Ev yapımı ve el emeği kostümler

Nov 01, 2008 - 9 Yorum

Şu an şeker koması yatağımdan yazıyorum bu yazıyı. Amerika’da yaşayan tüm annelerin blogları kostüm giymiş velet dolu. Biz de eksik kalmadık.

Resimdeki Spongebob Squarepants kostümünü ben yaptım.

Kıpırcan kostüm olayına pek sıcak değil açıkcası. 5 aylıkken iradesi dışında giydirdiğimiz kostüm hariç benim yapmış olduğum şu kostümü ve anneannesinin geçen sene aldığı korsan ksotümünü giyip de dışarı şeker toplamaya çıkmamak için her türlü huysuzluğu yapıyor. Bu sene – artık yetişkin insanlar gibi iletişim kurduğumuzu düşünerek – ne kostüm istediğini sordum. Eve gelen kostüm katalog resimlerine bakıp duruyordu. Birkaç alternatif söyledim. Spongebob dışında hepsine hayır dedi. Ben de Spongebob ı evde yaptım. Biliyorum, para verip alınca giymeyecek. Bakmayin fotoğraf için rica minnet giydi. Sonra çıkarıp üstünde Spongebob’lu t-shirt ü ile şeker toplamaya çıktılar. Biz de kızımla evde gelen çocuklara şeker dağıtmaya nöbete kaldık.

Malzemeler
1 bez kutusu
Karton bıçağı
2 büyük sarı elişi kartonu
1 kahverengi elişi kağıdı
1 kırmızı elişi kağıdı
2 beyaz A4 kağıt
1 Uhu
Bilimum kalın ispirto ve yumuşak pastel boya

Yapılışı
Kutunun alt kısmını tamamen kesin. Üstüne kafa, yanlara kol deliği açın. Kutuyu kağıtlarla kapladıktan sonra A4 kağıda bastırdığınız büyük boy Spongebob yüzünü bastırarak kartona iz bırakın. O izlerin üzerinden ispirtolu kalemle geçin. İçlerini uygun renklere boyayın. Gözler ve dişler için beyaz kağıdı kesip yapıştırın. Pantolon ve kravat ı da elişi kağıtların kesip yapıştırın. Kutu çocuklara ağır gelebilir. Omuzlara vatka veya iki üç kat havlu koyabilirsiniz.

Kedi kızımızın kostümü Pratik Nine’nin elinden çıkma. Aslında bu kostüm Kıpırcan’ın ilk kostümü. Daha evvel blog’a koymamışım. Hazır patrondan yapmıştık. Bugün hava muhteşemdi ama kalın kumaşı ile tam kışlık kostüm. Gövde, patikler ve başlık olmak üzere üç parça. Kımılnaz pek şapka tutmaz kafasında ama bu yine iyi durdu. Resimde de kuyruğu ile oynuyor.


Etiketler: , , ,
Kategoriler: Dikiş Odası, Oyun

«       |       »
"Ev yapımı ve el emeği kostümler" için 9 Yorum yapılmış.

 1. Sabahnur says:

  Süper olmus,pratik anne.. ellerine sağlık.. kımılnaz da cok seker gorunuyor:)

 2. tuğba says:

  Ellerine sağlık çok güzel olmuş.Geçmiş olsun bu arada

  Sevgiler

 3. zerrin says:

  harika gorunuyorlar..ellerinize saglik…
  fotografi ilk gordugumde harika!giyinmisler dedim de sonra devamini okuyunca:)
  bizim evdede ayni problem var..kiyafet almaya ciktik denemedi bile…ben de oylemi canim dedim dollaramadan kanat aldim birtek:)
  burcucum acaba diyorum,diger bloglarda sadece fotograf cekiyorda,sonra cocuklari giymiyormu:)

 4. Anne ve Bebisi says:

  Harika olmus yaa:)) Masallah diyeyim, siz ailecek hamaratsiniz 😀

 5. KelebekGibi says:

  Kostüm ne kadar güzel olmus, hic aklima gelmezdi,bir fikir olsun kizim icin lazim olur belki , baska bir karakteri yaparim 🙂

 6. ((Y*A*S*E*M*i*N)) says:

  Gerçekten ailece hamaratlık var sizde. Genetik.

 7. Anonymous says:

  🙂
  güzelmiş
  hayalcianne

 8. denizanasi says:

  valla harika olmuş :)) eline sağlık.

 9. mosquito says:

  Harika olmuş,çok beğendimm..

Bir Yorum Yazın