Ek işler ve bir proje

Jul 23, 2008 - 7 Yorum

*Çok fazla boş vaktim vardı. Kıpırcan’ın Öyküleri Böyle birşey yaptım.

 

Eve geri dönmeden Türkiye’de yapmak istediğim birşey var. Şöyle iri kıyım iki üç delikanlı abiyi alıp İstanbul ve Bursa sokaklarında, bebeğimi, onun ve benim iznim olmadan elleyen, öpen, mıncıklayan, metroda bilmem nerde etrafa tutunduktan sonra çocuğumun yüzüne ağzına burnuna ellerini süren, teklifsiz izinsiz şap diye gelip öpen kim varsa hepsini ziyaret edip aynısını o abilerin kendilerine yapmasını istiyorum. Tanımadığım ve tanışmadığım bu insanların tanımadıkları biri tarafından sokakta giderken aniden ellenip, okşanıp, mıncırılıp, “şaaap” diye uçuklu mu, hepatitli mi, bilmem daha ne virüslü mü olup olmadığı belli olmayan ağızlar tarafından öpülmeleri nasılmış bizzat hissetmeleri, kendilerine aşağıda yazacağım mesajı okuyup da unutmalarından daha yeğ olacaktır zannediyorum.

LÜTFEN İZİNSİZ VE TEKLİFSİZ BAŞKASININ ÇOCUKLARINI VE DE ÖZELLİKLE BEBEKLERİNİ ELLEMEYİN, ÖPMEYİN, HELE DE AĞZINA BURNUNA HİÇ DOKUNMAYIN.

Öyle ani oluyor ki “durun, ellemeyin” demeye fırsat olmuyor. Olursa, zaten diyorum ama misal, İstiklal’de kangurusunda kızımla sakin sakin yüyürken kadın geldi yandan kızın kolunu kapıp öptü şaap diye ve aksi istikamete yürüdü gitti. Ne diyeyim ben şimdi? Çantadan ıslak bez çıkarırken arkasından birşey demediğimi düşündü ama ben ona diyeceğimi dedim, sadece kendisi duymadı. Demekle de olacak değil. O yüzden bu yukarıdaki projeyi düşündüm zaten.

Siz sevgi dolu olabilirsiniz, normalde temiz bir insan olabilirsiniz. Ama sokakta karşılaşıyorsak, elleriniz Allah bilir nelere ve nerelere (para, araba kapısı kolu, metroda tutacak demir, umumi tuvalet kapısı vs) değdi. Bebeklik bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu dönemdir. Lütfen biraz daha saygı, biraz daha anlayış gösterin.


Etiketler: , ,

«       |       »
"Ek işler ve bir proje" için 7 Yorum yapılmış.

 1. denizanasi says:

  çook haklısın.. gecenlerde sahilde benim oğlana bir adam öyle sarıldı. öpmeye kalktı. deli oldum. can gelir misin diye bağırınca beyimiz bozuldu.

 2. Tuba says:

  hay bin yaşa! hatta teklif edip izin mizin de almasınlar, adamı zor durumda bırakmasınlar. uzaktan seviversinler…

 3. AycA says:

  sorun daha sen ne olduğunu anlamadan yapışıyorlar.. sonrasında birşey söylesende boş.. deli olabilirim bu konudan ben!!.. geçen marketteki güvenlik görevlisi bana yardım ediyor hesapta arabadan erini aldı aşağıa indirmek için kaçla göz arasında şaap diye yanağından öptü neredeyse dudağından öpecek!!.. adamı bu sefer azarladım bir de uzun uzun ders verdim .. umarım bir tane adam halletmiş oldum bir daha denemez..:)

 4. Açalya says:

  Hadi bakalim, sira bizde…az kaldi Turkiye ziyaretine…delirme sirasi bende..

 5. Magissa says:

  Gerçekten de çok sinir bir hareket, öfkelenmekte son derece haklısınız.
  Annem bize daha çocukken öğretmişti, “bebekler öpülmez, yüzleri ellenmez, annelerine sormadan sevilmez” diye. Temizliğimden emin de olsam, benim bağışık olduğum birçok organizmayı o bebek daha tanımıyor bile!
  Galiba bu “müslüman malı da bebesi de ortak” kültürü. Niyet iyi de, saygısızlık bu aslında. Sorma gereği bile duymadan…

 6. Pratik Anne says:

  Sevgili anneler,
  Diyorum ya, bu insanlara kendi yaptiklarinin ayni yapilmadan anlamayacaklar. O yuzden bir daha geldigimde toplu projeye davet ediyorum hepinizi.

 7. Sevda says:

  Tamda benim bam telimdir bu konu.Ne iyi ettiniz de kaleme aldınız.İnşallah bu yazınızı tarif ettiğiniz kişi ve kişiler okur da bundan sonra daha özenli ve bilinçli yaklaşırlar bebeklere.Hastanede,markette,tatilde aynen bizde yaşadık yazdıklarınızı..Emin olun sadece annenin kendisi bu konuda hassas.Kimse anlamaz sizin bu özeninizi,aksine küsülür ve çoook üzerine düşüyorsun canım çocuktur olacak o kadar mikrop da kapacak gibi çok bilmiş bilge eleştiriler de almıyorsunuz diil eminim tıpkı benim gibi..

Bir Yorum Yazın