Infoscan Lite 3 taşınabilir yazı tarayıcısı

Nov 15, 2010 - 9 Yorum


35 kitap demişken, sevdiğim bir üründen bahsedeyim. Kitabı nerede ve pozisyonda okuyacağı belli olmayan biriyimdir. Yanımda her zaman kalem kağıt olmayacağı gibi, kitap üzerine not almayı da sevmem. Ama okuduğum kitaplardan sevdiğim ve önemli yerleri not alırım.

Bu konuda elim ayağım olan ürün geçen sene kendime hediye ettiğim Wizcom İnfoscan Lite 3 taşınabilir yazı tarayıcısı. Pille çalışıyor. İsterseniz bilgisayara bağlı da çalışabilirsiniz. Kalem gibi tutarak okuyup not almak istediğiniz yerleri satır satır kaydediyorsunuz. Görsel olarak değil, harf karakteri, kelime ve cümle olarak kaydediyor. Yani aslında anında tarayıp OCR ile çeviriyor.

İsterseniz ekrandan edit yapabiliyorsunuz. Aynı anda 2-3 dosya açıp kaydedebiliyorsunuz. En güzeli de sonra bunları notepad e atıp bilgisayara aktarıyorsunuz.

Dediğim gibi her pozisyonda not almanıza imkan veriyor bu alet. Ama tabi koşulları var. Öncelikle yeterli ışık olacak. Kitap mümkünse düz satıhta olacak ki düzgün olarak satırı okutabilesiniz.

Lite versiyonu sadece tarayıcı yani scanner. Sadece İngilizce tarıyor. Türkçe taratıyorum ama saçmalama oranı oldukça yükseliyor. Bunun Almanca, fransızca, ispanyolca dillerini de tarayan, ingilizce taradığında içindeki büyük sözlüğe bağlanıp tanım verebilen ve kelimeyi okuyan daha üst modelleri de mevcut.

Kitap bağımlıları ve doktora öğrencileri için birebir diyebilirim.

Bu arada 35 kitabın hepsi bana değil. Yarısı çocukların. Hep sizin yüzünüzden. Kitap mimleri, çocuk kitapları mimleri, Bir Dolap Kitap ve kitap kurtlarının kitap değerlendirme bloglarını okuya okuya malvarlığımı kitapyurdu.com‘a bıraktım yine. Burada bulabildiklerimi Amazon.com daki wish list ime ekleyip, sonra kütüphaneden ödünç alıyorum. Oradan yırtıyoruz biraz. Okumaya vakti nereden alacağız onu da bilen varsa yazsın da bari, tavsiye ettiklerinizi de okuyayım, değil mi?

Neyse okuyup okuyup beğendiklerimi yazarım, sizin de başınızı yakarım. 🙂


Etiketler: ,
Kategoriler: Kütüphane

«       |       »
"Infoscan Lite 3 taşınabilir yazı tarayıcısı" için 9 Yorum yapılmış.

 1. ALeyram says:

  Elinize sağlık Çok Güzel Bilgiler

 2. MAVİANNE says:

  vayyy süpermiş ilk kez duydum bu aleti :)))

 3. Kon-Tiki (Ashley) says:

  Siz uzun süredir yazmıyorsunuz iyimisiniz ?

 4. dekorapsuwasyon says:

  Merhaba Pratik Anne..

  Blogumda blogunuza bir ödülünüz var naçizane, bir ara uğrayıp almanızı rica ediyorum :o)

  Sevgilerimle

 5. Pratik Anne says:

  Dondum Ashley'cigim,
  Cok sagol iyiyim. Biraz bayram seyran, biraz aile saadeti, biraz da evde projelerle ugrasiyordum. Yazilarim, resimlerim geliyor sirasi ile.
  Sevgiler,

 6. Pratik Anne says:

  Dekorapsuwasyon,
  Cok tesekkurler. Hemen ilgi gosterecegim odulume. 😀

 7. Kon-Tiki (Ashley) says:

  Çok sevindim .
  Yeni yazınızı da okudum.
  Sevgilerc buralardan

 8. ziya says:

  merhaba bu ürünü bulmak için çok uğraştım,internetten alayım dedim fakat Türkiye satış bölgeleri olmadığı için göndermiyorlarmış.hala bir yolunu bulmaya çalışıyorum, sordurmadığım kimse kalmadı.Rica etsem yardımcı olurmusunuz? kimden , nasıl alabilirim bu ürünü (kalem tarayıcı) bir de türkçe okumalar için tavsiye edermisiniz.Ürünün kendi sitesinde 2 farklı modeli var , hangisini önerirsiniz? Teşekkür ederim…

  • Pratik Anne says:

   Ben Turkce icin kullanamiyorum malesef. Turkce destegi yok. Ingilizce icin kullaniyorum sadece. Turkce tarayinca hata yapiyor.

Bir Yorum Yazın