Dans Kurdelesi

Mar 17, 2010 - 5 Yorum


Bu fikir “Creative Play for your Toddler” kitabından. Kitapta “Wind Wand” olarak geçiyor. Ben şekli hariç tüm malzemesini farklı kullandım. Amaç çocuklar dansederken hareket olsun, ritm tutacakları birşeyler olsun, koşarken, kollarını savururken rüzgarı hissedebilecekleri birşeyler olsun ellerinde.

Malzemeler:

 • Karton Kutu
 • Doğumgününde etrafı süslemek için ucuza bulduğum krapon kağıtları
 • UhuYapılışı:
Kartondan yuvarlaklar kesiyorsunuz. Krapon kağıdından bir şerit kesit etrafına dolayarak uhuluyorsunuz. Krapon kağıdından çocuğunuzun boyuna uygun olacak şekilde 3 veya en fazla 4 şerit kesip bunu da halkaya uhuluyorsunuz.

Şeritlerin uzunluklarını çocuklar takılıp yere düşmeyecek şekilde ayarlayın. Krapon kağıtları üzerine basıldığında kolayca yırtılabiliyor. Yeni malzeme alacaksanız kurdeleyi tercih edebilirsiniz. Ben evde ne varsa onu kullandım açıkcası. Kitapta halkayı da saz kamışından yapmışlar mesela.

Çok basit aslında. Kaç zamandır aklımdaydı. Şimdi de niye bu zamana kadar yapmadım diye hayıflanıyorum. Veletler her gün “Anneanım, koy oradan bir CD de havamızı bulalım” diyerek ellerinde kurdeleleri koşturup dansediyorlar.


Etiketler: ,
Kategoriler: Oyun, Sanat

«       |       »
"Dans Kurdelesi" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Ben Deniz says:

  süper ya bunu ben bile yapabilirim (yanlış anlamayın sadece ben biraz yeteneksizim) minişimle daha iyi nasıl vakit geçirebilirim diye araştırırken rüzgar beni blogunuzla buluşturdu..Fikirleriniz benim gibiler için uygulanabilir ve eğlenceli Teşekkürler…

 2. ECE says:

  bunu da deniycem sevgili pratik anne. ayrıca çok teşekkür ederim sitenizde okudugum yumurta saatiyle yemek yedirme yöntemini 1 haftadır kullanıyorum saatler süren sabah kahvaltısı seromonisi artık 20 dk sürüyor şükürler olsun. birde ben her kahvaltı için 1 yıldız veriyorum 7 yıldız bir küçük hediye yarın hediyemizi almaya gidicez….

 3. ZeyNes says:

  Süper olmuş…bu haftasonu yapılacaklar listesinde ilk sıraya aldım:)

 4. pelin says:

  benim kızımın da çok hoşuna gidecek eminim. yalnız birşey anlamadım. karton hhalkalar bele mi takılıyor, elde mi tutuluyor?

 5. Anne İş'te says:

  doğumgünü partisinde ve tavsiyen gibi kurdele ile mutlaka yapılacaklar listesinde:)))teşekkürler pratikçim:)

Bir Yorum Yazın