda oldu. Kıpırcan nerede kendisi ilgi gösteriyorsa onu yapmasına izin veriyorum. Kalemi düzgün tutup çizgilerin üzerinden geçerek yazmaya çalışmasında çok faydalı oldu.

Okuduğunu anlama ve hatırlama konusunda hikaye ve çıkartmalı soruları çok seviyoruz. En çok sevdiğim mantık ve uzay geometrisi dediğimiz egzersizler. Eşleştirme, benzetmeler, zıtlıklar gibi kavramları çok güzel oyun ve çizimlerle uygulatıyor.

Evde şöyle sakin bir yarım saat geçirelim dedğimizde elimizin altında bulunmasına sevindiğim alternatiflerden biri. Tavsiye ederim.


Etiketler: ,
Kategoriler: Kütüphane

«       |       »
"Kitap Değerlendirme – Anaokulu Dergi Serisi" için 3 Yorum yapılmış.

 1. Anonymous says:

  pratik annem;
  ben bu seriyi fergan daha 1 yasindayken almistim.. tumden hem de.. ve simdi yavas yavas yapmaya basladik.. her aksam: anneee faaliyet yapalim dediginde bunu yapiyoruz.. zaten sloganlari da her gun sadece 20 dakika idi.. gercekten faydali bir eser..

  ayse

 2. ana hace says:

  Hola, soy de Argentina de la ciudad de Rosario, no puedo traducir tu blog por no tener los medios adecuados, pero me interesan mucho lo que publicas porque está relacionado con mi trabajo: soy maestra de niños pequeños hasta 5 años. Te envío mis saludos, Ana.

 3. selvi says:

  Merhaba,
  Anaokulu dergisini inceledim bence özenli bir çalışma sadece bir çeviri değil. Boyut yayınlarından çıkmış. Web sitesinde annelerden gelen yorumlar da var. http://www.anaokuludergisi.com
  Girip incelemekte fayda var. okul öncesi için başka bir yayın duymadım, bu çok güzel.

Bir Yorum Yazın