Beğendiğim Avon Ürünleri – Vücut Bakımı

Oct 13, 2009 - 3 Yorum

Amerika içinde Avon’dan alışveriş etmek isterseniz Benim sanal dükkanımdan alışveriş edebilirsiniz. Chicago dışındaysanız bile direct delivery seçeneği ile siparişiniz kapınıza en geç 3-4 günde teslim ediliyor. Bedava shipping kodu için pratikanne@gmail.com a mail atın. Avon satmak isterseniz de pratikanne@gmail.com a mail atarak bilgi alabilirsiniz.

En sevdiğim AVON vücut bakımı ürünleri:

Avon’un severek kullandığım ve faydasını gördüğüm iki ürünü Solutions Bust Sculpt Enhancing Cream ve Solutions a.m./p.m. Body Lipo 24. Selülit kremleri ve selülit çözümleri üzerine ayrı bir yazı da yazabilirim (ve düşününce yazayım) aslında. Ama şimdilik kısaca Avon’un bu selülit kremini ne zaman düzenli spor ile beraber her gün kullanırsam işe yaradığını söyleyeyim.

Göğüs kremi ise doğumdan sonra dolan göğüsleri taşımak için esneyen meme çevresi dokusunu toparlayıcı çok güzel bir krem. Kıpırcan’dan sonra kullanmıştım ve işe yaramıştı. Kımılnaz’ı emzirmeyi bırakalı yine başladım. Esnekliğini kaybeden cildi kesinlikle toparlıyor. Böylece göğüs çevresi daha diri ve toparlanmış gözüküyor.

Avon’un banyo ürünlerinin çoğunu denedim ve bunları çok sevme sebeplerim

a. enfes kokular
b. pütürcüklü duş jelleri
c. derinlemesine nemlendiriciler.

Duş jellerinden favorim SKIN SO SOFT Fusions serisi. İçinde hem nemlendirici, hem de pütürcüklü temizleyici var. Özellikle kışın cildimi kurutmuyor ki benim kutbun bu köşesinde en büyük derdim. Zaten şimdi Natural Active’den gelen sabunlarımı dak kullanıyorum.

Doğal ürün serisinden liiv botanicals Rejuvenating Body Wash‘da gerçekten yıkandıktan sonra insanı canlandırıyor.

Skin so soft ve Naturals serisinin duş jelleri de çok güzel. Askı şekilleri ile duş başlığına takılmaları büyük kolaylık. Duş jeli, parfüm ve losyon ile takım kullanıp ferah kokunun devamlı vücudunda kalmasını sevenler varsa Naturals serisinin 3 lü setleri birebir.

Avon’un en meşhur nemlendiricisi SKIN SO SOFT Original Bath Oil dir. Bu yağın sadece banyoda değil, evde bile farklı 100 çeşit işe yaradığı bilinir. Ben mesela en son Hava durumlu haftalık takvimi hazırlarken şeffaf plastiği kumaşa dikerken kaymasın diye seloteyple yapıştırdığım yerlerde kalan yapışkanı şeffaf plastikten çıkarmak için kullandım. 🙂

Kesinlikle bebek yağı gibi vıcık vıcık değil. Benim genelde dizden aşağı bacaklarım çok kurur. Hatta bir süre bakmazsam timsah derisi gibi olur. Her banyodan sonra bunu sıkıyorum. Öyle çok sık kullanmama da gerek kalmıyor.

Bunun dışında kışın vücudumun değişik yerlerinin soğuktan ve yünlü giymekten kurumasını ve kaşınmasını önlemek için Moisture Therapy serisinin İntensive body lotion ve Oatmeal body lotion ını kullanıyorum.

MOISTURE THERAPY Oatmeal Anti-Itch Spray Lotion i de var.

Son olarak Banishing Cream Skin Discoloration Improver den bahsetmek istiyorum. Açık tenli biri olarak çok da fazla benim ve lekem var. Hele ufakken bilinçsiz güneşlenmekten omuzlarımda kahverengi lekeler mevcuttu. Bu krem onların azalmasını sağladı. Çok da fazla kullanmadım henüz çünkü yazın pek kullanmak istemiyorum. Kışın da o kremi sür bu kremi sür derken aklımdan çıkıyor ama bu kış kabuğumuza girdik gireli tekrar başladım bakalım. Bunu sadece vücuduma kullanıyorum. Yüzümdeki lekeler için daha evvel Beğendiğim Avon Ürünleri – Cilt Bakımı yazımda bahsettiğim ANEW ALTERNATIVE Photo-Radiance Treatment SPF 15 AM kremini kullanıyorum.

Diğer vücut bakımı ürünlerine ve kullanıcıların yorumlarına Avon Bath & Body bölümünden bakabilirsiniz. Amerika içinde Avon’dan alışveriş etmek isterseniz Benim sanal dükkanımdan alışveriş edebilirsiniz. Kayıt olduğunuzda temsilcinizin (representative) ben olduğumdan emin olun. Sorularınız için pratikanne@gmail.com a mail atmaktan çekinmeyin.


Etiketler: , ,
Kategoriler: Güzellik

«       |       »
"Beğendiğim Avon Ürünleri – Vücut Bakımı" için 3 Yorum yapılmış.

 1. anne yazar says:

  Benim yorum ilgisiz olacak ama en iyi siz bilirsiniz diye düşündüm:) Eşim geçen gün eve orta boy bir saksıda küçük bir nar ağacı getirdi ( fidesi mi denir ne denir? bilemedim) küçük küçük olmuş bile. Şimdi ben ona nasıl bakayım? Bir öneriniz var mı? Çook teşekkürler şimdiden:)

 2. Pratik Anne says:

  Anne yazar,
  Ben hic bilmiyorum ama internette bir makale buldum. http://ezinearticles.com/?The-Ideal-Bonsai-Tree:-The-Dwarf-Pomegranate&id=357544

  dwarf pomegranate veya pomegranate tree in a pot diye aratirsan bilgiler cikiyor.

 3. anne yazar says:

  Canım ben teşekkür ederim demeyi unutmuşum özür. Teşekkürler ilgin için:)

Bir Yorum Yazın