1 Milyon Kalem ile Deprem Çocuklarına El Uzatın

Aug 24, 2010 - 2 Yorum

Benim adım Pratik Anne ve ben bir kitap bağımlısıyım. Bir kısmınız çanta, ayakkabı, takı, elbise, bebek ve çocuklarınız eşya veya oyuncak hastasısınız. Ben de geri kalan kısmınız gibi kitap bağımlısıyım. Babam da öyle. Genetik olma ihtimali çok yüksek.

Geçen hafta, Bursa’dan ayrılmadan babamın (ve annemin) kütüphanesini düzenledim. Benden başkası yapmazdı. Yani ancak başka bir kitap bağımlısı el atardı bu olaya. Tıp ve eczacılık kitapları ve ansiklopediler hariç 1,982 kitap. Kitapların hepsini kategorize ettim, Excel’e kaydettim, ve organize bir şekilde (hayır, boy sırası değil) yerleştirdim.

Bu esnada artık biraz da toparlandık. Benim ve kardeşimin okuldan Ingilizce ve Almanca kitaplarımız, dergiler (Geo, Nat Geo, Focus), bazı okuma kitapları ayrıldı. Ansiklopedilerden bir kısmı ayrıldı. Sonra Friendfeed’den bunları nereye bağışlayabilirim diye sordum ama ramazan olması dolayısı ile olsa gerek, yemek resmi iliştirmediğimden cevap gelmedi. Kendi göbeğimi kendim kesmekte ustayımdır. Biraz araştırıp soruşturdum. Kutu sayısı ve ağırlığına bakınca bunu uzak bir yere yollamanın astarı yüzünden pahalıya geleceğini hesap edince annem (akıllı kadın vesselam) en yakın köyün muhtarına telefon açtı. Muhtar amca hemen gelip kitapları oranın ilkokuluna götürmek üzere aldı.

Tıp ve eczacılık kitapları Uludağ Üniversitesinin kütüphanelerine gitti.

Benim 15 senedir bakmadığım üniversite notları da geri dönüşüm kutularını boyladılar.

Bu süreçte Bir milyon kalem kampanyalarını yürüten Uzağa giden kadın ile haberleştik ve yeni bir kampanyadan haberdar oldum. Kitaplar oraya gitmedi ama evde gönderilebilecek bir kutu temiz defter mevcut. Belki kalem ve çanta bile ekleyebiliriz. Ben ve ailem sahip olduğum sağlık ve imkanlar için çok şanslıyız ve özellikle ramazan ayında paylaşmanın ve bağışlamanın önemini daha çok hatırlıyoruz.

Siz de 17 Ağustos depreminin çiçeklerini okutmak için okul çantası, kalem, defter, silgi, boya kalemi, kalem kutusu vb. hediyelerinizi.

Çınarcık İlköğretim Okulu
Halit Kılıç (Okul Müdür Yardımcısı)
Hasan Baba Yolu – Çınarcık – Yalova

adresine yollayabilirsiniz. Gönderilerinizi takip edilmesi için, lütfen birmilyonkalem@gmail.com adresine e-posta ile bilgi veriniz. Lütfen gönderilerinizin üzerine “Birmilyonkalem Umut Çiçekleri Okulda” kampanyası notunu eklemeyi unutmayınız.

Bu blogu okuyan siz sevgili blog arkadaşım, bu kampanyaya bloğunuzda yer vererek de destek verebilirsiniz.

Detaylar için Umut Çocukları Okulda! yazısını okuyunuz.


Etiketler: ,

«       |       »
"1 Milyon Kalem ile Deprem Çocuklarına El Uzatın" için 2 Yorum yapılmış.

 1. dilek says:

  Sevgili Pratik Anne merhaba,

  Yaşadıklarınızı bloğunuzda paylaşıyor olmanız pek çok kişi için yol gösterici. Ben de size bebeğinizin banyosu için faydalı bilgileri bulabileceğiniz bir site önermek istiyorum. http://www.ilkbanyokeyfi.com adresinde, bebeğinize banyo yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden, doğru su sıcaklık ayarına, bebekler için banyonun öneminden, banyo için gerekli malzemelere kadar bir çok önemli bilgiyi bulabilirsiniz.

  Ayrıca siteyi ziyaret ettiğinizde bebeğinizin ilk banyo keyfi resimlerini yükleyip diğer katılımcılar ile paylaşabiliyorsunuz ve GROHE termostatik batarya almak için de hemen %15 indirim çeki alabiliyorsunuz. Bebeğinizi sağlık ve mutlulukla büyütmeniz dileği ile…

  Sevgiler…

 2. esra-emir aydin says:

  ellerine sağlık,ne güzel bir işe el atmışsın…
  bence süsten püsten daha değerli kitaplar.
  aklınızda bulunsun eşimde okuduğu ve değiş tokuş yapabileceği kitapları sahafa götürüyor.

Bir Yorum Yazın