Sonbahar aktivitesi – Kuru yaprak ile baskı boya

Nov 21, 2009 - 3 Yorum

Evin önünde bir ağacımız var. Garibim çırılçıplak kaldı bile. Yerler de doğal olarak kuru yağrak dolu. Arada değişik renklerde yaprak toplayıp duruyorduk. Bunlarla baskı boya yaptık beraberce.

Renk olarak sonbahar renkleri seçtim ama siz istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Bir de ben evde boya süngerleri vardı, onları da ortaya çıkardım. Yaprakları değişik renklerle boyayıp, ters çevirip kağıda bastırıp, kaldırınca çok güzel oluyor. Bizimkiler yapraklardansa süngerleri daha eğlenceli buldular. Yapraklarla işleri bittikten sonra süngerlerle bütün kağıdı boyadılar.


Etiketler: ,
Kategoriler: Sanat

«       |       »
"Sonbahar aktivitesi – Kuru yaprak ile baskı boya" için 3 Yorum yapılmış.

 1. MARİFETLİ PERİ says:

  Severim ben o küçük elleri. Yazın ben de mecburen kavanoz boyatmıştım oğlumla, kızıma. Mecburen diyorum, çünkü benim işime yardım etmeye kalkıyorlardı:) Kavanozları boyadılar ama ben önlerine bütün renkleri verdiğimden kötü oldu…
  Siz iyi yapmışsınız sadece açık renkleri vererek.

 2. Iraz says:

  Ne güzel olmuşlar, biz de Rüzgar' la yapraklarla ilgili bir aktivite yaptık geçen hafta, bunu da not ediyorum hemen yapılacaklar arasına..

 3. Pratik Anne says:

  Segili Marifetli Peri,
  Aslinda ilk seferde super bir sanat eseri cikarmalani veya apmlari gerekeneri tam olarak birebir adimlarina uygun yapmlarini beklemiyorum ben. Keza burada da sungerlerle oynamayi, yapraklari bastirip izlerini cikarmaktan daha cok sevdiler.
  Suluboyada az renk cikarmayi tercih ediyorum. Daha rahat oluyor.

  Iraz,
  Senin aktivitelerini de gordum. Cok guzellerdi. ben de onlari not ettim 🙂

Bir Yorum Yazın