Çocuklarla araba yolculuğuna nasıl hazırlanırım?

Jul 01, 2009 - 2 Yorum

Bu haftasonu 4 temmuz tatili nedeni ile yine ufak bir kaçamak yapacağız. Fakat bu sefer yolumuz 4.5 – 5 saat. Böyle araba yolculukları için nasıl hazırlanmalı bir videoya denk geldim. Video ingilizce ama kısa kısa tavsiyeleri özetleyeyim.

*Arabada çalabileceğiniz sesli kitap, masal veya hikaye CDs alın, indirin veya kendiniz hazırlayın.

Sesli kitap, masal veya hikayeler için http://www.cocuklahayat.com/category/masallar/ linkine gidip hem nasıl yapıldığını, hem de örnekleri görebilirsiniz. Benim yazdığım Kendi sesinizden Ninni CD si hazırlayın yazısını da okuyabilirsiniz. Ninni veya masal aynı şekilde kaydediliyor.

* Arabada konuşabileceğiniz ve çocuklarınızın da dikkatini dağıtacak ve hepinizi yakınlaştırıp eğlendirecek soru ve konu listesi hazırlayın.

* Yeni ve çok ucuz ve ufak ufak oyuncak, kitap veya benzer eşyaları tek tek paketleyip büyük bir çantaya koyup her saat başı yeni bir tanesini çıkarın. Ayrıca yol boyunca uslu durursan yeni birşey vereceğim diye koşullayabilirsiniz. Amerika’da olanlar için Halk kütüphaneleri ve Dollar Store lar en iyi kaynaklar.

* Müzikli, sesli kitap, karaoke oyuncakları, ufak oyun konsolları yolculuklar için ideal oyuncaklar.

Benden birkaç ekleme:

* Daha büyük çocuklara yolculuğu takip edecekleri bir harita vermek ve yol boyunca görülecek veya bulunacak şeylerin listesini yapıp Çocuklarla müze gezisi yazımdakine benzer harita avı hazırlayabilirsiniz.

* Eğer mümkünse yolculuğu çocukların uyku saatine denk getirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek benzer yazılar
Araba yolculuklrı için pratik aktivite tepsisi

Kısa yolculuklar için çocuklara animasyon çantası


Etiketler: ,
Kategoriler: Seyahat

«       |       »
"Çocuklarla araba yolculuğuna nasıl hazırlanırım?" için 2 Yorum yapılmış.

  1. ela selin says:

    Her zamanki gibi süper fikirler. elerine saglik.
    Gecen hafta sonu 5 saatlik araba yolculugumuz trafik ve cis molalari sayesinde 8 saate uzayinca kafayi yiyorduk hep beraber. Bundan sonra bu fikirleri uygulayacagiz mutlaka.

  2. Cocukla Cocuk says:

    Araba ile uzun yolculuklarımız çok sık oluyor,kızım çok alışık uzun yolculuklara. O sıkılmadan yapıyoruz ama hep bahsettiğiniz metodları uygulayarak. Boya kalemleri, defterler ve ileriki yaşlar için aktivite kitapları da çok güzel oluyor.

Bir Yorum Yazın