Ne iş olsa yaparım Abi

Oct 23, 2008 - 7 Yorum

Kıpırcan’dan kalan bu oyuncak bozulmuştu. Düğmelerine basınca ses seda ve ışık çıkmıyordu. İlk başta Yard Sale’de üç beş dolara sağlam olan gövdeyi satıp yenisini alayım diye düşündüm. Sonra açmayı denemeden atmamaya karar verdim. Çinli adamların (veya kadınların) taktıkları minik minik vidadları çıkardım. Açtım ve serdim. Bir halt anladığımdan değil. Devre kartından çıkan kablolara baktım. Maviyi mi kessem kırmızıyı bilemedim. Düğmeleri kurcaladım, bir yerde kopukluk var mı baktım. Devre kartının orasını burasını parmakladım.

Veee nasıl oldu bilmiyorum ama alet çalışamaya başladı. Tekrar hıtır hıtır tüm vidaları taktım. Hatta Kıpırcan uyandığı için o da yardım etti.

Sadece oyuncağı tamir edidp 40 küsür dolar tasarruf ettiğim için sevinmiyorum tabi. Bu oyuncak çocuklarımın “beraber” oynadıkları ilk ve tek oyuncak şu anda. Paylaşmak değil. Beraber oynuyorlar. O kadar güzel ki onları seyretmek. 🙂

Kız evlat, abla, eş, anne, arkadaş, şef, aşçı yamağı, temizlikçi, çamaşırcı, şöför, öğretmen, berber, fotoğrafçı, güzellik/bakım uzmanı….

+ elektrik tekniksyeni/tamircisi


Etiketler:

«       |       »




"Ne iş olsa yaparım Abi" için 7 Yorum yapılmış.

 1. ece arar says:

  ceo mum:)

 2. hayal says:

  Bende bu liste sadece 5 kalemdi.
  Valla pratik annem asıl süper anne sensin…
  Bravo. 🙂

 3. Sabahnur says:

  ee boşuna “pratik anne” değilsin yani:) ellerine saglık.. oyuncak da çok eğlenceli bir şeye benziyor baloncuklar felan..
  🙂

 4. zerrin says:

  helal olsun diyorum..
  onlar sayesinde psikolog ve doktorda oluyoruz..
  yalniz araba supermis,nermis gorse bayilir,hem gidiyor hem balon cikariyor..biz hergun yarim sise balon suyu bitiriyoruz,geri kaldirirkense agliyor oluyor,sabaha kadar uflesem hayir demez..bende boyle birsey bulmaliyim..kendi balon yapmali..ama elleri ustu basi hali balon suyu olmamali..

 5. HülyArda says:

  Tebrikler…
  Ben de yazın Arda ya aldığım müzikli bisiklet bozulunca çık üzülmüştüm. Alalı daha 2 ay olmuştu, meğer içinde temassızlık varmış, açtım kapattım düzeldi, eğlenceli oluyor dimi ama…?

 6. ilkays says:

  Hhee süper yazı.
  Sıraladığın meslekleri yapanlar bir de para alıyorlar ya biz anneler ?

 7. Pratik Anne says:

  Ece,
  Tam CEO aslinda.
  Hayal,
  Sen kendininkileri eksik saymissindir, iyice bak. 🙂
  Sabahnur,
  Guzel alet hakikaten. Baksana hem 10 ayligi, hem 3.5 yasindakini eglendiriyor. Ne isteyeyim daha?
  Zerrin,
  Onlari unutmusum. Bir de “Deli” oluyor ayni zamanda degil mi? 😛
  Nermin’cigime al bir baloncuk aleti. Target ve walmart’ta yaz basinda 15-20 dolara gormustum ben. Balon suyu olarak Gymboree ninkini tavsiye ederim. Sizin oralarda Gymboree yoksa Avrupa magazasi eBay’de kesin vardir. Gormustum. Ufleme aleti ded cok guzel.Bir kerede 20-30 balon yapiyor. Balonlar da cok saglam.
  Hulya,
  Ellerine saglik. Kendimi birsey yaptim zannediyorum iste. Ben temassizlik da goremedim. Sadece parmak attim orasina burasina oldu.
  Ilkays,
  http://www.pratikanne.com/2007/05/evde-ailesi-iin-alan-annelerin-maa.html yazimda ayni sey yazmistim bak. Cocuklarimizin buyudugunu ilk elden goruyoruz ya. Priceless 😛

Bir Yorum Yazın