Bayramınız kutlu olsun

Nov 05, 2011 - 5 Yorum

Bu bayram annem burada, babam burada. Kardeşim zaten burada. Kayınbiraderim, kardeşimin eşini ailesi ve kardeşi de burada. Maaile bayram kutlayacağız. O da yetmeyecek güzel güzel bayramlıklarımızı giyip TACA Türk Evi‘ne gideceğiz. Bayram namazı kılınacak. Sonra sırayla eller öpülecek, bayramlaşılacak. Çocuklar bayram harçlığı için bir tur daha el öpmeye çalışacaklar. Kahvaltı edilecek, ikramlar hediyeler verilecek.

Bayramlarda tatil imkanı olmadığı için daha bir hakkıyla kutluyoruz burada sanki. Türkiye’de olsak kaçmıştık bir yerlere belki.

İmkanınız varsa sevdiklerinizle bir araya gelin. Hayat çok hızlı akıyor. Bir bakmışsın 2011 olmuş, bir bakmışsın kasım gelmiş. Bir daha gözümü açıp kapadığımda 2012 olacak. Okur sana söylüyorum, kendim sen anla hesabı. Bu aralar akrep ve yelkovan birbirlerini kovalıyorlar resmen. Beni ne kovalıyor onu bilemedim. Bir koşturmaca, bir koşturmaca.

Şöyle zamanın yavaşladığı, içimize huzur ve dinginlik dolduğu, sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz güzel bir bayram olmasını diliyorum.

Fotoğraf: Huzurun ve sakinliğin içinde yüzdüğümüz, sonbahar haftasonu kaçamağımızdan, Rockford’daki Anderson Japanese Gardens


Etiketler:
Kategoriler: Aklımdan Geçenler

«       |       »
"Bayramınız kutlu olsun" için 5 Yorum yapılmış.

 1. nohutoda says:

  bayramınız mubarek dularınız makbul olsun
  sevgıler

 2. Deli Anne says:

  İyi bayramlar olsun sizlere de Pratik Annem:)

 3. Nice güzel bayramlar olsun, ne güzel sevdiklerinizden yanınızda,daha güzel Bayram olur mu zaten? Saglık dolu, huzur dolu, muhabbet dolu bayramlar dilerim…

 4. İyi bayramlar pratik ailesine.

 5. Sizlere o kadar saygı duyuyorum ki… Binlerce kilometre öteden gelenekleri yaşatma çabanıza, emeklerinize… Senin de yazdığın gibi, uzakta olunca insan, daha bir hakkını veriyor sanki bazı şeylerin. Yurtdışında yaşayan arkadaşlarımın çoğunda görüyorum bunu. İki sene Amerika kokusu alıp, anında şivesi değişen, kel alaka bir imaja bürünen hazımsızlara da selam olsun:))

Bir Yorum Yazın