Ürün Değerlendirme – Sevdiğim Oyuncaklar

Nov 20, 2007 - 5 Yorum

Kıpırcan’ın sevdiğim ve benim de iyiki almışız dediğim oyuncaklar. Hem Kıpırcan’ı meşgul tutuyorlar hem de bence eğitici yönleri var. Yılbaşına yakın yavrularınıza, yeğenlerinize veya tanıdıklarınıza hediye için fikir olur.

LeapFrog LittleTouch LeapPad Learning System : Bu dokunmatik kitap çok güzel. En çok da Dr. Seuss’un Mr. Brown Can Moo! Can You? kitabına bayılıyorum. Sesleri çok güzel öğretiyor. Bu oyuncağın tek dezavantajı pahalı kartuş gerektiren ucuz yazıcılar gibi kendisi ucuz ama kitaplarını almak pahalıya geliyor. Kitapları eBay’den biraz daha ucuza getirebilirsiniz.

LeapFrog Learn & Groove Musical Table : Bu masayı Kıpırcan 6 aylıktan beri kullanıyoruz. Onun tutunarak kalkmasına da vesile oldu. Ayaksız, iki ayaklı eğik ve 4 ayağıyla masa gibi kurabilirsiniz. Hem müzik, hem ışık hem de alfabe ve sayıları ilgi çekiyor.

VTech Nitro Notebook Electronic Learning Device : Bu 3+ yaş için deniyor ama bizi her daim bilgisayar başında gören oğluş masasına açıyor laptopunu, ofiste çalışan küçük bir adam gibi oynuyor. Ama bu bizim bilgisayarlara sulanmasını engellemiyor. Sayılar, harfler, bilinen şarkılar ve ispanyolca gibi şeyleri kapabiliyor.

Vtech – Rhyme & Discover Book : Bu oyuncak da 6 aylıktan beri var. Şu anda oturup çok uzun süre oynamıyor tabi ama burada duyduğu ninnilere (nursery rhymes) aşina olduğu için sakinleştirmek için birebir.

Alphabet Nesting and Stacking Blocks : Yap boz, kur devir, harfleri öğren şeklinde hem vakit geçirtici hem de öğretici.

Aquadoodle : Kalemleri kemirmesinden şikayet edip yine de çiziktirmesini istiyorsanız çok faydalı bir alet. Fakat kalemi emince su geldiğini keşfederlerse bir süre ortadan yoketmek gerekebiliyor.

Magna Doodle : Bu da kalem kemirgen veletlerin yazma, çizme güdülerini tatmin etmek için çok basit ama çok güzel bir oyuncak. Kendisi çizmese bile bizim gibi çiz / boz oyunu oynayabilirsiniz. Yani siz çizin o bozsun. Mesela ben sayı, harf veya basit kelimeleri yazıp, o söyledikten sonra hemen siliyor, ben yenisini çiziyorum. Çok hızlı yazıp bozma oyunu oynarken harf ve rakamları vb. şeyleri tekrar etmiş oluyoruz. (Seyahatte yanınıza almak için de ideal)

Melissa and Doug Food Groups : Bulduğum en sağlıklı gözüken yiyecek replikası oyuncakları. Bunları bizim tencerelerde pişirip, ufak tabaklarda peluş hayvanlara servis yapıyoruz. Konuşmayı öğrenirken kitaptaki resimler yerine tahta replikalarından sebze ve meyve isimleri öğrenmelerine de yardımcı oluyor.

Not: Bazı oyuncaklar linklerini verdiğim marka ve model ama Doodle ve aquadoodle oyuncakları jenerik.


Etiketler: ,
Kategoriler: Oyun

«       |       »
"Ürün Değerlendirme – Sevdiğim Oyuncaklar" için 5 Yorum yapılmış.

 1. www.edasuner.com says:

  En alttaki yemekli olanı bende sevdim valla 🙂

 2. sühendan says:

  Gerçekten seçtiğin oyuncaklar çocuğun gelişimi için faydalı olanlar.
  Dokunmatik kitaptan İstanbul da hiç karşılaşmadım.

 3. Bebekhikayesi says:

  Bak ben senden önce doğurdum, şimdi kımılnazı bekliyoruz heyecanla, sağlıkla kucağına al..

  Sevgiler

 4. tuna says:

  yiyecekli set cok guzel, ben de bir bakayim buna benzer bir sey bulabilecek miyim

 5. Açalya says:

  yine harika bir kaynak! aklinla bin yasa emi! wish list’ime eklendiler, en kisa zamanda alinacaklar.

Bir Yorum Yazın