Çocuklarla Kış Eğlencesi: Kar kristallerini inceleme

Jan 03, 2013 - 1 Yorum

2 haftalık kış tatilimizi geride bıraktık sayılır. Çocuklar okulların başladığı dönemde, öğretmenlerin grev yapmasından dolayı eksik kalan günleri tamamlamak için iki gün erken başladılar okula ama zaten biz çalışırken onlar tatil yapınca, belli bir süre sonra sıkıntıdan patlıyorlar.

Yerel Halk Kütüphanemizin böyle tatiller için güzel programları oluyor. Geçen yaz da çok güzel okuma etkinlikleri olmuş ve sonunda hediye vermişlerdi. Kış tatili için de değişik bir program hazırlamışlar. İçinde karlı kışlı etkinlikler ve öğrenme var.

Bunlardan biri kar taneciklerini yanı kar kristalleri gözlemleme idi. Hava soğuk ama henğz kar yok derken tam Noel günü sabahı kar yağmaya başladı. Biz de böylece ne çeşit kar kristalleri varmış, nasıllarmış öğrendik ve bahçemize yağanları işaretledik.

Bu aktivite için:

gerekiyor.

Önce kağıdı buzluğa koyup hazırlıyorsunuz. Kar yağmaya başladığında kağıdı alıp düz, soğuk ve kar veya su olmayan düz bir yere koyun. Karlar üstünde toplaşmaya başladığında büyütecinizle inceleyin ve gördüğünüz kar tanelerini kağıdınızda işaretleyin.


Etiketler:
Kategoriler: Faaliyetler

«       |       »
"Çocuklarla Kış Eğlencesi: Kar kristallerini inceleme" için 1 Yorum yapılmış.

  1. cigdem says:

    Hımmmm bir daha ki sefer hiç fena fikir diil.
    Paylaşım için teşekkürler.

    Keyifli anne

Bir Yorum Yazın