Ürün Değerlendirme – Emzirme Bileziği

Jan 12, 2007 - 6 Yorum

Bu emzirme bileziği (nursing / breastfeeding bracelet) reklamını geçen hafta bir dergide görünce kendimi PC vs Mac reklamındaki PC adam gibi hissettim. Hani şu tatilini excel grafikleri ile gösteren adam. Kıpırcan doğduğunda hem doktora rapor verebilmek için, hem de düzene girmesine yardımcı olmak için Excel tabloları dolduruyordum. Hani şu ilk aylarda hiç uyumadığınızı düşündüğünüz ve yahu bu bebek 15 dakikada bir meme istiyor diye iddia ettiğimiz zamanlar. En son ne zaman uyandı, ne kadar süt içti, çiş yaptı mı, kaka yaptı mı karnı doymuş mudur uykusunu almış midir diye yazarak takip ediyordum.

Gecenin bilmem kaçında, kör karanlıkta, tek gözüm açık ne taraftan kaç dakika emzirdim dikkat edip unutmayayım diye hemen sandalyenin yanında klipsli yazı tablasına iliştirilmiş Excel tablolarına not almak çok da kolay olmuyordu. Çok faydası oldu aslında. Kipırcan kısa sürede 2 saatlik rutine girmişti. Ama bazen emzirdikten hemen sonra kağıdı bulup not tutmak yerine yatağa devrilmek için öyle içim giderdi ki. Şu bilezik o zaman olsaydı, excel tabloları tutacağıma süslenir de hatırlardım.

Olsun; blogumda hizmette sınır yok. Ben kullanamasam bile böyle hayatı kolaylaştıran ürünleri yeni annelerle ve anne adayları ile paylaşamak istedim. Uykusuz gecelerde “en son ne zaman emzirdim?”, “ne zaman altını değiştirdim?” diye beyninizin canlı kalan son hücresini zorlamaya gerek yok. Çeşit çeşit bileziklerden beğenip alıyorsunuz. En son emzirdiğiniz saat ve dakikaya klips geçiriyorsunuz. Ohh! Artık derin uykunun yumuşak dalgalarına kendinizi bırakabilirsiniz. 15 dakika kadar. 🙂

Ürünlerin ne biçim oldukları, çeşitleri, renkleri, kullanma talimatları ve diğer tüm detaylar aşağıdaki linklerde:

http://www.uniquemums.com/
http://www.babyfeedingbracelets.com/
http://www.milkbandsturkiye.com/

Boncuklu olanlar kesınlikle çok şık. Boncuklu olması dolayısı ile bebekli ortamda biraz dikkat gerek diye düşünüyorum. Bunların kolye çeşitleri de mevcut fakat kolye emzirirken zaten hiç kullanışlı olmayan bir takı. Özellikle uzanıp kavramayı ve çekmeyi öğrenmiş bebekler için.

Bir annnenin blogunda silikon bilezikler le ilgili (Milk Band) kullanımının biraz zor olduğu (küçük iğneleri söküp çıkarmanın) ve de küçük parçaların düşmesi halinde boğaza kaçma tehlikesi olduğu yorumu yapılmış.

Benim gibi D-I-Y (do it yourself) meraklıylısıysanız boncuklu olanlardan, resimlere bakıp kendiniz bile yapabilirsiniz. Tabi elinizi çabuk tutup doğumdan önce yapmak kaydı ile.

Milk Bands Türkiye


Etiketler: , , ,

«       |       »
"Ürün Değerlendirme – Emzirme Bileziği" için 6 Yorum yapılmış.

 1. Acalya says:

  Ne guzel dusunmusler yahu! Gecenlerde elime ta Virginia’daki ob/gyn’in verdigi ‘hosgeldin nevalesi’ gecti ( tabi o zamanlar henuz bir ceninimiz oldugu icin oyle pek umursamayip bir kenara kaldirmistim) ve icinde emzirme tablosunu buldum, sanki bir deha urunuymus gibi Tammo’ya gosteriyordum, bak ne guzel dusunmusler diye…bu daha hosmus, edinmek lazim. Paylastigin icin tesekkurler Burcu.

 2. Anonymous says:

  merhaba,
  bloğunuzu bora beyin bloguna yaptığınız yorum sonucu , “amerikada , işler nasıl yürüyor?” ipuçlarını bulmak için tıkladım. iyi ki de tıklamışım:) çok değişik şeyler öğrenebileceğim bir blog buldum. bu bilezikleri ilk defa görüyoum ve bu konuyu tek ben mi paranoya haline getirip elimde kağıt kalemle dolaşıyordum hissinden kurtuldum. ne kadar önemli bir konu ki üzerinde düşünülmüş ve ürünler geliştirilmiş. teşekkürler paylaşımlarınız için. teşekkürler…

 3. Pratik Anne says:

  Anonym hosgeldin,
  Cok anne elinde cizelgelerle dolasiyor, merak etme. Tekrar bekleriz.

 4. gulis says:

  Merhabalar,
  bende bir anne olarak ilk günler emzirme saatlerini not etmek için kağıtlar ve kalemlerle dolaşıyordum sonunda böyle bir ürün çıktığı için çok sevindim ve firmamız ürünün Türkiye distirbütörlüğünü aldı
  İlgilenen herkesin maillerini bekliyorum sevgiler…
  gülfem
  ggt@tabba.com.tr

 5. Anonymous says:

  milkbands emzirme bileziği kullanıyorum cok memnunum …..yeni doğum yapan anneler tavsiye edilebilenecek bir ürün…..

Bir Yorum Yazın